Video: Policie dopadla muže, který ze zlatnictví ukradl šperky za čtrnáct milionů

Domácí Domácí
11. 4. 2019 15:36
Karlovarští policisté ve středu dopadli pětadvacetiletého cizince, kterého viní z přepadení dvou zlatnictví na začátku letošního roku. Po muži probíhalo intenzivní pátrání od 4. února, kdy se v brzkých ranních hodinách vloupal do zlatnictví v Karlových Varech. Odnesl si několik stovek hodinek a různých šperků v ceně čtrnácti milionů korun. Podle policistů má muž na svědomí také loupež z konce ledna, kdy maskovaný přepadl jiné zlatnictví a pod hrozbou použití střelné zbraně vylákal z prodavaček několik desítek tisíc korun. V případě prokázání viny hrozí obviněnému muži až deset let vězení.
Zatčení cizince, který měl ukrást šperky za 14 milionů korun. | Video: Policie České republiky
 

Právě se děje

před 12 minutami

Stovky dětí odebraných na mexicko-americké hranici hledají rodiče

Právníkům a nevládním organizacím se nedaří najít rodiče 545 dětí, které byly odděleny od svých rodin na mexicko-americké hranici kvůli uplatňování politiky "nulové tolerance" vůči migrantům v letech 2017 a 2018. Na problém tento týden upozornil Americký svaz pro občanské svobody (ACLU).

Rozdělování rodin migrantů na hranici s Mexikem se uskutečňovalo na základě politiky nulové tolerance, kterou představila administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa v dubnu 2018. Postup vedl rozdělení mnoha rodin, než Bílý dům pod náporem kritiky od této praxe ustoupil. V roce 2018 bylo migrantům po překročení hranice odebráno asi 2700 dětí, uvádí deník The New York Times.

V červnu 2018 pak americký soud na základě žaloby podané organizací ACLU rozhodl, že úřady musejí do 30 dní zajistit opětovné spojení rozdělených rodin. Shledání dětí s rodiči se díky tomu podařilo dosáhnout u několika tisíc rodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy