Poslední prezidentský duel obrazem: Zeman na začátku mával příznivcům, na konci ujel zadním vchodem

Podívejte se, jak vypadalo dění okolo poslední prezidentské debaty.
Druhá a poslední debata Miloše Zemana a Jiřího Drahoše přitáhla před Rudolfinum nejprve skupinu příznivců prezidenta.
Ti, stejně jako Drahošovi příznivci, nebyli tentokrát vpuštěni dovnitř. Aby byla zachována důstojnost debaty.
I Drahošův tým a podporovatelé čekali před Rudolfinem, zatímco Jiří Drahoš už byl dávno uvnitř.
Střet - ale jen transparentní a slovní - dvou světů.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
26. 1. 2018 0:36
Před druhou a poslední debatou Miloše Zemana a Jiřího Drahoše se sešlo několik desítek podporovatelů stávajícího prezidenta. Prezident jim při výstupu z limuzíny zamával. Po skončení debaty naopak čekalo několik desítek lidí na Jiřího Drahoše. Ten je také srdečně zdravil a užíval si aplaus, naopak Miloše Zemana se hrstka lidí nedočkala. Odešel zadním vchodem a odjel dřív, než k němu stihli novináři doběhnout.
 

Právě se děje

před 46 minutami

Praha najímá manažery Krupauera a Grosse pro přípravu koncertního sálu

Pražský magistrát uzavře manažerskou smlouvu se dvěma externími členy komise pro stavbu koncertního sálu na Vltavské, architektem Martinem Krupauerem a Martinem Grossem, který vlastní produkční společnost a zároveň je spoluzakladatelem Spolku pro výstavbu nového koncertního sálu v Praze. Do 30. června 2021 budou připravovat projekt, pro nějž nyní vzniká studie proveditelnosti. Manažeři mají pobírat odměnu 1600 korun za hodinu, součástí jejich práce budou studijní cesty kvůli sběru informací o obdobných stavbách. Celková cena za služby obou manažerů nepřesáhne dva miliony korun.

Praha chce na podobu nové filharmonie vypsat architektonickou soutěž, konkrétní rozhodnutí o stavbě padne na základě výsledků studie proveditelnosti. Zastupitelé nedávno schválili pořízení změny územního plánu. Stavba koncertního domu se sálem pro zhruba 2000 posluchačů by podle dřívějších odhadů měla stát přibližně čtyři miliardy korun, přesnější odhad vzejde ze studie. Budova filharmonie by mohla stát v roce 2032.

Zdroj: ČTK
Další zprávy