V Mladé Boleslavi najelo auto ve vysoké rychlosti do lidí, nejméně tři zranilo

ČTK ČTK
Aktualizováno 28. 4. 2021 10:09
V úterý večer najelo auto v Mladé Boleslavi před 11. bránou automobilky Škoda Auto ve vysoké rychlosti do lidí. Nejméně tři lidé jsou zranění, jedna žena vážně. Jde o zaměstnance automobilky. Auto do lidí najelo v době střídání směn ve výrobě. Řidiče vozu zadržela policie. O možných příčinách nechtěla spekulovat. Nehodu vyšetřují mladoboleslavští kriminalisté.

Nehoda se stala před 22:00. "Řidič osobního vozidla Volkswagen Passat z dosud nezjištěných příčin vjel ve vysoké rychlosti do skupiny chodců, a to přímo u 11. brány automobilového výrobního podniku," řekla Nováková.

Podle Škody se zranili čtyři lidé. "Společnost Škoda Auto může potvrdit, že dne 27. dubna v době střídaní směn došlo v prostoru před 11. bránou závodu Škoda Auto v Mladé Boleslavi k havárii osobního vozu. Při nehodě byli zraněni čtyři zaměstnanci automobilky, z toho jeden těžce," uvedla mluvčí Škoda Auto Kamila Biddle. Více se firma k nehodě nebude vyjadřovat.

Ženu s těžkým zraněním vrtulník přepravil do pražské nemocnice. "Osoba utrpěla vážná mnohočetná poranění. Byla u ní nutná intenzivní lékařská péče, kolegové z pražské letecké záchranné služby ji převezli do Ústřední vojenské nemocnice v Praze," řekla mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová.

Další dva muže převezla podle policie záchranná služba do mladoboleslavské nemocnice, podle Effenbergerové ale záchranáři do nemocnice převezli pouze jednoho. "Utrpěl lehká zranění," dodala Effenbergerová. Ženu auto přimáčklo k oplocení areálu.

Podle Novákové řídil auto dvaačtyřicetiletý muž. "Lékaři ho v nemocnici v Mladé Boleslavi vyšetřili a poté byl umístěn do policejní cely. Přítomnost alkoholu u řidiče policisté vyloučili dechovou zkouškou, nebyl ani pod vlivem omamných a psychotropních látek," uvedla Nováková.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 minutami

Při střelbě na oslavě v Coloradu zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy