Ekonomika

12. 9. 2019 18:23

Google zaplatí miliardu eur za urovnání daňových podvodů ve Francii

Americká internetová společnost Google se dohodla s francouzskými úřady, že zaplatí téměř jednu miliardu eur (25,9 miliardy korun), aby urovnala vyšetřování, které se týká podezření z daňových podvodů a které začalo před čtyřmi lety. Dohoda by mohla vytvořit právní precedens pro další velké technologické společnosti ve Francii, informovala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
12. 9. 2019 15:17

Celníci při zátahu našli tisíce padělků příslušenství Applu

Přes 4000 možných padělků příslušenství k iPhonům či iPadům za 3,7 milionu korun našli celníci při dvoudenním zátahu na různých místech v Česku.

Jednalo se o příslušenství k mobilním telefonům a tabletům, jako jsou nabíječky, datové kabely, sluchátka, displeje, silikonové kryty, obaly, baterie a náhradní díly označené ochrannou známkou firmy. Kontrolu celníci provedli v deseti předem vytipovaných obchodech a obchodních centrech v Praze a Královéhradeckém, Jihomoravském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji.

12. 9. 2019 14:02

Evropská centrální banka snížila depozitní úrokovou sazbu na historické minimum

Evropská centrální banka snížila svou depozitní úrokovou sazbu na nové rekordní minimum minus 0,5 procenta z dosavadních minus 0,4 procenta. Zároveň oznámila, že od listopadu obnoví nákupy dluhopisů, a to v objemu 20 miliard eur (zhruba 517 miliard Kč) měsíčně. Banka tak reaguje na zpomalování hospodářského růstu a nízkou inflaci v eurozóně.

Zdroj: ČTK
11. 9. 2019 16:48

Ryanair poprvé v historii uznal odbory. S německými piloty uzavřel mzdovou dohodu

Piloti nízkonákladové letecké společnosti Ryanair v Německu poprvé uzavřeli s vedením aerolinek mzdovou dohodu. Němečtí piloti Ryanairu uskutečnili v roce 2017 první stávku v těchto aerolinkách. Ta přispěla k tomu, že společnost poprvé ve své 32leté historii uznala odbory, aby tak odvrátila vážnější narušení letů.

Zdroj: ČTK