požár

Oheň zachváil dřevozpracující provoz na Olomoucku. Škoda je v milionech

Škodu za více než osm milionů korun způsobil noční požár provozu na zpracování dřeva v obci Suchonice na Olomoucku. Plameny zachvátily velkou plochu a zničily desítky tun uskladněné dřevní hmoty i část technologie. Na místě zasahují desítky hasičů. Při požáru zatím nebyl nikdo zraněn, příčina se bude vyšetřovat. Uvedl to mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Požár v provozu na výrobu dřevní štěpky v Suchonicích byl hasičům nahlášen krátce po druhé hodině. Plameny zasáhly plochu zhruba 50 krát 20 metrů a desítky tun materiálu. Hořel i štěpkovací stroj.

Zásah hasičům podle Hošáka komplikuje silný vítr. "Dalším nepříznivým faktorem je intenzivní žár při hoření i pokles tlaku v hydrantovém soustavě," uvedl Hošák. Vodu k zásahu vozí cisterny. Hasiči v noci ochlazovali zasaženou technologii, stroje i vyvážecí techniku.

Zdroj: ČTK

Při požáru v migračním středisku na ostrově Lesbos zemřelo dítě

Při požáru v migračním středisku na řeckém ostrově Lesbos dnes zemřelo malé dítě. Příčina požáru zatím není jasná. Oheň vypukl v táboře Moria, největším ze všech migračních středisek na řeckých ostrovech v Egejském moři. Kapacita zařízení je 2840 lidí, migrantů zde však v neutěšených podmínkách žije přes 19.000. Požár zasáhl dva kontejnery, které slouží běžencům jako ubikace, a několik stanů.

Zdroj: ČTK

Při požáru budovy ve Štrasburku zahynulo pět lidí, sedm dalších je zraněných

Při požáru obytné budovy ve Štrasburku na severovýchodě Francie zahynulo v noci pět lidí a dalších sedm jich utrpělo zranění. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní hasiče. Příčina neštěstí zatím není známa, úřady ale nevyloučily závadu na rozvodech elektřiny.

Požár ve čtvrti u hlavního nádraží si vyžádal životy tří mužů ve věku od 30 do 45 let a dvou žen, jedné 25leté a jedné asi 70leté. Podle regionálního listu DNA se podařilo hasičům z budovy dostat 23 lidí bez zranění. Většina z nich našla přístřeší v jedné ze školních tělocvičen.

Zdroj: ČTK
Kvůli požáru v domě na pražském Žižkově museli hasiči evakuovat přes čtyřicet lidí

Kvůli požáru v domě na pražském Žižkově museli hasiči evakuovat přes čtyřicet lidí

Několik lidí se nadýchalo kouře, dva z nich kvůli tomu skončili v nemocnici.
Na okraji Kladna hořelo osmdesát autovraků, kouř byl vidět na kilometry daleko

Na okraji Kladna hořelo osmdesát autovraků, kouř byl vidět na kilometry daleko

Hasiči v souvislosti s požárem vyhlásili třetí ze čtyř stupňů poplachu.
Američan při požáru ztratil ženu a šest dětí. Při snaze je zachránit málem zemřel

Američan při požáru ztratil ženu a šest dětí. Při snaze je zachránit málem zemřel

Tragédie se odehrála v městečku Clinton v americkém státě Mississippi.

Organizace na pomoc handicapovaným vyzvaly město Vejprty, aby klientům vyhořelého domova pro postižené zajistilo důstojnější podmínky k bydlení

Platforma organizací na pomoc handicapovaným vyzvala město Vejprty, aby klientům vyhořelého domova pro postižené zajistilo důstojnější podmínky, než měli. Nesouhlasí s tím, aby se zařízení jen obnovilo a obyvatelé se do něj vrátili. Podle uskupení už před požárem domov nesplňoval kritéria pro důstojné bydlení lidí s postižením.

Zdroj: ČTK

Stanici metra Kobylisy zahalil kouř z požáru eskalátoru, od 10 hodin tam vlaky opět zastavují

Stanice Kobylisy na lince C pražského metra byla ráno asi hodinu a půl uzavřena pro vstup i výstup, soupravy tam jen projížděly. Důvodem byl menší požár opravovaného eskalátoru, po kterém byla stanice zahalena kouřem a uzavřena pro cestující, vyplývá z informací hasičů a dopravního podniku. Po 10:00 se stanice otevřela, západní vestibul směrem na Kobyliské náměstí ale zůstane zřejmě až do úterního rána uzavřen.

Jeden ze zaměstnanců metra se nadýchal kouře, ošetřila ho záchranná služba. Poté, co hasiči oheň uhasili, odvětrávali stanici speciálním ventilátorem a na závěr zkontrolovali strojovnu termokamerou.

Zdroj: ČTK

Při požáru domu ve slovenském Bardejově se zranilo 17 lidí

Při požáru jedenáctipatrového panelového domu ve východoslovenském Bardejově se v sobotu zranilo 17 lidí, z toho čtyři děti. Všichni jsou mimo ohrožení života. Přes sto lidí bylo evakuováno, informovala agentura TASR. Příčinou požáru byl únik vody do elektrické rozvodny v chodbě domu. Hasiči museli kvůli následnému požáru evakuovat 108 lidí.

Zdroj: ČTK
Při výbuchu bytu v Kladně zemřela žena. Ostatní obyvatele paneláku hasiči evakuovali

Při výbuchu bytu v Kladně zemřela žena. Ostatní obyvatele paneláku hasiči evakuovali

Příčinou požáru byla nedbalost nebo úmyslné zapálení, vyšetřování pokračuje. Muž, který byl v bytě také přítomný, skončil v nemocnici s popáleninami.
Ze založení požáru podezíráme tři naše klienty, říká ředitel domova ve Vejprtech

Ze založení požáru podezíráme tři naše klienty, říká ředitel domova ve Vejprtech

"Já nesdílím názor policie, že jde o nešťastnou náhodu," říká ředitel. Trojici z preventivních důvodů převezli do psychiatrické léčebny.
Lampiony štěstí způsobují hlavně neštěstí, pražští zastupitelé je zakázali

Lampiony štěstí způsobují hlavně neštěstí, pražští zastupitelé je zakázali

Zákaz už platí v řadě evropských měst. Naposledy od lampionu vzplál požár v zoologické zahradě v německém Krefeldu.
Příčinou tragického požáru ve Vejprtech byla manipulace s ohněm, oběti se udusily

Příčinou tragického požáru ve Vejprtech byla manipulace s ohněm, oběti se udusily

Policisté vyloučili technickou závadu. Případ vyšetřují jako obecné ohrožení z nedbalosti.
V Austrálii se zřítil letoun se třemi americkými hasiči, pomáhali v boji s požáry

V Austrálii se zřítil letoun se třemi americkými hasiči, pomáhali v boji s požáry

Všichni tři členové posádky zemřeli.

V Ochotském moři hoří ruská rybářská loď, všech 47 námořníků je v bezpečí

Ruskou loď plavící se v Ochotském moři přibližně 130 kilometrů od Magadanu postihl požár a následně výbuch. Oznámila to agentura TASS s tím, že celou posádku 47 námořníků se podařilo evakuovat do bezpečí. Na rybářské lodi Enigma Australis však ještě zůstává palivo a hrozí další výbuch, dodala agentura s odvoláním na nejmenovaného záchranáře z místa nehody.

Loď začala hořet už v úterý, kdy to ale vypadalo, že se požár podařilo uhasit. Oheň ale večer znovu vzplál a v noci následoval silný výbuch na palubě. V současnosti je loď dál v plamenech, i když téměř vyhořela. Záchranná loď kvůli obavám z dalšího výbuchu není v přímém kontaktu s hořícím plavidlem, na kterém požár nejspíše zasáhl strojovnu.

Evakuovaná posádka mezitím na plovoucí rybářské základně podstoupila lékařskou prohlídku, při níž nebyla zjištěna žádná zranění. 

Při požáru ubytovny na Sibiři zemřelo 11 lidí, další dva jsou zranění

Jedenáct lidí zemřelo a další dva utrpěli zranění při požáru dřevěné ubytovny pro zahraniční pracovníky v Tomské oblasti na západní Sibiři. S odkazem na místní úřady o tom informovala agentura TASS. Podle uzbeckého ministra pro mimořádné situace pocházelo deset obětí z Uzbekistánu. Jedenáctý mrtvý byl Rus.

Podle ruského ministerstva pro mimořádné události požár vypukl v 04:00 místního času (23:00 SEČ) a zcela zničil objekt o rozloze kolem 200 metrů čtverečních. "Podle posledních informací tam žilo 14 lidí, dvěma se podařilo utéct a 11 dalších zemřelo. Osud zbývající osoby je neznámý," sdělil agentuře TASS místní představitel.

Všechny oběti pracovaly pro dřevařskou společnost Greenwood. Shořelá budova přitom podle ruských úřadů nebyla určena pro bydlení. Na místo neštěstí dorazil gubernátor Tomské oblasti Sergej Žvačkin a nařídil požární bezpečnostní kontrolu v celém regionu.

Zdroj: ČTK
Pokračovat