Středočeský kraj

Požár plastového odpadu v Kralupech hasiči likvidovali celou noc, nejvyšší stupeň poplachu trvá

V Kralupech nad Vltavou na Mělnicku hasiči v noci na středu pokračovali v likvidaci rozsáhlého požáru plastového odpadu v areálu kovošrotu. Hořet začalo v úterý před 17:00, byl vyhlášen nejvyšší stupeň poplachu, který stále trvá. Hasit se bude zřejmě celý den, řekl ve středu mluvčí krajských hasičů Tomáš Bakalář. Podle policejní mluvčí Barbory Schneeweissové zřejmě požár nezpůsobí finanční škodu, protože jde o odpad. Jeden z hasičů utrpěl lehčí poranění.

"Hoří velká hromada plastového odpadu, který hasiči musí postupně rozhrabávat a prolévat vodou," řekl Bakalář. U požáru v noci zasahovalo 30 jednotek hasičů a speciální technika, například rypadla na rozhrabávání. Chemická jednotka z laboratoře v Kamenici, která monitoruje případný únik škodlivých látek do ovzduší, naměřila kolem půlnoci v místě zásahu podlimitní, tedy mírně zvýšené hodnoty. "Na dalších místech byla měření negativní," doplnil Bakalář.

V úterý odpoledne začala hořet zhruba 50 metrů široká hromada plastového odpadu v areálu kovošrotu, který je v průmyslové části města. Kolem 19:00 zvýšili hasiči stupeň poplachu na nejvyšší, který vyhlašují při mimořádných událostech, například pokud je nasazen vyšší počet zasahujících jednotek.

Zdroj: ČTK

Muž pobodal pracovníka firmy ve Slaném, policisté po něm pátrají

Muž v pondělí ráno pobodal pracovníka firmy v části Slaného Kvíc, pátrá po něm několik hlídek a psovodi. Pobodaného přepravil do nemocnice vrtulník, řekla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. Útok se stal v areálu, kde je i benzinová čerpací stanice.

Policisty do firmy, která se zabývá výkupem palet, zavolali záchranáři poté, co na místě ošetřovali zraněného, kterého útočník napadl nožem. Na místo vyjížděli po 8:00. "Co útoku předcházelo a veškeré další okolnosti, policisté vyšetřují," uvedla mluvčí. Podle ní je zraněnému 39 let a při vědomí jej vrtulník přepravil do jedné z pražských nemocnic.

Zdroj: ČTK

Policie zasahuje v sídle středočeských silničářů v Říčanech

Policisté zasahují v sídle středočeských silničářů v Říčanech. Potvrdila informaci serveru Seznam Zprávy mluvčí krajského podniku. Policie už dříve obvinila několik pracovníků kvůli zakázkám. S jakými případy souvisí středeční zásah, zatím není jasné.

Mluvčí krajských silničářů Petra Kučerová uvedla, že zaměstnanci nyní nemohou do budovy. "Poskytujeme maximální součinnost," uvedla bez bližších informací.

Do vedení organizace se zhruba 160 zaměstnanci loni nastoupil Jan Lichtneger, nahradil Zdeňka Dvořáka, kterého krajští radní v prosinci 2020 odvolali. Středočeští silničáři v minulosti čelili kritice kvůli hospodaření, policie v souvislosti s jejich zakázkami stíhá osm lidí. Seznam Zprávy už dříve uvedly, že mezi nimi je Zdeněk Dvořák a kladenský podnikatel Otto Zach.

Zdroj: ČTK

Vlak narazil u Prahy do stáda ovcí, nehoda zkomplikovala provoz na koridoru

V pátek po osmé hodině ráno narazil poblíž Libčic nad Vltavou osobní vlak do stáda ovcí. Nehoda zkomplikovala provoz na železničním koridoru z Prahy do Ústí nad Labem. Od 9:15 jezdily vlaky po jedné ze dvou kolejí, nabíraly zpoždění 10 až 15 minut. Omezení se týkalo i mezinárodních vlaků mezi Berlínem a Prahou nebo rychlíků do Děčína a Chebu. Během dopoledne se provoz vrátil do normálu.

Pes zranil tříleté dítě v kempu na Sázavě, policie pátrá po zvířeti i majiteli

Tříletou holčičkou v neděli dopoledne v kempu Cíl na Sázavě na Benešovsku vážně zranil pes. Záchranářský vrtulník odvezl dívku s vážným poraněním hlavy do motolské nemocnice v Praze.

"Oznámení jsme přijali v 10:40 od záchranné služby," uvedla mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková. Podrobnosti o rase psa zatím policie nemá, po psovi i jeho majiteli pátrá.

Provozovatelka kempu Lenka Kuchlerová na dotaz potvrdila, že se neštěstí v kempu stalo.

Zdroj: ČTK

V neratovickém bytovém domě hořelo, hasiči evakuovali 148 lidí

Hasiči v noci na neděli vyjížděli k požáru v sedmipatrovém bytovém domě v Neratovicích na Mělnicku, evakuovat museli 148 lidí. Nikdo nebyl zraněn, škoda je předběžně stanovena na 300 tisíc korun. Příčinu vyšetřovatelé zjišťují, informoval mluvčí středočeských hasičů Jan Sýkora.

Událost byla hlášena krátce po půlnoci, hořelo v jednom z bytů v šestém patře. Hasiči nařídili vyklidit dvě poslední patra, později bylo nutné evakuovat i lidi ze čtvrtého a pátého. Požár v bytě hasiči zlikvidovali a prostory odvětrali. Kontrolovali také, zda v bytě nikdo není. "Jedinou obětí požáru byla nakonec kočka, která se schovala pod topení," uvedl Sýkora. Před 2:00 hasiči požár zlikvidovali, kvůli vyšetřování ale zůstali na místě do rána.

Zdroj: ČTK
Pokračovat