reklama
 
 

Živě: Jedna debata v ČT, druhá na Primě, potvrdil Drahoš. Kandidáty čekají duely těsně po sobě

AKTUALIZOVÁNO před 19 hodinami
Sledujte ceremoniál, během něhož prezident republiky Miloš Zeman společně s ostatními držiteli klíčů odemkne Korunní komoru. | Video: DVTV
reklama
Česko čeká druhé kolo prezidentské volby, ve kterém se utkají Miloš Zeman s Jiřím Drahošem. Vše podstatné kolem voleb sledujeme v online reportáži.

Živě: Jedna debata v ČT, druhá na Primě, potvrdil Drahoš. Kandidáty čekají duely těsně po sobě

reklama
16:45
Miloš Zeman

Syndikát novinářů má problém s inzercí prezidenta Miloše Zemana, která se ve čtvrtek objevila v tisku.

17:38

Kromě České televize se oba kandidáti utkají i na Primě. První duel se uskuteční 23. ledna.

12:36
Marek Hilšer

Miloš Zeman chce čtyři debaty, Jiří Drahoš dvě. Řešení situace navrhl neúspěšný kandidát Marek Hilšer:

12:28
Twitter

Studenti mají jasno:

 

12:26
Jiří Drahoš

Zásadní roli bude hrát v druhém kole prezidentských voleb podle Jiřího Drahoše účast.

12:16

"Zájem sázkařů je obrovský, a to do druhého kola zbývá ještě více než týden. Od soboty jsme přijali sázky zhruba za deset milionů korun, 80 procent jde na vítězství Drahoše. Nejvyšší sázka je za 526.000 korun v kurzu 1,66:1," řekl mluvčí Fortuny Petr Šrain.

12:15
Jiří Drahoš

Šance bývalého předsedy Akademie věd ČR Jiřího Drahoše na zvolení prezidentem se podle bookmakerů v posledních dnech zvyšuje. Od pondělí se kurzy na jeho vítězství snížily z 1,6:1 až 1,68:1 na aktuálních 1,5:1 až 1,52:1. Věří mu i většina sázkařů, od soboty jde na něj 80 procent sázek. Prezident Miloš Zeman má kurzy od 2,45:1 do 2,75:1. 

11:16

Duel Miloše Zemana a Jiřího Drahoše bude na ČT24 a ČT1 moderovat Světlana Witowská. Debata prezidentských kandidátů bude na veřejnoprávní televizi příští týden ve čtvrtek. 

11:14
Jiří Drahoš

Jiří Drahoš potvrdil, že se zúčastní dvou předvolebních debat. 

11:12
Miloš Zeman

Spolek Přátelé Miloše Zemana zveřejnil v některých denících inzerát, který podporuje současného prezidenta a útočí na jeho protikandidáta ve volbách Jiřího Drahoše.

10:41
Jiří Drahoš

Jiří Drahoš v Klatovech. 

10:23
Jiří Drahoš

"Jsou to lumpárny a hlouposti, budeme to dementovat, proti blbosti se ale těžko bráni," říká Drahoš o inzerátech, které se objevily v některých dnešních denících. 

10:08
KDU-ČSL

Prezidentu Miloši Zemanovi dělá ostudu jeho okolí a chybí mu zdraví, míní hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek (KDU-ČSL). Přidal se proto k několika hejtmanům, kteří v prezidentské volbě podporují Zemanova soupeře Jiřího Drahoše.

"Jeho okolí mu nedělá dobře. Dělá mu ostudu a zapříčiňuje dost velké problémy, co se týká důstojnosti úřadu prezidenta jako takového. Jinými slovy, neumí si dobře volit spolupracovníky," řekl bez podrobností hejtman.

9:43
Jiří Drahoš

Učená společnost České republiky odmítá záměrné šířené lživé útoky na prezidentského kandidáta a svého člena Jiřího Drahoše. Lživé informace se objevují zejména na sociálních sítích a v některých sdělovacích prostředcích. "Učená společnost se zaručuje za naprostou vědeckou a morální integritu profesora Drahoše," stojí v prohlášení. 

8:52
Jiří Drahoš

Jiří Drahoš zahájil návštěvu Plzeňska.

8:51
 

Vážení čtenáři, vítáme vás u dalšího dne on-line zpravodajství z kampaně před druhým kolem prezidentských voleb.

15:20
Miloš Zeman

Nevím, odpovídá Jan Veleba na otázku, odkud pocházejí peníze, které na kampaň současného prezidenta vynaložil spolek Přátelé Miloše Zemana, jehož je sám členem. 

Senátor Veleba odešel Veselovskému ze studia. Nedokázal vysvětlit, kdo platí kampaň Zemanovi | Video: Martin Veselovský
12:11
Twitter

Kdo by měl vést debatu prezidentských kandidátů na ČT? Hlasujte v anketě Aktuálně.cz.

autoři: Domácí, ČTK | 13. 1. 2018

Související

    Hlavní zprávy