Domácí

13. 9. 2019 15:23

Z rezerv pojišťoven půjde příští rok do zdravotnictví dalších šest miliard navíc

Z rezerv zdravotního pojištění by příští rok mohlo jít do zdravotní péče dalších šest miliard nad rámec úhradové vyhlášky, celkem to bude 340 miliard. Už dříve slíbila dvě miliardy korun navíc největší zdravotní pojišťovna Všeobecná zdravotní pojišťovna. Premiér Andrej Babiš (ANO) to řekl po jednání s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (za ANO) a s řediteli zdravotních pojišťoven. Předchozí návrh úhradové vyhlášky kritizoval takzvaný krizový štáb českého zdravotnictví, který tvoří odbory, asociace menších nemocnic, domácí péče, sdružení lékařů, pacientů, seniorů a zdravotně postižených.

13. 9. 2019 15:19

Pěstitelé jablek očekávají jednu z nejhorších sklizní v novodobé historii Česka

Letošní úroda jablek v sadech českých pěstitelů by podle posledního odhadu k 1. září měla meziročně klesnout o 30 procent na 101 988 tun. Mělo by tak jít o jednu z nejnižších sklizní jablek v novodobé historii Česka. Ceny jablek podle ovocnářů zřejmě vzrostou. Důvodem propadu jsou jarní mrazy a pozdější sucho a krupobití.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno 13. 9. 2019 13:25

Stržená trolej zastavila na pět hodin tramvaje u Masarykova nádraží v Praze

Kvůli poškození trolejového vedení nejely přes pět hodin tramvaje mezi Masarykovým nádražím a Dlouhou třídou v Praze. Omezení se dotklo linek číslo 6, 14, 15, 24 a 26, které uvedený úsek objížděly. Provoz se podařilo obnovit ve 13 hodin.

Zdroj: ČTK
13. 9. 2019 13:09

Strahovický kněz Henkes, který zemřel v Dachau, se dočká blahořečení

Katolický kněz Richard Henkes, který před druhou světovou válkou působil ve Strahovicích na Opavsku a zemřel v koncentračním táboře Dachau, se dočká blahořečení. Obřad, který je předstupněm prohlášení za svatého, se bude konat v neděli 15. září v německém Limburgu. "Henkes je označován za Mučedníka lásky. Nejen za své neohrožené protinacistické postoje, ale zejména za své hrdinství, které prokázal v koncentračním táboře dobrovolnou službou o nemocné nakažené tyfovou epidemií," uvedl mluvčí ostravsko-opavského biskupství Pavel Siuda.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno 13. 9. 2019 12:39
13. 9. 2019 10:16

Mafra se nemusí omlouvat ani platit odškodné Langerovi za článek v Lidových novinách

Mediální dům Mafra se s konečnou platností nemusí omlouvat ani vyplácet odškodnění bývalému ministru vnitra Ivanu Langerovi (ODS). Langer neuspěl s dovoláním k Nejvyššímu soudu. S Mafrou se soudil kvůli článku Lidových novin z roku 2015 s titulkem "Korupční kauza kolem Langera se rozvětvuje". Policisté u Langera v roce 2015 dělali domovní prohlídky v souvislosti s takzvanou kauzou Vidkun. Nebyl ale z ničeho obviněn. Od Mafry chtěl omluvu a dva miliony korun. Titulek podle obvodního soudu působil dojmem, že Langer je ústřední postavou korupční kauzy, což vedlo k újmě v jeho profesním i osobním životě.

Zdroj: ČTK