Regiony

12. 9. 2019 14:12

Dálnici D5 u Berouna uzavřela nehoda dvou aut, jeden řidič zemřel

Dálnici D5 u Berouna odpoledne uzavřela nehoda dvou aut. Osobní vůz Škoda Octavia zezadu narazil do nákladního vozidla, jeden člověk při nehodě zemřel. Dálnice je ve směru na Prahu uzavřená, policie odklání dopravu na 22. kilometru.

Aktualizováno 12. 9. 2019 13:42

Na Orlickoústecku se srazila dvě osobní auta, na místě je osm zraněných

Na křižovatce u obce Týnišťko na Orlickoústecku se ve čtvrtek srazila dvě osobní auta. Podle informací hasičů je na místě osm zraněných, mezi nimi jedno dítě. U nehody přistál vrtulník. Policie na Twitteru uvedla, že silnice I/35 je uzavřená, mezi Jaroslaví a Vysokým Mýtem je objížďka. "Na místě zasahuje pět jednotek požární ochrany," napsali na facebooku hasiči Pardubického kraje.

12. 9. 2019 10:37

Řidič osobního auta zemřel po střetu s vlakem na Hradecku

Při střetu osobního auta s vlakem na přejezdu v Sověticích na Hradecku zemřel asi čtyřicetiletý řidič vozu. Ve vlaku cestovalo asi 20 lidí, nikomu z nich se nic nestalo. Vlaky v úseku Hněvčeves - Všestary na trati z Hradce Králové na Turnov nepojedou zřejmě celé dopoledne.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno 12. 9. 2019 7:50

Auto na D2 srazilo chodce, na místě zemřel. Dálnice byla uzavřená přes dvě hodiny

Osobní auto ve čtvrtek ráno po 4:00 srazilo na dálnici D2 nedaleko Podivína chodce, který na místě zemřel. Dálnice byla ve směru z Brna na Břeclav uzavřená, policisté dopravu odkláněli na 41. kilometru u Podivína. Po 6:30 se pro auta otevřel pravý jízdní pruh, vyšetřování na místě ale pokračovalo. "Nehodu nám ohlásili krátce po čtvrté ráno, od půl páté do půl sedmé byla kvůli vyšetřování nehody dálnice uzavřená," uvedla mluvčí policistů Kamila Haraštová. Policisté museli mimo jiné zjišťovat i totožnost mrtvého.

Zdroj: ČTK
11. 9. 2019 15:21

Jabloncem dál zmítá krize. Ani po měsíci nemá novou koalici, ANO a ODS se nedohodly

Ani po téměř měsíci se v Jablonci nad Nisou nepodařilo dohodnout novou radniční koalici. Jednání dvou nejsilnějších stran ANO a ODS ztroskotala. ODS, která loni na podzim volby ve městě vyhrála, žádala místo primátora a náměstka pro ekonomiku. To je však pro ANO nepřijatelné. Koalici s jinými stranami se zatím ANO vyjednat nepodařilo, řekl primátor Milan Kroupa (ANO), který předpokládá, že bude zastupitelstvo za týden jednat o jeho odvolání.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno 11. 9. 2019 14:24

Matka půjde za vraždu novorozence na patnáct let do vězení, potvrdil odvolací soud

Za loňskou vraždu novorozeného chlapce půjde jeho jedenatřicetiletá matka na 15 let do vězení. Pravomocně o tom rozhodl pražský vrchní soud, který potvrdil květnový verdikt Krajského soudu v Ústí nad Labem. Žena dítě porodila ve svém bytě v Teplicích, živého ho dala do pytle na odpadky a hodila do kontejneru na sklo. Chlapec v něm zemřel. "Dá se zjevně konstatovat, že dítě přišlo nevhod," prohlásil předseda odvolacího senátu Jiří Lněnička, podle kterého matka celé těhotenství tajila a syna si nepřála. Soudce zamítl ženino odvolání, ve kterém se domáhala posouzení, zda vraždu dítěte nespáchala v rozrušení způsobeném porodem.

Zdroj: ČTK
11. 9. 2019 12:11

Případ otravy krve v nemocnici ve Frýdlantu policisté odložili, příčinu neodhalili

Policie odložila případ otravy krve devíti pacientů nemocnice ve Frýdlantu na Liberecku. Kriminalisté příčinu neodhalili. Případ uzavřeli s tím, že se nestal trestný čin, ale mohlo by jít o přestupek podle zákona o léčivech. Na konci loňského listopadu devět z 16 pacientů operovaných v jediném týdnu dostalo otravu krve. Operace dělaly různé týmy chirurgického a gynekologického oddělení, různí anesteziologové i různé sestry. Nikdo nezemřel, poslední pacientku propustila liberecká nemocnice v lednu.

Zdroj: ČTK
10. 9. 2019 16:02

Policie obvinila muže z vraždy ženy u Havlíčkova Brodu. S obětí se znal, čin plánoval

Policie obvinila dvaapadesátiletého muže z vraždy osmačtyřicetileté ženy z Havlíčkova Brodu. Pachatel se s obětí znal, vraždu plánoval a k činu se doznal. Zda vraždil manžel oběti, kriminalisté nepotvrdili. Manžel podle nich oznámil ženino zmizení na konci července v době, kdy už byla mrtvá. Žena odešla 28. července z domu na procházku se psem a už se z ní nevrátila. Obviněnému hrozí v případě odsouzení trest 12 až 20 let vězení. 

10. 9. 2019 15:11

Policisté navrhli obžalovat muže, který vylepil letáky chválící smrt českých vojáků

Pražská policie navrhla obžalovat muže kvůli vylepení letáků schvalujících zabití tří českých vojáků na zahraniční misi v Afghánistánu. Informovala o tom Česká televize. Muž čelí obvinění od loňského srpna, za podporu terorismu mu hrozí až deset let vězení. V letácích označoval vojáky za žoldáky a okupanty, k jejich zabití gratuloval "afghánským vlastencům".

Zdroj: Domácí , ČTK
10. 9. 2019 12:50

TOP 09 žádá vysvětlení ruského velvyslance kvůli výrokům ve sporu o Koněvovu sochu

Opoziční TOP 09 vyzvala ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD), aby kvůli sporu o pražskou sochu sovětského maršála Ivana Koněva a slovnímu výpadu ruského ministra kultury Vladimira Medinského na starostu Prahy 6 Ondřeje Koláře (TOP 09), povolal k vysvětlení ruského velvyslance. Předseda strany Jiří Pospíšil připomenul, že ruský ministr Koláře označil za člověka, který se chová jako nacista. "Vyzýváme ministra, aby si předvolal velvyslance, tento incident nemůže skončit jeho vyjádřením pro média," uvedl po zasedání předsednictva strany.

Zdroj: ČTK