Středočeský kraj

Čtyřiadvacetiletý muž zemřel po potyčce se strážníky, případ vyšetřují kriminalisté

Kriminalisté vyšetřují úmrtí čtyřiadvacetiletého muže po potyčce a následném zásahu strážníků v Březnici na Příbramsku. Mladík upadl do bezvědomí a později v nemocnici zemřel. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z usmrcení z nedbalosti, řekla mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková.

Událost se stala v noci na neděli kolem 2:00. Po potyčce mezi čtyřmi lidmi a následném zákroku strážníků upadl jeden z účastníků konfliktu do bezvědomí. Záchranáři ho odvezli do nemocnice v Praze, kde muž v pondělí zemřel.

"Zjišťujeme podíl jednotlivých osob na incidentu, na okolnostech i na následku," uvedla Suchánková. Zkoumat by se měla i role strážníků, kteří při zásahu použili slzotvorný prostředek. "Vzhledem k tomu, že tam byli přítomni, tak musíme zjistit i okolnosti, které se týkají následného zásahu," dodala mluvčí.

Kriminalisté se případem nejdříve zabývali pro podezření z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Vzhledem k tomu, že mladík zemřel, věc překvalifikovali na podezření z usmrcení z nedbalosti.

Zdroj: ČTK

U domu na Benešovsku vybuchl nástražný systém, nikoho nezranil

Před rodinným domem ve Vrchotových Janovicích na Benešovsku ve čtvrtek explodovala nastražená výbušnina, nikdo se nezranil. Policie případ vyšetřuje pro obecné ohrožení, poškození cizí věci a nedovolené ozbrojování, řekl policejní mluvčí Pavel Truxa.

"Policie okolnosti incidentu prověřuje. Podezření se týká nedovoleného ozbrojování, obecného ohrožení a poškození cizí věci," řekl Truxa. Pachatel je neznámý, policie po něm pátrá. Více informací k případu policie zatím nemá.

Zdroj: ČTK

Porucha trakčního vedení zastavila provoz vlaků u Poříčan na Kolínsku

Kvůli poruše trakčního vedení je zastavený provoz vlaků u Poříčan na Kolínsku. Informovala o tom Správa železnic (SŽ), podle níž oprava potrvá asi tři hodiny. Za poničení troleje může nesprávná jízda vlakem, bližší podrobnosti SŽ prošetřuje. Vzhledem k místu poškození se vlaky nemohou zastavenému úseku vyhnout odklonem. V místě jezdí náhradní autobusová doprava.

Zdroj: Domácí

Oprava strakonické silnice mezi Milínem a Chrašticemi má být hotová do úterý

Rekonstrukce strakonické silnice I/4 mezi Milínem a Chrašticemi na Příbramsku bude dokončena dříve, než se předpokládalo. Řidiči tudy začnou jezdit bez omezení od úterý, informoval dnes Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic. Původně se počítalo s uvedením do provozu 6. srpna, později byl termín dokončení posunutý na konec července.

Od pátečních 15:00 do pondělních 6:00 silničáři také dočasně odstraní nynější dopravní omezení na posledním opravovaném úseku a o víkendu tudy řidiči projedou v obou směrech jen s omezením maximální rychlostí na 50 kilometrů v hodině. V pondělí ale bude ještě kyvadlová doprava dočasně obnovena.

Celková délka rekonstruované silnice je 4,7 kilometru a je rozdělena do pěti částí. Důvodem opravy byl špatný stav vozovky, který utrpěl i poslední zimou. Na silnici byly kaverny, vyjeté koleje, výtluky a trhliny. Silnice I/4 mezi Milínem a Chrašticemi je velmi vytížená, denně po ní projede přes 13 000 aut.

Podle Bučka se již připravuje navazující oprava I/4 od Chraštic na hranice Středočeského kraje. "Aktuálně probíhá veřejné výběrové řízení na zhotovitele. Obdrželi jsme celkem sedm nabídek a 12. července jsme vybrali tu ekonomicky nejvýhodnější. Nyní do 27. července běží zákonem stanovená lhůta pro podání námitek neúspěšných uchazečů," uvedl. Pokud se neobjeví neočekávané komplikace, začne se s rekonstrukcí v září, aby stavbaři do zahájení zimní údržby 1. listopadu stihli opravit co největší část tohoto úseku.

Zdroj: ČTK

Kriminalisté pátrají po nebezpečné ženě z psychiatrické nemocnice Kosmonosy

Kriminalisté pátrají po jednatřicetileté nebezpečné ženě z psychiatrické nemocnice Kosmonosy na Mladoboleslavsku, která se nevrátila ze samostatné vycházky. Žádají veřejnost o pomoc, sdělila policejní mluvčí Lucie Nováková.

Žena může být podle policie agresivní, neměla by ale být ozbrojena. Lidé by se neměli pokoušet ji sami zadržet. Vysoká je 167 až 168 centimetrů, střední postavy, má hnědé vlasy s melírem.

Informace o ženě mohou lidé hlásit na tísňovou linku 158.

Zdroj: ČTK

V Kostelci na Mělnicku hořela jídelna. U požáru bylo 11 jednotek hasičů

V Kostelci nad Labem na Mělnicku v sobotu hořela jídelna, před příjezdem hasičů ji stihlo opustit 27 lidí. Nikdo nebyl zraněn. Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu ze čtyř možných, na místě zasahovalo 11 jednotek. Příčina ani škoda zatím nejsou známy, řekla mluvčí krajských hasičů Tereza Fliegerová.

Událost byla hlášena krátce před 13:00. Podle Fliegerové hořela výrobna potravin a stravovací provozovna o rozměrech 80 krát 30 metrů, oheň zasáhl celou střechu. Ještě před příjezdem hasičů budovu opustilo 12 zaměstnanců a 15 zákazníků, všichni vyvázli bez zranění.

Zdroj: ČTK

Mladík s nožem v Sedlčanech požadoval peníze a vyhrožoval dětem zabitím. Policie ho nyní stíhá

Policisté stíhají osmnáctiletého mladíka, který podle nich v Sedlčanech na Příbramsku vyhrožoval zabitím skupině dětí a chtěl po nich peníze. V ruce při tom držel nůž. Dětem se podařilo utéct, mladíkovi hrozí až deset let vězení, informovala mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

Případ se stal koncem května. Mladík podle Schindlové v ruce držel kapesní nůž a pokřikoval na děti, aby mu daly peníze, nebo je zabije. "Chlapci se zalekli a z místa utekli. Následně věc oznámil jeden rodič dítěte na policii. Nyní obviněnému za zločin loupeže hrozí až desetiletý pobyt za zdmi věznice," dodala mluvčí.

Zdroj: ČTK

Při nehodě na Kolínsku zemřel řidič, další čtyři cestující jsou zranění

Při dopravní nehodě u Českého Brodu na Kolínsku v sobotu zemřel jeden muž, čtyři lidé jsou zranění, řekly policejní mluvčí Michaela Richterová a mluvčí středočeské záchranné služby Petra Homolová.

Vůz havaroval před 13:00, cestovali v něm mladí lidé kolem dvaceti let věku a jeden nezletilý, který se zranil lehce. Nehodu ani přes desítky minut trvající resuscitaci nepřežil řidič. "Přes veškerou snahu všech posádek na místě svým zraněním podlehl," uvedla Homolová.

Vrtulník přepravil do pražské nemocnice Vinohrady vážně zraněného muže s těžkým poraněním hlavy. "Pražská letecká záchranná služba přepravila velmi vážně zraněnou ženu napojenou na umělou plicní ventilaci do Ústřední vojenské nemocnice v pražských Střešovicích," dodala Homolová. Další ženu se středně těžkými zraněními převezla sanitka do kolínské nemocnice.

Příčinu a okolnosti nehody budou podle Richterové vyšetřovat kolínští kriminalisté.

Zdroj: ČTK

Na balkoně panelového domu v Kladně se ozvala exploze. Rozbila skleněnou výplň a zranila 50letého muže. Co vybuchlo, zatím není známo.

Zdroj: ČTK
Pokračovat