Foto: Když se naděje měnily v jistotu. Ve volebních štábech to žilo, jen k Zemanovi nesměli novináři

Projděte si dění ve všech volebních štábech.
Brzy po zavření volebních místností dorazil do sídla Strany práv občanů na pražských Hradčanech favorit prvního kola - současný prezident Miloš Zeman.
Jeho tým nicméně počítal pouze s tiskovou konferencí k výsledkům. Novinářům nezbylo, než se rozejít do přilehlých restaurací a nebo čekat venku.
Ostatní kandidáti měli připravené zázemí. Michal Horáček s manželkou Michaelou ve svém štábu.
Horáček během odpoledne bojoval o čtvrtou příčku s Markem Hilšerem.
Foto: Jakub Plíhal
Domácí Domácí
13. 1. 2018 16:57
Podívejte se, jak se v sobotu odpoledne čekalo na výsledky prezidentských voleb ve štábech jednotlivých kandidátů. Novináři se nedostali jen do sídla Strany práv občanů na pražských Hradčanech, kde sledovala volby současná hlava státu Miloš Zeman. Společnost mu dělali jen spolupracovníci a manželka, zatímco novináři byli vpuštěni jen na krátkou tiskovou konferenci po důkladných bezpečnostních kontrolách.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tunisko má nového prezidenta, stal se jím univerzitní profesor Kaís Saíd

Tuniská volební komise potvrdila, že nedělní prezidentské volby v zemi vyhrál univerzitní profesor bez politické příslušnosti Kaís Saíd. Získal 72,71 procenta hlasů. Saídův protivník, mediální magnát Nabíl Karúí nedlouho před oznámením výsledků druhého kola voleb uznal svou porážku. Volební účast byla 55 procent, citovala agentura Reuters z prohlášení volební komise.

Karúí, který byl donedávna ve vazbě, a ani Saíd dosud nikdy nezastávali politický úřad, v prvním kole voleb 15. září ale předstihli řadu kandidujících vlivných politiků.

Vítěz prezidentského souboje převezme severoafrickou zemi usilující o vítězství v boji s korupcí, nezaměstnaností a sporadickým extremistickým násilím. Tunisané se také snaží stabilizovat demokracii, kterou budují od povstání za arabského jara v roce 2011. Oba kandidáti se již před hlasováním shodli na tom, že budou rovněž usilovat o mír v sousední válkou rozvrácené Libyi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy