požár

Na Děčínsku vzplála vlaková souprava, nikdo nebyl zraněn

Předběžnou škodu 15 milionů korun způsobil v pátek vpodvečer požár vlakové soupravy v Rybništi na Děčínsku. Všichni cestující stačili bezpečně vlak opustit. Na místě zasahovalo pět jednotek hasičů, v 19:15 požár hasiči zlikvidovali. O události informovali hasiči Ústeckého kraje na twitteru.

Podle České televize šlo o spoj společnosti Arriva ze Šluknova do Kolína. "K uhašení soupravy bylo potřeba 20 000 litrů vody. Příčina požáru je v šetření," uvedli hasiči. Oheň propukl před 18:00.

Kvůli požáru byla na trati mezi Děčínem a Rumburkem v úseku mezi stanicemi Rybniště a Jedlová zhruba na tři hodiny zavedena náhradní autobusová doprava.

Zdroj: ČTK

Při požáru roubenky na Semilsku byl nalezen mrtvý člověk

Při pondělním požáru roubenky na Semilsku objevili hasiči mrtvého člověka. Totožnost mrtvého policie zatím nezná, příčinu jeho smrti by měla odhalit nařízená soudní pitva. Případ si převzala služba kriminální policie a vyšetřování, řekl v pondělí mluvčí policie Vojtěch Robovský. Škodu, která vznikla požárem domu ve Víchově nad Jizerou, hasiči odhadují na půl milionu korun.

Příčinu požáru budou vyšetřovatelé hasičů a policie zjišťovat v úterý, kdy budou ohledávat požářiště. Škodu hasiči odhadují na půl milionu korun. Roubenka je prakticky zničená. "Uchráněné hodnoty jsou nula," řekl zastupující mluvčí krajských hasičů David Kořínek. Na místě podle něj probíhají ještě dohašovací práce a přes noc bude místo požáru hlídat dobrovolná jednotka hasičů.

Zdroj: ČTK

Při požáru rodinného domu u Jilemnice zemřel člověk

Při požáru rodinného domu v obci Kruh nedaleko Jilemnice v okrese Semily zemřel v pátek večer muž. Hořelo uhlí a dřevo v kotelně. Příčinou vzplanutí byla zřejmě technická závada, přesná příčina se vyšetřuje. ČTK to dnes řekl Jan Přenovský, zastupující mluvčí krajských hasičů.

K požáru vyjely čtyři jednotky hasičů s výškovou technikou v pátek krátce před 19:00. "Na místě uvnitř objektu nám jedna osoba oznámila, že je tam člověk v bezvědomí. Toho hasiči vytáhli a předali zdravotníkům, osobu vyvedli z domu," uvedl Přenovský. Mluvčí krajské záchranné služby Michael Georgiev řekl, že zemřel muž. "U jedné osoby probíhala resuscitace, lékař však konstatoval smrt. Druhá osoba byla s lehkými zraněními ošetřena na místě," uvedl mluvčí.

Požár hasiči zlikvidovali ve 20:00, poté dům ještě odvětrávali. Předběžná škoda se odhaduje na 50 000 korun.

Zdroj: ČTK

Hasiči likvidovali požár bytu v Havlíčkově Brodě, čtyři lidé se zranili

Hasiči dnes zasahovali u požáru bytu v Havlíčkově Brodě. Při požáru se zranili čtyři lidé. Z domu museli hasiči evakuovat 28 lidí. Příčina požáru ani výše způsobené škody ještě nebyla stanovena. Informovala o tom mluvčí hasičů Petra Musilová. Podle mluvčího krajských záchranářů Petra Janáčka se čtyři lidé, kteří byli převezeni do havlíčkobrodské nemocnice, nadýchali kouře.

Požár bytu ve čtvrtém patře přijely likvidovat tři hasičské jednotky. Podle Musilové se ho podařilo dostat rychle pod kontrolu, na místě ale zůstávaly i hodinu po ohlášení požáru. "Příčinu vzniku požáru zjišťují naši vyšetřovatelé," uvedla Musilová.

Zdroj: ČTK

Při požáru domova důchodců v ruském Baškirsku zemřelo 11 lidí

Při požáru domova důchodců v ruském Baškirsku zemřelo 11 lidí. Malá dřevěná budova neměla žádné vybavení pro hašení ohně, informovala dnes s odvoláním na místní ministerstvo pro mimořádné situace agentura TASS.

Požár zachvátil jednopatrovou budovu ve vesnici Išbuldino kolem 3:00 místního času (23:00 SEČ). Čtyřem osobám se podařilo zachránit bez pomoci záchranářů.

Podle agentury TASS budova o celkové ploše 72 metrů čtverečních v rozporu s předpisy nedisponovala hasičskými přístroji ani dalším protipožárním vybavením. Po příjezdu hasičů byla již celá v plamenech.

Zdroj: ČTK

Při požáru v rumunské nemocnici zahynulo deset lidí

Při požáru v rumunské nemocnici, kde se léčili pacienti s nemocí covid-19, v sobotu zemřelo deset lidí a sedm dalších je v ohrožení života. S odvoláním na úřady to uvedla agentura AP.

Plameny se rozšířily na jednotce intenzivní péče pro lidi s covidem-19 v nemocnici ve městě Piatra Neamc na severovýchodě Rumunska, uvedla mluvčí místního inspektorátu pro krizové situace Irina Popaová.

Až na jednoho byli všichni mrtví i zranění nemocničními pacienty, dodala Popaová. Podle televize Digi24 utrpěl vážné popáleniny také jeden z lékařů.

Rumunský ministr zdravotnictví Nelu Tataru místním médiím řekl, že požár "s největší pravděpodobností způsobil zkrat". Podle svědka, který události popsal televizi Digi24, požáru předcházel výbuch, patrně láhví s kyslíkem.

Zdroj: ČTK

Požár haly na Bruntálsku způsobil škodu okolo 20 milionů korun

Škodu okolo 20 milionů korun způsobil v sobotu ráno v Bílčicích na Bruntálsku požár výrobní haly na zpracování dřeva. Podle hasičů před vypuknutím ohně budovou otřásl výbuch. Příčinu výbuchu i následného požáru zjišťují vyšetřovatelé. Událost se obešla bez zranění.

Hasiči se o výbuchu a následném požáru haly o velikosti 30 krát 15 metrů dozvěděli okolo 5. hodiny ráno. Na místě pak zasahovaly dvě desítky hasičů z šesti profesionálních a dobrovolných jednotek.

Zdroj: ČTK

V Liberci hořelo v panelovém domě, evakuováno bylo 22 lidí

Hasiči v úterý nad ránem likvidovali požár v jednom ze 24 vchodů nejdelšího panelového domu v Liberci, přezdívaného Hokejka. Nikomu se nic nestalo, 22 lidí ale muselo být evakuováno. Příčina se zjišťuje," řekla mluvčí hasičů Lucie Hložková. Škoda je za 20 000 korun, zásahem se hasičům podařilo uchránit majetek za 1,5 milionu korun.

K požáru ve dvakrát zalomeném jedenáctipodlažním domě o délce 380 metrů téměř s 600 byty vyjeli hasiči dnes po 2:00. "Došlo k požáru uskladněných věci v komoře jednoho z bytů panelového domu," uvedla Hložková.

Požár byl podle ní zlikvidován velmi rychle. "Přetlakovou ventilací hasiči odvětrali zakouřené prostory a obyvatelé se poté mohli vrátit do svých bytů," dodala mluvčí hasičů.

Zdroj: ČTK

Při dnešním požáru v chatové osadě na pražském Žižkově našli hasiči ohořelé lidské tělo. Požár už je uhašen, plameny poničily dvě zahradní chatky

Zdroj: ČTK
Pokračovat