Regiony

1. 8. 2020 13:10

Policie našla v Hostivařské přehradě v Praze tělo hledaného cizince

Pražská policie v sobotu našla v Hostivařské přehradě tělo 29letého cizince, kterého hledala od poloviny týdne, kdy si tam šel zaplavat. Jeho zmizení pod hladinou oznámili svědci na linku 158. Příčinu úmrtí muže určí pitva, řekl policejní mluvčí Jan Daněk.

Potápěči podle něj pátrali po muži několik dnů na základě oznámení na linku 158, že pod hladinou přehrady zmizel člověk. Tělo našli zhruba sto metrů od břehu, doplnil mluvčí.

Zdroj: ČTK
1. 8. 2020 11:09

Na Frýdecko-Místecku zemřel ráno po srážce s autem 62letý cyklista

Muž podlehl těžkým zraněním ještě na místě nehody, sdělil policejní mluvčí René Černohorský. "Pětadvacetiletý muž z Frýdecko-Místecka řídil osobní motorové vozidlo, přičemž podle dosavadního prošetřování a prověřování mu měl bezprostředně do jízdní dráhy vjet místní dvaašedesátiletý muž na svém jízdním kole. Po střetu přepadl cyklista přes přední karosérii automobilu a čelní sklo na vozovku a při tomto utrpěl zranění těžkého charakteru," uvedl Černohorský. 

U zemřelého muže byla nařízena soudní pitva, která má objasnit, zda nebyl pod vlivem alkoholu či drog. Škoda byla vyčíslena na 60 tisíc korun. Policie uvítá jakékoliv svědectví k dopravní nehodě, zajímá ji hlavně způsob jízdy cyklisty i řidiče osobního automobilu před střetem. Svědci se mohou i anonymně obrátit na tísňovou linku 158.

Zdroj: ČTK
1. 8. 2020 9:03

U Lipové na Chebsku srazil vlak člověka, doprava je přerušená

Na trati mezi Lipovou a Chebem v sobotu před 8:00 ráno usmrtil vlak člověka v kolejišti. Nehodu vyšetřují na místě policisté, doprava na trati byla přerušena a vlaky dočasně nahradily autobusy. Provoz byl podle webu Českých drah obnoven v 11:35.

"Došlo ke střetu osoby s vlakem. Na místě nehody jsou v současné době chebští kriminalisté, kteří zjišťují okolnosti a příčiny tragické události," sdělila krajská policejní mluvčí Eva Valtová. Podle informací šlo pravděpodobně o sebevraždu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno 31. 7. 2020 19:46

U Stochova havarovala dvě osobní auta, dva lidí jsou těžce zranění

U Stochova na Kladensku se dnes v podvečer čelně srazila dvě osobní auta, dva lidé utrpěli těžká zranění. Nehoda se stala při předjíždění přes plnou čáru, řekla ČTK policejní mluvčí Petra Potočná. Podle prvotních zpráv bylo zraněných šest a bourala tři auta, to se ale nepotvrdilo.

Pětadvacetiletý řidič Škody Octavie podle mluvčí předjížděl v úseku, kde by předjíždět neměl, a čelně narazil do protijedoucího vozu Audi. V něm cestovali pětadvacetiletý řidič se stejně starou spolujezdkyní. Řidič octavie a spolujezdkyně z audi utrpěli těžká zranění, druhý z šoférů z nehody vyvázl bez zranění.

Příčinu a okolnosti srážky policisté dál vyšetřují.

31. 7. 2020 19:14

Potápěči našli tělo muže utonulého hlučínské štěrkovně. K neštěstí došlo na šlapadle

Policejní potápěči dnes v podvečer našli ve štěrkovně v Hlučíně na Opavsku tělo třicetiletého muže, po němž pátrali od čtvrtka. Tělo bylo v hloubce přibližně pěti metrů, nedaleko ostrova ve středu vodní plochy. U utonulého bude zřejmě nařízená soudní pitva. ČTK to řekl policejní mluvčí René Černohorský.

Devětatřicetiletý muž ve čtvrtek krátce před 18:00 oznámil na tísňovou linku, že pohřešuje kamaráda z Ostravy. Muži si okolo 17:30 vypůjčili v Kozmicích na Opavsku šlapadlo a vydali se na něm k ostrovu, který je uprostřed vodní plochy a je od břehu vzdálený přibližně 200 metrů.

"Z přesně nezjištěných příčin třicetiletý muž ze šlapadla spadl do vody, chvíli se držel nad hladinou a mával rukama, následně se však podle slov oznamovatele potopil a již nevyplaval," uvedl Černohorský.

Starší kamarád začal volat o pomoc a na místo ze břehu dorazili vodní záchranáři, kteří začali propátrávat hladinu jezera. Následně dorazili i další policisté. Večer byla pátrací akce přerušena a pokračovala znovu od dnešního rána. Utonulý byl nalezen okolo 18:20.

31. 7. 2020 7:46

V Praze hořela ubytovna, hasiči museli evakuovat padesátku lidí

Kvůli požáru pokoje v ubytovně v pražském Motole bylo v noci na pátek evakuováno 50 lidí. Tři lidi museli na místě ošetřit zdravotníci. V tiskové zprávě to oznámili pražští hasiči. Škoda činí asi půl milionu korun, příčina vzniku požáru je zatím neznámá.

Hasiči vyjížděli k požáru v ulici V Úvalu kolem 00:30. Kvůli počtu zasahujících jednotek byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu ze tří. Ještě během cesty k zásahu volalo na tísňovou linku několik lidí, kteří se kvůli silnému kouři nemohli dostat z pokojů. Hasiči po příjezdu dostali lidi ze zakouřené budovy ven s pomocí vyváděcích masek.

Požár dostali hasiči pod kontrolu krátce před 01:00. Potom místo ještě dohašovali a odvětrávali budovu. Příčinu požáru hasiči dále zjišťují, ale už vyloučili technickou závadu.

Zdroj: ČTK
30. 7. 2020 12:41

Policie na jihu Moravy řeší sérii vloupání do rodinných domů

Policie na jihu Moravy vyšetřuje sérii vloupání do rodinných domů. Nejvíce případů je na Hodonínsku, jsou ale i na Břeclavsku a Uherskohradišťsku. Na policejním webu to dnes uvedl mluvčí Petr Zámečník. Počet vykradených domů ani výši škody neupřesnil.

Počet vloupání vzrostl podle mluvčího především v posledním měsíci. "Neznámý pachatel si záměrně vybírá rodinné domy v okrajových částech obcí a poté, co se přesvědčí, že nikdo není v domě, provede násilné vloupání. Předmětem jeho zájmu jsou především peníze a šperky a vloupání provádí zejména v dopoledních hodinách," uvedla mluvčí.

Zdroj: ČTK
30. 7. 2020 10:06

Policie obvinila tři lidi z faunaparku kvůli napadení pětileté dívky pumou, hrozí jim dva roky vězení

Policisté po téměř dvou letech vyšetřování obvinili tři lidi kvůli zranění dítěte pumou ve Faunaparku v Horní Lipové na Jesenicku. Podle kriminalistů zodpovídají za nedostatečně technicky zabezpečený pavilon šelem, řekla jesenická policejní mluvčí Tereza Neubauerová. Tříletá dívka byla zraněna na hlavě a hrudníku a skončila v olomoucké fakultní nemocnici. Kromě tří obviněných policie zahájila také stíhání jedné firmy. Za těžké ublížení na zdraví z nedbalosti hrozí až dva roky vězení nebo zákaz činnosti.

Zvíře dívku zranilo na začátku října 2018, kdy malou zahradu se soukromým chovem zvířat navštívila se svými rodiči. "V prostoru volně přístupném návštěvníkům měla část pletiva výběhu pumy natolik velká oka, že puma mohla prostrčit tlapy ven. Současně bylo pletivo kryto pouze prosklenými neuzamykatelnými dveřmi," uvedla policejní mluvčí.

Dítě bylo před výběhem s otevřenými dveřmi. "V ten okamžik puma prostrčila tlapu ven a dívenku zranila na hlavě a hrudníku. Dalšímu jednání zabránili přítomní rodiče," doplnila policejní mluvčí. Dívka se ze svých zranění léčila v olomoucké fakultní nemocnici tři dny. "Poranění bylo mnohočetné, na více částech těla, ale nejednalo se o závažné zranění," uvedl tehdy mluvčí nemocnice Adam Fritscher. Podle něj puma dítě podrápala.

Aktualizováno 30. 7. 2020 9:33

Na Jihlavsku se srazil vlak s autem, nehoda se obešla bez zranění

Na železničním přejezdu mezi obcemi Sedlejov a Mysliboř na Jihlavsku se ve čtvrtek ráno srazil osobní vlak s osobním autem. Řidič auta zastavil příliš blízko kolejí, vlak auto zachytil. Při kolizi se nikdo nezranil, řekla mluvčí policie Dana Čírtková. Vlaky v tomto úseku nejezdily skoro tři hodiny. Provoz na trati Kostelec u Jihlavy - Slavonice byl podle Českých drah obnoven v 8:45.

Nehoda se stala před 6:00. Osobní vlak mířil ve směru na Třešť. Ve vlaku cestovalo šest lidí. Dechové zkoušky řidiče i strojvedoucího byly podle Čírtkové negativní. "Řidič zastavil před železničním přejezdem tak blízko, že se dostal do jízdní dráhy vlaku, který ho při projíždění zachytil," řekla Čírtková. Nehoda podle ní blokovala jen málo vytíženou komunikaci.

Aktualizováno 29. 7. 2020 12:22

Sokolovská uhelná ukončí v srpnu provoz tlakové plynárny

Společnost Sokolovská uhelná a. s. (SUAS) ukončí v srpnu provoz tlakové plynárny ve Vřesové. Firma nenašla společné řešení s vládou, které by umožnilo plynárnu dál provozovat. Až tisícovka zaměstnanců, kteří by tak mohla přijít o práci, ale má šanci na pomoc ze strany státu v rámci zmírnění dopadů útlumu uhelné těžby, informovala SUAS dnes v tiskové zprávě. K tomu ale bude ještě nutná novelizace zákona.

V Karlovarském kraji se kvůli dopadům epidemie koronaviru na lázeňství a cestovní ruch opět prudce zvedla nezaměstnanost. Propouštění ze Sokolovské uhelné by mohl znamenat významný přírůstek počtu lidí bez práce.

Zdroj: ČTK