pátrání

Policie v Praze hledá muže, který v tramvaji onanoval před nezletilou dívkou

Pražští policisté pátrají po muži, který v úterý 25. května večer masturboval v tramvaji před nezletilou dívkou. Případ se stal na lince číslo 22 mezi zastávkami Na Hroudě a Slavia v Praze 10 kolem 21:30. Dívce se muže podařilo natočit, policie dnes záběry zveřejnila na webu a žádá veřejnost o spolupráci.

"V případě dopadení a odsouzení mu za trestný čin výtržnictví hrozí až dvouletý trest odnětí svobody," uvedla mluvčí pražské policie Hana Křížová.

Pokud někdo muže na záběrech pozná nebo ví, kde se zdržuje, má se ozvat na linku 158, případně se může obrátit na jakoukoliv policejní služebnu v zemi.

Zdroj: ČTK

Policie našla 14letého chlapce, hledaného kvůli vyšetřování násilného činu

Policie našla 14letého chlapce z Prahy, kterého od noci hledala v souvislosti s vyšetřováním násilného činu. Při vyhlášení pátrání uvedla, že chlapec může být zraněný a nevyloučila, že by mohl být ozbrojený. 

Policejní mluvčí Violeta Siřišťová ve středu ráno bez bližších informací řekla, že policie vyšetřuje závažný trestný čin, který se stal v Praze - Dolních Chabrech. "Od noci pracují krajští kriminalisté z 1. oddělení na objasnění násilného trestného činu, který se stal v Ploskovické ulici v Praze 8. V současné chvíli nebudeme k věci poskytovat další informace," uvedla.

Server Blesk.cz napsal, že podle prvotních informací tam 14letý chlapec pobodal kamaráda a jeho matku, poté utekl a pátrali po něm policisté. 

"Ošetřili jsme dvě osoby ve velmi vážném stavu," řekla mluvčí záchranné služby Jana Poštová a doplnila, že záchranáři byli na místě po půlnoci a zasahovali tam ve složení dvě záchranářské posádky, dva lékaři a jeden inspektor.

Zdroj: ČTK

Indonésie pátrá po ponorce s 53 lidmi, která zmizela u Bali

Indonéské vojenské námořnictvo pátrá po ponorce s 53 lidmi na palubě, která se ztratila ve vodách severně od ostrova Bali. Jakarta požádala o pomoc Austrálii a Singapur. Informovala o tom ve středu agentura Reuters.

Ponorka KRI Nanggala-402, vyrobená v Německu, se účastnila manévrů u ostrova Bali. "Po nácviku torpédování ale nenahlásila výsledky, jak bylo plánováno," uvedl mluvčí námořnictva.

Šéf indonéské armády Hadi Tjahjanto agentuře Reuters v textové zprávě sdělil, že kontakt s plavidlem byl ztracen ve středu ve 4:30 místního času (v úterý 22:30 SELČ). Po ponorce se pátrá v oblasti 96 kilometrů od ostrova Bali.

Indonéské námořnictvo podle Reuters disponuje v současné době pěti ponorkami - dvěma německými (Typ 209) a třemi novějšími jihokorejskými.

Zdroj: ČTK

Dva mladíci se šli koupat do Sázavy a nevrátili se, pátrá po nich policie

Policisté v pátek na Kutnohorsku pokračovali v pátrání po dvou šestnáctiletých mladících, kteří se šli koupat do Sázavy a od té doby jsou nezvěstní. Do akce byli nasazeni policejní potápěči, kteří prohledávali řeku a okolí. Pátrací akce byla zatím neúspěšná, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

"V sobotu od 10:00 by mělo pátrání pokračovat. Vyžádali jsme si na pomoc psovody z Prahy," dodala mluvčí. Kromě nich budou mladíky opět hledat i potápěči.

Chlapci se ztratili v noci na čtvrtek poblíž Masarykova tábora YMCA nedaleko Soběšína. Do hledání se ve čtvrtek zapojili i vrtulník s termovizí a poříční policisté, chlapce ale nenašli. Dnes policisté pokračovali v prohledávání řeky.

Zdroj: ČTK
Pokračovat