Lidé by proti Zemanovi volili i Rumburaka, řekl Klaus u Soukupa. Stížností na nevyváženost přibývá

Radek Dragoun Radek Dragoun, Kateřina Svobodová
19. 1. 2018 16:00
V pořadu Aréna Jaromíra Soukupa vystoupili Radek Vondráček, Tomio Okamura, Václav Klaus mladší a Jaroslav Foldyna. Všichni prohlásili, že budou volit Miloše Zemana. Diváci si stěžují, že pořad nebyl vyvážený.
Moderátor televize Barrandov Jaromír Soukup.
Moderátor televize Barrandov Jaromír Soukup. | Foto: TV Barrandov

Praha - Na televizi Barrandov míří k Radě pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) další stížnosti. Tentokrát na úterní Arénu Jaromíra Soukupa, ve které byli hosty Radek Vondráček (ANO), Tomio Okamura (SPD), Václav Klaus mladší (ODS) a Jaroslav Foldyna (ČSSD).

V pořadu všichni vychvalovali současného prezidenta Miloše Zemana a někteří z nich otevřeně kritizovali jeho protikandidáta Jiřího Drahoše, který v diskusi žádného zastánce neměl. "Dnes kolem dvanácté byly čtyři stížnosti," řekl Aktuálně.cz ve čtvrtek předseda RRTV Ivan Krejčí.

Zatím není jisté, kdy bude rada stížnosti řešit. Už v prosinci se totiž stejným pořadem zabývala - to když v něm vystoupil hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Moderátor Jaromír Soukup v něm podle rady nebyl kvalifikovaným oponentem a celkové vyznění pořadu v předvolebním čase výrazně favorizovalo prezidenta Miloše Zemana. Televizi proto požádala o vysvětlení, jakým formátem má pořad být.

"Až vysvětlení přijde, tak se vrátíme ke stížnostem. Navíc děláme monitoring celého předvolebního vysílání, takže se k tomu možná vrátíme až v rámci předvolebního monitoringu," řekl Krejčí s tím, že se rada musí dohodnout, jakým způsobem bude postupovat.

V úterním pořadu všichni hosté prohlásili, že budou ve druhém kole prezidentské volby volit Miloše Zemana, kterého několikrát chválili. "Pan Klaus je vlastenec a inteligentní člověk, takže logicky musí volit pana Zemana," prohlásil v pořadu například Tomio Okamura, který Drahoše označil za promigračního, proislámského a probruselského, aniž by mu kdokoliv oponoval.

I Václav Klaus mladší zpochybnil kvality Zemanova protikandidáta. "Lidé, kteří nesnáší prezidenta Zemana, by podpořili jakéhokoliv kandidáta. Čili i Rumburaka, kdyby se ukázalo, že má rád Arabelu a že se z ničeho vypracoval na čaroděje druhé kategorie," řekl.

Moderátor pořadu Jaromír Soukup na dotazy zaslané redakcí nereagoval. 

RRTV se televizí Barrandov nezabývá ojediněle. Například v létě jí vytkla, že v předvolebních debatách až příliš často na úkor ostatních vystupují politici z hnutí ANO. Barrandov byl v minulosti také kritizovaný za to, že příliš často zve předsedu SPD Tomia Okamuru. Server Hlídací pes zase zjistil, že "publikum obyčejných občanů", jak televize označuje diváky přímo v publiku, tvoří představitelé prokremelské a radikálně nacionalistické scény.

Ukázka z pořadů Duel na TV Barrandov | Video: TV Barrandov
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Při dvou útocích v syrské provincii Idlib zemřelo nejméně 21 lidí

Při dvou útocích v syrské provincii Idlib dnes zahynulo nejméně 21 lidí. Ostřelování uprchlického tábora na severozápadě Sýrie nedaleko turecké hranice si vyžádalo 15 obětí a nálet na povstalci držené město dalších šest mrtvých. Informovala o tom exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR), která získává zprávy od svých informátorů v Sýrii.

Podle SOHR stojí za útokem na uprchlický tábor syrská vládní vojska. Další množství lidí bylo při ostřelování zraněno. K útoku došlo nedlouho poté, co jiný nálet na povstalci držené město Maarat Numán rovněž v provincii Idlib usmrtil nejméně šest osob. O tomto útoku informovala organizace SOHR a rovněž dobrovolnická organizace Bílé přilby, která v povstaleckých oblastech pomáhá zraněným.

V provincii Idlib od konce srpna platí křehké příměří oznámené Moskvou. Do té doby během ofenzivy, kterou zahájila v dubnu syrská armáda, zahynula téměř tisícovka civilistů a na 400.000 lidí muselo opustit své domovy, uvedla nedávno OSN.

před 5 hodinami

Spojené státy začaly udělovat licence firmám pro obchodování s Huawei

Americké ministerstvo obchodu ve středu začalo udělovat některým firmám omezené licence pro obchodování s čínskou společností Huawei Technologies. Informovala o tom agentura Reuters. Washington v květnu zařadil tuto čínskou společnost na černou listinu. V pondělí resort potřetí prodloužil takzvanou dočasnou všeobecnou licenci, která umožňuje limitované obchodování s Huawei, bez něhož se neobejdou operátoři provozující komunikační sítě na americkém venkově.

"Ministerstvo vydává tyto omezené licence, jimiž povoluje limitované a konkrétně vymezené aktivity, které nepředstavují významné riziko pro národní bezpečnost anebo pro zahraniční zájmy Spojených států," uvedl resort obchodu v prohlášení.

Zatím není jasné, které produkty mohou americké společnosti největšímu výrobci telekomunikačních zařízení na světě prodávat. Čínský technologický gigant, který je zároveň druhým největším výrobcem chytrých telefonů na světě, především čeká, zda licenci dostane Google, který by pak mohl dodávat svůj operační systém Android a aplikace do nových přístrojů Huawei, napsala Reuters. Internetová společnost Google věc odmítla komentovat.

před 5 hodinami

Jaškin bodoval v KHL už v jedenáctém utkání v řadě

Český útočník Dmitrij Jaškin bodoval v Kontinentální lize už v jedenáctém utkání za sebou a se dvěma asistencemi patřil ke strůjcům vítězství Dynama Moskva 4:3 v prodloužení na ledě Dinama Riga. Omský rodák se nejprve podílel v 57. minutě na vyrovnávacím gólu a po jeho individuální akci dokonal Vadim Šipačov obrat pouhou sekundu před koncem prodloužení.

Šestadvacetiletý Jaškin navíc už posedmé za sebou zaznamenal minimálně dva kanadské body. V povedené jedenáctizápasové sérii trvající od 19. října zaznamenal 23 bodů (8+15) a s celkovou bilancí 13+19 si upevnil druhé místo v hodnocení produktivity soutěže za Šipačovem (9+27). Dynamo vyhrálo čtvrtý zápas za sebou a je druhé v Západní konferenci s čtyřbodovou ztrátou na CSKA Moskva.

před 6 hodinami

Končící předseda Evropské rady Tusk byl zvolen do čela Evropské lidové strany

Bývalý polský premiér Donald Tusk, který v posledních letech stál v čele Evropské rady, byl ve středu v Záhřebu zvolen kongresem Evropské lidové strany (EPP) do čela tohoto uskupení, sdružujícího evropské středopravé strany. EPP zůstává nejsilnější stranou v Evropském parlamentu.

"Za žádných okolností nesmíme přenechat oblast bezpečnosti a pořádku politickým populistům, manipulátorům a autokratům, kteří se snaží namluvit lidem, že svoboda není slučitelná s bezpečností," zdůraznil Tusk, který byl jediným kandidátem na předsedu EPP. "Neobětujeme hodnoty, jako jsou občanské svobody, právní stát a slušnost ve veřejném životě, na oltář bezpečnosti a pořádku, protože to není třeba, prostě se (vzájemně) nevylučují. Ten, kdo to není schopen přijmout, se fakticky vylučuje z naší rodiny," řekl.

Tusk v předvolebním projevu na kongresu ostře zaútočil proti autokratickým a populistickým vůdcům, aniž by vyslovil jméno maďarského premiéra Viktora Orbána a dalších evropských vůdců "tvrdé linie", poznamenala agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy