Regiony

15. 7. 2021 19:40

Oprava strakonické silnice mezi Milínem a Chrašticemi má být hotová do úterý

Rekonstrukce strakonické silnice I/4 mezi Milínem a Chrašticemi na Příbramsku bude dokončena dříve, než se předpokládalo. Řidiči tudy začnou jezdit bez omezení od úterý, informoval dnes Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic. Původně se počítalo s uvedením do provozu 6. srpna, později byl termín dokončení posunutý na konec července.

Od pátečních 15:00 do pondělních 6:00 silničáři také dočasně odstraní nynější dopravní omezení na posledním opravovaném úseku a o víkendu tudy řidiči projedou v obou směrech jen s omezením maximální rychlostí na 50 kilometrů v hodině. V pondělí ale bude ještě kyvadlová doprava dočasně obnovena.

Celková délka rekonstruované silnice je 4,7 kilometru a je rozdělena do pěti částí. Důvodem opravy byl špatný stav vozovky, který utrpěl i poslední zimou. Na silnici byly kaverny, vyjeté koleje, výtluky a trhliny. Silnice I/4 mezi Milínem a Chrašticemi je velmi vytížená, denně po ní projede přes 13 000 aut.

Podle Bučka se již připravuje navazující oprava I/4 od Chraštic na hranice Středočeského kraje. "Aktuálně probíhá veřejné výběrové řízení na zhotovitele. Obdrželi jsme celkem sedm nabídek a 12. července jsme vybrali tu ekonomicky nejvýhodnější. Nyní do 27. července běží zákonem stanovená lhůta pro podání námitek neúspěšných uchazečů," uvedl. Pokud se neobjeví neočekávané komplikace, začne se s rekonstrukcí v září, aby stavbaři do zahájení zimní údržby 1. listopadu stihli opravit co největší část tohoto úseku.

Zdroj: ČTK
14. 7. 2021 8:22

Hasiči v Brně v noci na středu evakuovali 31 lidí z ubytovny, hořela postel

Kvůli požáru postele a zakouřenému prostoru evakuovali hasiči v noci na středu 31 lidí z ubytovny v Brně. Jeden člověk se nadýchal zplodin a skončil v péči záchranářů. ČTK to řekl mluvčí hasičů Petr Příkaský.

Hasiči vyjeli k události dnes v 0:30. "Požár byl uhašený před naším příjezdem, ale byla zakouřená celá budova. Nasadili jsme přetlakovou ventilaci a evakuovali jsme 31 osob z ubytovny," uvedl Příkaský.

Jeden člověk se nadýchal zplodin hoření a skončil v péči záchranářů. Vznikla škoda kolem 10.000 korun. Později se lidé mohli do ubytovny vrátit.

Zdroj: ČTK
13. 7. 2021 10:37

Kriminalisté pátrají po nebezpečné ženě z psychiatrické nemocnice Kosmonosy

Kriminalisté pátrají po jednatřicetileté nebezpečné ženě z psychiatrické nemocnice Kosmonosy na Mladoboleslavsku, která se nevrátila ze samostatné vycházky. Žádají veřejnost o pomoc, sdělila policejní mluvčí Lucie Nováková.

Žena může být podle policie agresivní, neměla by ale být ozbrojena. Lidé by se neměli pokoušet ji sami zadržet. Vysoká je 167 až 168 centimetrů, střední postavy, má hnědé vlasy s melírem.

Informace o ženě mohou lidé hlásit na tísňovou linku 158.

Zdroj: ČTK
13. 7. 2021 9:40

Za brutální vraždu v Ostravě si muž odpyká 16 let, potvrdil soud

Za loňskou brutální vraždu šestapadesátileté ženy v ostravské části Zábřeh si Aleš Rek definitivně odpyká 16 let vězení. Rozsudek ostravského krajského soudu v úterý potvrdil olomoucký vrchní soud. Zamítl tak odvolání obžalovaného, který vraždu popíral. Rozsáhlá devastující vnitřní zranění oběti vysvětloval tím, že na ženu několikrát opilý upadl.

Vražda se stala loni 18. srpna v jednom z domů v Čujkovově ulici. Podle obžaloby Rek v úterý 18. srpna popíjel se svou známou, poté však došlo mezi oběma k incidentu. Muž při prvním výslechu přiznal, že ženu napadl pěstmi, po změně právní kvalifikace na vraždu se začal hájit tím, že na ženu zřejmě nechtěně upadl, když se ji snažil zvednout ze země.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno 13. 7. 2021 9:26

U Orlické nádrže hořelo sedm karavanů, nikdo se nezranil

 V kempu Radava u Orlické nádrže v noci hořelo 11 karavanů a jeden obytný vůz, na místě zasahovali policisté i hasiči. Nikdo se při požáru nezranil. Oheň zasáhl i les na ploše 70 krát 70 metrů. Policie bude příčiny požáru vyšetřovat, výše škody zatím není známa. Sdělily to písecká policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová a na webu o tom informovala mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Policie místo hlídá. "Až to bude bezpečné, půjdeme dopoledne na místo i se psy, kvůli ohledání. Žádná zranění nejsou. Naštěstí v (karavanech) nebyli lidé, odjeli před tím," řekla policejní mluvčí.

Zdroj: ČTK
12. 7. 2021 13:31

Z Karlova mostu zmizelo graffiti, o víkendu ho odstranil restaurátor

Restaurátor, který pro pražskou Technickou správu komunikací od soboty odstraňoval graffiti z Karlova mostu, skončil s pracemi v neděli večer, řekla mluvčí Barbora Lišková. Dodala, že na místě se ještě uskuteční kontrola s památkáři, kteří rozhodnou, zda budou potřeba další úpravy. K poškození mostu se v sobotu policii přihlásil mladý muž.

Modré nápisy v angličtině se objevily na mostě v pátek, pokrývaly pravou stranu zábradlí a části podstavce jedné ze soch a lampy. Případem se v pátek začali zabývat policisté, správa komunikací pak zajistila odstranění graffiti, kvůli kterému restaurátor Jakub Tlučhoř přerušil dovolenou.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno 10. 7. 2021 21:53

V Kostelci na Mělnicku hořela jídelna. U požáru bylo 11 jednotek hasičů

V Kostelci nad Labem na Mělnicku v sobotu hořela jídelna, před příjezdem hasičů ji stihlo opustit 27 lidí. Nikdo nebyl zraněn. Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu ze čtyř možných, na místě zasahovalo 11 jednotek. Příčina ani škoda zatím nejsou známy, řekla mluvčí krajských hasičů Tereza Fliegerová.

Událost byla hlášena krátce před 13:00. Podle Fliegerové hořela výrobna potravin a stravovací provozovna o rozměrech 80 krát 30 metrů, oheň zasáhl celou střechu. Ještě před příjezdem hasičů budovu opustilo 12 zaměstnanců a 15 zákazníků, všichni vyvázli bez zranění.

Zdroj: ČTK
10. 7. 2021 16:30

Grafitti bude z Karlova mostu pryč v řádu dní, odhaduje restaurátor

Restaurátor Jakub Tlučhoř, který začal v sobotu odpoledne odstraňovat grafitti z Karlova mostu, odhadl, že práci dokončí v řádu dní. Vandalské projevy sprejerů odstraňoval z nejstaršího mostu v Praze už několikrát, tento případ ale označil za zatím nejrozsáhlejší. Muž, kterého na místo povolala Technická správa komunikací, novinářům řekl, že při odstraňování grafitti je důležité začít co nejdříve.

Policie se případem vandalismu zabývá od pátku, škodu předběžně vyčíslila na 100 000 korun. Vyslechnout chce mladého muže a ženu, jejichž záběry z jiného místa dnes v souvislosti s případem zveřejnila. Vzhledem k tomu, že to mohou být cizinci, požádali policisté o spolupráci pracovníky ubytovacích zařízení. Pachateli hrozí za trestný čin poškození cizí věci až tříleté vězení.

Zdroj: ČTK