pátrání

Dva mladíci se šli koupat do Sázavy a nevrátili se, pátrá po nich policie

Policisté v pátek na Kutnohorsku pokračovali v pátrání po dvou šestnáctiletých mladících, kteří se šli koupat do Sázavy a od té doby jsou nezvěstní. Do akce byli nasazeni policejní potápěči, kteří prohledávali řeku a okolí. Pátrací akce byla zatím neúspěšná, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

"V sobotu od 10:00 by mělo pátrání pokračovat. Vyžádali jsme si na pomoc psovody z Prahy," dodala mluvčí. Kromě nich budou mladíky opět hledat i potápěči.

Chlapci se ztratili v noci na čtvrtek poblíž Masarykova tábora YMCA nedaleko Soběšína. Do hledání se ve čtvrtek zapojili i vrtulník s termovizí a poříční policisté, chlapce ale nenašli. Dnes policisté pokračovali v prohledávání řeky.

Zdroj: ČTK

Policisté zadrželi muže, který měl v Kutné Hoře pobodat svou partnerku a matku. Jedna žena útok nepřežila

Kriminalisté dopadli osmadvacetiletého muže, který podle nich v sobotu večer v Kutné Hoře pobodal svou třiatřicetiletou partnerku a její matku. Partnerka skončila v nemocnici, třiašedesátiletá matka útok nepřežila. Podezřelý po činu utekl, policisté po něm pátrali. V neděli dopoledne ho zadrželi nedaleko Kutné Hory, řekla policejní mluvčí Markéta Johnová.

"Muž byl vypátrán před 11:00 policisty nedaleko Kutné Hory. Byl zadržen a převezen na služebnu k provedení všech úkonů," uvedla Johnová. Podezřelému podle ní hrozí až 20 let nebo až výjimečný trest.

Zdroj: ČTK

Policie pátrá po jedenáctileté dívce z Domažlicka, odjela vlakem do Plzně

Policie pátrá po jedenáctileté Adrianě Marii Tomkové z Domažlicka. Dívka odjela v pátek odpoledne vlakem do Plzně, a od té doby je nezvěstná. Podle policie se nejedná o její první útěk. Jakékoliv informace o dívce lze hlásit na tísňovou linku 158 nebo na policejní služebně.

Jedenáctiletá Adriana Marie Tomková je 156 až 158 centimetrů vysoká, má hubenou postavou a hnědo-zrzavé odbarvené vlasy. Na sobě měla bílé tričko s obrázkem orla, potrhané rifle modré barvy a černou bundu s růžovou podšívkou.

Dívka odešla z domova na Domažlicku v pátek ve 14:30. Odjela vlakem do Plzně a pohybuje se na neznámém místě. Podle policie nejde o první útěk dívky, která je umístěna v diagnostickém ústavu. Policie po ní vyhlásila pátrání v systému Dítě v ohrožení.

Zdroj: ČTK
Pokračovat