Lidé by proti Zemanovi volili i Rumburaka, řekl Klaus u Soukupa. Stížností na nevyváženost přibývá

Radek Dragoun Radek Dragoun, Kateřina Svobodová
19. 1. 2018 16:00
V pořadu Aréna Jaromíra Soukupa vystoupili Radek Vondráček, Tomio Okamura, Václav Klaus mladší a Jaroslav Foldyna. Všichni prohlásili, že budou volit Miloše Zemana. Diváci si stěžují, že pořad nebyl vyvážený.
Moderátor televize Barrandov Jaromír Soukup.
Moderátor televize Barrandov Jaromír Soukup. | Foto: TV Barrandov

Praha - Na televizi Barrandov míří k Radě pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) další stížnosti. Tentokrát na úterní Arénu Jaromíra Soukupa, ve které byli hosty Radek Vondráček (ANO), Tomio Okamura (SPD), Václav Klaus mladší (ODS) a Jaroslav Foldyna (ČSSD).

V pořadu všichni vychvalovali současného prezidenta Miloše Zemana a někteří z nich otevřeně kritizovali jeho protikandidáta Jiřího Drahoše, který v diskusi žádného zastánce neměl. "Dnes kolem dvanácté byly čtyři stížnosti," řekl Aktuálně.cz ve čtvrtek předseda RRTV Ivan Krejčí.

Zatím není jisté, kdy bude rada stížnosti řešit. Už v prosinci se totiž stejným pořadem zabývala - to když v něm vystoupil hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Moderátor Jaromír Soukup v něm podle rady nebyl kvalifikovaným oponentem a celkové vyznění pořadu v předvolebním čase výrazně favorizovalo prezidenta Miloše Zemana. Televizi proto požádala o vysvětlení, jakým formátem má pořad být.

"Až vysvětlení přijde, tak se vrátíme ke stížnostem. Navíc děláme monitoring celého předvolebního vysílání, takže se k tomu možná vrátíme až v rámci předvolebního monitoringu," řekl Krejčí s tím, že se rada musí dohodnout, jakým způsobem bude postupovat.

V úterním pořadu všichni hosté prohlásili, že budou ve druhém kole prezidentské volby volit Miloše Zemana, kterého několikrát chválili. "Pan Klaus je vlastenec a inteligentní člověk, takže logicky musí volit pana Zemana," prohlásil v pořadu například Tomio Okamura, který Drahoše označil za promigračního, proislámského a probruselského, aniž by mu kdokoliv oponoval.

I Václav Klaus mladší zpochybnil kvality Zemanova protikandidáta. "Lidé, kteří nesnáší prezidenta Zemana, by podpořili jakéhokoliv kandidáta. Čili i Rumburaka, kdyby se ukázalo, že má rád Arabelu a že se z ničeho vypracoval na čaroděje druhé kategorie," řekl.

Moderátor pořadu Jaromír Soukup na dotazy zaslané redakcí nereagoval. 

RRTV se televizí Barrandov nezabývá ojediněle. Například v létě jí vytkla, že v předvolebních debatách až příliš často na úkor ostatních vystupují politici z hnutí ANO. Barrandov byl v minulosti také kritizovaný za to, že příliš často zve předsedu SPD Tomia Okamuru. Server Hlídací pes zase zjistil, že "publikum obyčejných občanů", jak televize označuje diváky přímo v publiku, tvoří představitelé prokremelské a radikálně nacionalistické scény.

Ukázka z pořadů Duel na TV Barrandov | Video: TV Barrandov
 

Právě se děje

Další zprávy