Policie v Karlových Varech hledá pachatele, kteří odpálili výbušninu u ubytovny

ČTK ČTK
5. 7. 2021 12:07
Karlovarští policisté pátrají po skupině lidí, která zřejmě v sobotu v noci odpálila výbušninu u ubytovny v Charkovské ulici v Karlových Varech. Podle policie šlo o zábavní pyrotechniku. Mohutný výbuch nikoho nezranil a nezpůsobil ani škodu na majetku.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Skupina neznámých lidí se podle policie pohybovala v okolí ulic Krymská, Charkovská a Západní v sobotu krátce před půlnocí.

"Skupinka osob, které měly na hlavě kapuci, se měly pohybovat také poblíž ubytovny v Charkovské ulici v Karlových Varech. Právě v tomto místě mělo v uvedený čas dojít k výbuchu. Na místo okamžitě vyjelo několik policejních hlídek, které po příjezdu místo zajistily. Přivolán byl také policejní pyrotechnik. Podle prvotních šetření mohutný výbuch zřejmě způsobila zábavná pyrotechnika," popsal policejní mluvčí.

Kriminalisté, kteří se případem zabývají, ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecného ohrožení. Zároveň žádají případné svědky, kteří se v inkriminovanou dobu nacházeli v okolí ulic Krymská, Charkovská a Západní a kteří si všimli skupinky osob s kapucí na hlavě, aby kontaktovali bezplatnou telefonní linku 158.

Také žádají řidiče osobních automobilů, kteří místem zrovna projížděli a všimli si pohybu uvedených osob či mají ve vozidle kameru, aby se taktéž obrátili na uvedenou tísňovou linku policie. Jakékoliv informace lze poskytnout také policistům na kterémkoliv obvodním oddělení policie v Karlovarském kraji.

Ubytovna v Charkovské ulici je už delší dobu jednou z nejvíce problematických lokalit v Karlových Varech. Lidé z okolí si opakovaně stěžují na chování obyvatel ubytovny a lidí, kteří za nimi chodí. Opakované stížnosti i zásahy strážníků a policie vedly k tomu, že vedení města se rozhodlo ubytovnu od majitele odkoupit a v domě vybudovat klasické byty. Ubytovnu by současní nájemníci měli podle smlouvy opustit do konce roku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy