Regiony

19. 10. 2020 8:01

Druhý povodňový stupeň na jihu Moravy platí už jen na Svratce

V Jihomoravském kraji platil dnes ráno už pouze jeden druhý povodňový stupeň značící pohotovost, a to na Svratce v Brně-Poříčí. Na dalších šesti místech platí první povodňový stupeň, tedy bdělost. Vyplývá to z údajů Českého hydrometeorologického ústavu.

Pro okolí Břeclavi platí až do úterního rána povodňová pohotovost. Voda se může vylévat z břehů do okolní krajiny. Povodňová bdělost, tedy nižší stupeň výstrahy, platí i v okolí Hodonína a Veselí nad Moravou, Mikulova, Brna, pro okolí Kuřimi a Tišnova.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno 15. 10. 2020 18:24

Antimonopolní úřad zrušil zakázku na geotechnický dozor při stavbě metra D

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zrušil soutěž pražského dopravního podniku na komplexní geotechnický monitoring při stavbě metra D v úseku mezi stanicemi Pankrác a Olbrachtova. Upozornil na to server Seznam Zprávy a potvrdil to mluvčí úřadu Martin Švanda. Rozhodnutí není pravomocné, lze proti němu podat rozklad. Na stavbu metra D podle šéfa odboru komunikace dopravního podniku Daniela Šabíka nemá vliv.

Předpokládaná cena zakázky byla přibližně 890 milionů korun. Důvodem zrušení zakázky bylo uvedení konkrétní značky výrobku v zadávacích podmínkách. "Zadavatel stanovil technické podmínky prostřednictvím přímých odkazů na využití radarových snímků TerraSAR-X, aniž by to bylo odůvodněno předmětem veřejné zakázky a aniž by stanovení technických podmínek nemohlo být bez použití odkazu na tyto konkrétní radarové snímky dostatečně přesné nebo srozumitelné," řekl Švanda.

Zdroj: ČTK
15. 10. 2020 8:47

Čelní střet dvou aut u Cvikova na Českolipsku si vyžádal šest zraněných

Při čelním střetu dvou osobních aut u Cvikova na Českolipsku ve čtvrtek ráno utrpělo zranění šest lidí. Nehoda se stala na silnici I. třídy 13, která je kvůli tomu u odbočky na Svor uzavřená. Řekla to mluvčí policie Ivana Baláková. Objízdná trasa vede přes Rousínov nebo Sloup v Čechách. Policie odhaduje, že provoz v místě nehody bude omezen zhruba do 11:00.

Nehoda se stala okolo 6:00 na rovném úseku, na němž řidič vozu značky Peugeot předjížděl podle Balákové přes plnou čáru jiné vozidlo. "Nestačil se zařadit a čelně se střetl s protijedoucím mitsubishi," uvedla Baláková.

Zdroj: ČTK
13. 10. 2020 8:43

V Liberci hořelo v panelovém domě, evakuováno bylo 22 lidí

Hasiči v úterý nad ránem likvidovali požár v jednom ze 24 vchodů nejdelšího panelového domu v Liberci, přezdívaného Hokejka. Nikomu se nic nestalo, 22 lidí ale muselo být evakuováno. Příčina se zjišťuje," řekla mluvčí hasičů Lucie Hložková. Škoda je za 20 000 korun, zásahem se hasičům podařilo uchránit majetek za 1,5 milionu korun.

K požáru ve dvakrát zalomeném jedenáctipodlažním domě o délce 380 metrů téměř s 600 byty vyjeli hasiči dnes po 2:00. "Došlo k požáru uskladněných věci v komoře jednoho z bytů panelového domu," uvedla Hložková.

Požár byl podle ní zlikvidován velmi rychle. "Přetlakovou ventilací hasiči odvětrali zakouřené prostory a obyvatelé se poté mohli vrátit do svých bytů," dodala mluvčí hasičů.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno 12. 10. 2020 15:58

V pražské Libni, Holešovicích, Dejvicích, Břevnově a na Bílé Hoře nejezdily tramvaje. Provoz narušil výpadek elektřiny

Porucha rozvodny v pražských Holešovicích dnes odpoledne zapříčinila výpadek elektrického proudu na území Prahy 6 a 7. Lidé byli bez elektrického proudu zhruba půl hodiny. Dodávka energie je již obnovena, řekl mluvčí Pražské energetiky Petr Holubec. Kolik lidí výpadek postihl, neuvedl.

K závadě na rozvodně došlo v pondělí v 14:21. "Velmi rychle jsme se snažili zajistit dodávku elektrické energie z ostatních směrů, což se podařilo a 14:51 byla obnovena," řekl mluvčí.

Příčina poruchy zatím není jasná. Zaměstnanci Pražské energetiky ji v současné době zjišťují. Výpadek elektřiny způsobil podle internetové stránky dopravního podniku zpožďování tramvajové linky číslo 1. Tramvaje tak měly problémy v pražské Libni, Holešovicích, Dejvicích, Břevnově a na Bílé Hoře.

Zdroj: Domácí , ČTK
10. 10. 2020 14:43

U Karlových Varů havarovalo pět aut, silnice I/6 je uzavřena

U Karlových Varů se na silnici I/6 srazilo pět osobních aut. Hromadná nehoda se zraněními se stala v serpentinách u golfu nad městem. Policie silnici I/6 v místě nehody uzavřela a dopravu odklání, informoval dnes krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Na místě nehody nyní zasahují složky záchranného systému. Policie odklání dopravu přes Olšová Vrata, Pilu Novou Kounici a Bochov, doplnil mluvčí.

Zdroj: ČTK