požár

Kvůli požáru domu v Bohnicích evakuovali hasiči 20 lidí

V pražské čtvrti Bohnice hoří byt ve čtyřpatrovém domě v Řepínské ulici. Hasiči museli evakuovat 20 lidí, všichni jsou mimo ohrožení života. Pro obyvatele domu přijede evakuační autobus. Hasiči to uvedli na svém Twitteru.

Hořet začalo po 10:30. "Všech cca 20 evakuovaných osob vyšetříme, všichni jsou při vědomí a mimo ohrožení života," uvedli pražští záchranáři na Twitteru. Na místě mají i speciální nákladní záchranářské auto Atego. U požáru zasahuje šest jednotek hasičů. "Bytová jednotka je zasažena v plném rozsahu," uvedli hasiči.

Zdroj: Domácí , ČTK

V Mladé Boleslavi hořel byt, uvnitř hasiči našli mrtvého člověka

Hasiči dnes ráno vyjížděli k požáru bytu v Mladé Boleslavi. Uvnitř našli mrtvého člověka, příčinu vyšetřovatelé zjišťují. Z domu hasiči evakuovali 42 lidí, z toho deset dětí, řekla ČTK mluvčí krajských hasičů Vladimíra Kereková.

Událost byla hlášena kolem 06:45. Na místo vyjely čtyři jednotky, které požár uhasily. "Vystěhovali jsme celý panelák, takže bylo 42 evakuovaných, z toho deset dětí. Všichni už se mohli do svých bytů vrátit," uvedla mluvčí před 11:00.

Zdroj: ČTK

Při požáru v Třinci byl nalezen mrtvý člověk

Mrtvý člověk byl nalezen v pátek při požáru dřevěné boudy v Třinci-Neborech na Frýdecko-Místecku. Při příjezdu hasičů už objekt zcela hořel. ČTK to dnes řekl mluvčí hasičů Jakub Kozák. Okolnosti požáru vyšetřovatelé zjišťují.

K požáru hasiči vyjížděli zhruba hodinu po půlnoci. Dřevěná bouda o rozměrech čtyři krát pět metrů stála na louce. "Při příjezdu objekt zcela hořel. Na místě zasahovaly dvě jednotky. Požár zlikvidovaly zhruba za 20 minut," uvedl Kozák. Dodal, že hasiči pak místo rovněž nasvítili pro potřeby vyšetřování a rozebírali konstrukce objektu.

Zdroj: ČTK

Při požáru uprchlického tábora v Jemenu zemřelo nejméně osm lidí

Nejméně osm lidí zemřelo a 170 se zranilo při nedělním požáru zařízení pro uprchlíky v jemenském hlavním městě Saná. Mezi oběťmi jsou migranti i zaměstnanci, počet obětí by ještě mohl stoupnout. Příčiny požáru nejsou zatím zřejmé, uvedla Carmela Godeauová z Mezinárodní organizace pro migraci (IOM). O neštěstí informovaly agentury Reuters a AP.

V budově, která hořela, bylo přibližně 700 lidí, uvedla agentura AP. Více než 90 lidí je zraněno velmi vážně a jsou v péči pracovníků IOM, která v místě také rozdává potraviny. Více než šest let trvající konflikt v Jemenu zapříčinil, že 80 procent obyvatelstva je závislého na humanitární pomoci, připomíná Reuters.

Zdroj: ČTK

V Chrastavě hořela výrobní hala, škoda bude za 100 milionů

Zhruba pět hodin bojovali hasiči s požárem průmyslového objektu v Chrastavě u Liberce. Vpodvečer dostali oheň pod kontrolu. Hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň požárního poplachu. Kvůli ohni se evakuovalo asi 100 lidí. Nikdo nebyl zraněn. Škoda byla předběžně odhadnuta na 100 milionů korun. Dohašování skrytých ohnisek potrvá do noci, řekl krajský mluvčí hasičů Jakub Sucharda.

"Bude to dlouhodobá záležitost, hala byla zasažena ve velkém rozsahu," dodal. Podle něj bylo ohněm poškozeno několik tisíc metrů čtverečních. Hořelo v areálu pobočného závodu firmy Grupo Antolin. Požár zasáhl výrobní halu na polyuretanové výrobky společně se sklady. Lidem v okolí město preventivně doporučovalo, aby neotevírali okna.

"Laboratoř z Kamenice nenaměřila zvýšené koncentrace žádných jedovatých látek v ovzduší," uvedl Sucharda. Příčina požáru se bude zjišťovat a vyšetřování podle Suchardy zřejmě potrvá delší dobu. Vyšetřovatel příčin požáru a policisté začnou s šetřením v sobotu po poledni. Kvůli požáru nejezdily odpoledne vlaky na trati mezi Libercem a Chrastavou. Provoz železnice ve zpomaleném režimu byl obnoven navečer.

Zdroj: ČTK

V Ostravě po explozi hořel dům. Záchranáři ošetřili šest lidí, jeden muž je ve vážném stavu

V Ostravě - Hrabůvce ve středu nad ránem hořelo v pětipatrovém domě. Hořet začalo kolem 03:00 ve zvýšeném přízemí zřejmě po výbuchu, řekl operační důstojník moravskoslezských hasičů Ivan Marek. Záchranáři ošetřili 6 lidí. Sedmatřicetiletý muž byl v kritickém stavu, utrpěl popáleniny na více než polovině těla.

Hasiči evakuovali čtyři desítky lidí. Příčina výbuchu zatím není známá. Dům nyní musí posoudit statik a místo bude moci policie ohledat až po jeho vyjádření.

"Hořet začalo zřejmě po výbuchu, měli jsme to tak i hlášené, požár byl pod kontrolou rychle, oficiální likvidace byla ve 4:52," řekl Marek.

Policejní mluvčí Soňa Štětínská uvedla, že policisté v prvních okamžicích pomáhali s kontaktováním lidí, kteří byli ohroženi a asistovali při jejich následné evakuaci. "Místo je frekventované, zajistili tedy rovněž bezpečný okruh. Vzhledem k události musely byty opustit desítky osob, a to ze tří vchodů bloku domu. Zdravotníci ošetřili několik zraněných," řekla mluvčí. Někteří evakuovaní už byli převezeni na náhradní ubytování.

Zdroj: ČTK

Při požáru desítek cisteren v Afghánistánu se zranilo nejméně 60 lidí

Nejméně 60 lidí utrpělo zranění, když v sobotu v afghánské provincii Herát na významném hraničním přechodu s Íránem vzplály desítky až stovky cisternových vozidel s pohonnými hmotami. Informovala o tom agentura Reuters, která se odvolává na zahraniční představitele, kteří situaci monitorují. Sousední Írán na místo vyslal hasičské vozy a sanitky.

Místo nehody podle televizních záběrů zahalil černý kouř, plameny šlehaly vysoko do vzduchu. "Požár je tak rozsáhlý, že se k místu nelze přiblížit víc než na jeden kilometr, uvedl podle agentury AFP šéf obchodní komory provincie Herát. Způsobené škody jsou podle něj v řádu milionů dolarů.

Příčina požáru není podle místních představitelů jasná, i když dřívější zprávy uváděly, že se oheň rozšířil, když vybuchla cisterna se zemním plynem. Podle íránské agentury ISNA vzplálo přes 300 vozidel převážejících zemní plyn, naftu a benzin.

Zdroj: ČTK

Na Děčínsku vzplála vlaková souprava, nikdo nebyl zraněn

Předběžnou škodu 15 milionů korun způsobil v pátek vpodvečer požár vlakové soupravy v Rybništi na Děčínsku. Všichni cestující stačili bezpečně vlak opustit. Na místě zasahovalo pět jednotek hasičů, v 19:15 požár hasiči zlikvidovali. O události informovali hasiči Ústeckého kraje na twitteru.

Podle České televize šlo o spoj společnosti Arriva ze Šluknova do Kolína. "K uhašení soupravy bylo potřeba 20 000 litrů vody. Příčina požáru je v šetření," uvedli hasiči. Oheň propukl před 18:00.

Kvůli požáru byla na trati mezi Děčínem a Rumburkem v úseku mezi stanicemi Rybniště a Jedlová zhruba na tři hodiny zavedena náhradní autobusová doprava.

Zdroj: ČTK

Při požáru roubenky na Semilsku byl nalezen mrtvý člověk

Při pondělním požáru roubenky na Semilsku objevili hasiči mrtvého člověka. Totožnost mrtvého policie zatím nezná, příčinu jeho smrti by měla odhalit nařízená soudní pitva. Případ si převzala služba kriminální policie a vyšetřování, řekl v pondělí mluvčí policie Vojtěch Robovský. Škodu, která vznikla požárem domu ve Víchově nad Jizerou, hasiči odhadují na půl milionu korun.

Příčinu požáru budou vyšetřovatelé hasičů a policie zjišťovat v úterý, kdy budou ohledávat požářiště. Škodu hasiči odhadují na půl milionu korun. Roubenka je prakticky zničená. "Uchráněné hodnoty jsou nula," řekl zastupující mluvčí krajských hasičů David Kořínek. Na místě podle něj probíhají ještě dohašovací práce a přes noc bude místo požáru hlídat dobrovolná jednotka hasičů.

Zdroj: ČTK
Pokračovat