Lidé by proti Zemanovi volili i Rumburaka, řekl Klaus u Soukupa. Stížností na nevyváženost přibývá

Radek Dragoun Radek Dragoun, Kateřina Svobodová
19. 1. 2018 16:00
V pořadu Aréna Jaromíra Soukupa vystoupili Radek Vondráček, Tomio Okamura, Václav Klaus mladší a Jaroslav Foldyna. Všichni prohlásili, že budou volit Miloše Zemana. Diváci si stěžují, že pořad nebyl vyvážený.
Moderátor televize Barrandov Jaromír Soukup.
Moderátor televize Barrandov Jaromír Soukup. | Foto: TV Barrandov

Praha - Na televizi Barrandov míří k Radě pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) další stížnosti. Tentokrát na úterní Arénu Jaromíra Soukupa, ve které byli hosty Radek Vondráček (ANO), Tomio Okamura (SPD), Václav Klaus mladší (ODS) a Jaroslav Foldyna (ČSSD).

V pořadu všichni vychvalovali současného prezidenta Miloše Zemana a někteří z nich otevřeně kritizovali jeho protikandidáta Jiřího Drahoše, který v diskusi žádného zastánce neměl. "Dnes kolem dvanácté byly čtyři stížnosti," řekl Aktuálně.cz ve čtvrtek předseda RRTV Ivan Krejčí.

Zatím není jisté, kdy bude rada stížnosti řešit. Už v prosinci se totiž stejným pořadem zabývala - to když v něm vystoupil hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Moderátor Jaromír Soukup v něm podle rady nebyl kvalifikovaným oponentem a celkové vyznění pořadu v předvolebním čase výrazně favorizovalo prezidenta Miloše Zemana. Televizi proto požádala o vysvětlení, jakým formátem má pořad být.

"Až vysvětlení přijde, tak se vrátíme ke stížnostem. Navíc děláme monitoring celého předvolebního vysílání, takže se k tomu možná vrátíme až v rámci předvolebního monitoringu," řekl Krejčí s tím, že se rada musí dohodnout, jakým způsobem bude postupovat.

V úterním pořadu všichni hosté prohlásili, že budou ve druhém kole prezidentské volby volit Miloše Zemana, kterého několikrát chválili. "Pan Klaus je vlastenec a inteligentní člověk, takže logicky musí volit pana Zemana," prohlásil v pořadu například Tomio Okamura, který Drahoše označil za promigračního, proislámského a probruselského, aniž by mu kdokoliv oponoval.

I Václav Klaus mladší zpochybnil kvality Zemanova protikandidáta. "Lidé, kteří nesnáší prezidenta Zemana, by podpořili jakéhokoliv kandidáta. Čili i Rumburaka, kdyby se ukázalo, že má rád Arabelu a že se z ničeho vypracoval na čaroděje druhé kategorie," řekl.

Moderátor pořadu Jaromír Soukup na dotazy zaslané redakcí nereagoval. 

RRTV se televizí Barrandov nezabývá ojediněle. Například v létě jí vytkla, že v předvolebních debatách až příliš často na úkor ostatních vystupují politici z hnutí ANO. Barrandov byl v minulosti také kritizovaný za to, že příliš často zve předsedu SPD Tomia Okamuru. Server Hlídací pes zase zjistil, že "publikum obyčejných občanů", jak televize označuje diváky přímo v publiku, tvoří představitelé prokremelské a radikálně nacionalistické scény.

Ukázka z pořadů Duel na TV Barrandov | Video: TV Barrandov
 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. "Kanárci" sice ve 42. kole druhé ligy podlehli po dlouhém oslabení Bournemouthu 1:3, postup už ale měli zajištěný před utkáním díky remízám třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0). Norwich je z jejich dosahu a má osmibodový náskok na druhý Watford. K zajištění prvního místa mu v posledních čtyřech duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy