Volte Zemana, bojuje proti migraci, vyzvalo e-mailem vedení ANO členy. Ne všichni ale poslechnou

Kateřina Frouzová Kateřina Frouzová, Jiří Pšenička
25. 1. 2018 18:58
Pod dopisem je podepsán hlavní manažer hnutí Jan Richter. Ten na tom nevidí nic divného.
Zeman a Drahoš na debatě
Zeman a Drahoš na debatě | Foto: Jakub Plíhal

Praha - Vedení hnutí ANO podle informací Aktuálně.cz obeslalo e-mailem všechny své členy, vyzývá je k účasti v druhém kole prezidentské volby a k podpoře Miloše Zemana.

Výzva k volbě Zemana pro členy ANO

Miloš Zeman na TK po prvním kole prezidentských voleb 2018

Vážení členové Hnutí ANO,

níže Vám zasílám usnesení z mimořádného jednání Výboru hnutí ANO, které proběhlo v pondělí 22. 1. 2018.

Usnesení mimořádného výboru hnutí ANO

Celostátní výbor hnutí ANO projednával na svém zasedání dvě zásadní témata. Aktuální stav povolebního vyjednávání a podporu prezidentského kandidáta před druhým kolem prezidentských voleb.

Předseda hnutí Andrej Babiš informoval členy výboru o situaci při vyjednávání o sestavování vlády. Výbor jednomyslně potvrdil Andreje Babiše jako jediného kandidáta na premiéra za hnutí ANO.

Výbor hnutí ANO žádá své členy, sympatizanty a voliče, aby přišli v co největším počtu k druhému kolu prezidentských voleb, a doporučuje jim, aby dali svůj hlas současnému prezidentovi Miloši Zemanovi.

Prezident Zeman je velmi zkušený politik, stál u mnoha historických momentů České republiky, byl u podpisu vstupu naší země do NATO, dlouhodobě prosazuje české národní zájmy a bojuje proti ilegální migraci.

Ze strany Hlavní kanceláře hnutí ANO bude do budoucna snaha aktuálně informovat všechny členy hnutí ANO o situacích, které jsou komunikovány uvnitř hnutí ANO.

S úctou a pozdravem přeji pěkný den

Mgr., Bc. et Bc. et Bc. Jan Richter

Hlavní manažer hnutí ANO2011

"Výbor hnutí ANO žádá své členy, sympatizanty a voliče, aby přišli v co největším počtu k druhému kolu prezidentských voleb, a doporučuje jim, aby dali svůj hlas současnému prezidentovi Miloši Zemanovi. Prezident Zeman je velmi zkušený politik, stál u mnoha historických momentů České republiky, byl u podpisu vstupu naší země do NATO, dlouhodobě prosazuje české národní zájmy a bojuje proti ilegální migraci," je uvedeno v textu (viz vlevo).

Je pod ním podepsán hlavní manažer hnutí Jan Richter. Ten na tom nevidí nic divného. "Jenom jsme přeposlali usnesení z pondělního výboru, nic víc, aby měli všichni naši členové informaci. Nechápu, proč je kolem toho tolik hysterie a nikdo neřeší, že jiné politické strany okamžitě po prvním kole voleb podpořily pana Drahoše," uvedl Richter pro Aktuálně.cz.

Zdaleka ne všichni jsou ale připraveni doporučení vedení uposlechnout. Zemanova protikandidáta Drahoše podporuje třeba ostravský primátor Tomáš Macura, brněnský Petr Vokřál, stejně tak europoslanci zvolení za ANO. V kuloárech se hovoří o tom, že někteří členové zvažují i vystoupení z hnutí.

Pro Miloše Zemana jsou hlasy členů a voličů hnutí ANO velmi důležité. Původně sice současná hlava státu měla s šéfem hnutí a premiérem Andrejem Babišem drobný spor, ale ten oba politici rychle urovnali.

Krátce poté, co vedení ANO přijalo zmíněné usnesení, prezident slevil z podmínky, že mu Babiš musí ještě před druhým jmenováním premiérem předložit alespoň sto jeden hlas poslanců.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Brazilci nedokázali porazit ani Nigérii, Neymar se zranil

Fotbalisté Brazílie ani ve druhém přípravném utkání v Singapuru nedokázali porazit soupeře z Afriky. S Nigérií dnes remizovali 1:1 stejně jako ve čtvrtek se Senegalem. Zápas nedohrála jejich největší hvězda, útočník Neymar odkulhal ze hřiště už ve 12. minutě se zraněným levým stehnem.

Sedmadvacetiletý Neymar ve čtvrtek odehrál stý reprezentační zápas a stal se sedmým brazilským fotbalistou, který to dokázal. Dnes ho ale už krátce po zahájení duelu musel vystřídat Philippe Coutinho.

Nigerijci v poločase vedli po brance Johna Ariba, který nebojácně vběhl do vápna, obhodil si stopera Marquinhose a prostřelil gólmana Edersona. Krátce po přestávce vyrovnal Casemiro, jenž zblízka doklepl do sítě míč odražený od břevna.

Brazilci po červencovém triumfu na Copě América ještě nezvítězili. Ve třech ze čtyř přípravných zápasů remizovali a s Peru prohráli.

Argentina bez potrestaného Lionela Messiho rozstřílela Ekvádor 6:1. Proti jihoamerickému soupeři si zahráli také Slováci, tým českého kouče Pavla Hapala remizoval v Bratislavě s Paraguayí 1:1.

Další zprávy