Mimořádná zpráva

Tady hrozí smrtelná nehoda. Projděte si přehled nejhorších silnic v Česku

Tady hrozí smrtelná nehoda. Projděte si přehled nejhorších silnic v Česku
Mapa zobrazuje míru nebezpečí přehledně pomocí pěti různých barev.
Vysoká koncentrace silnic s nejvyšším (černá barva) a středně vysokým rizikem (červená) je v severozápadních Čechách.
Podobně je na tom oblast zhruba mezi Hradcem Králové a Šumperkem..
Zvýšené opatrnosti je třeba dbát rovněž na Ostravsku.
Foto: EuroRAP
Radek Pecák Radek Pecák
29. 11. 2015 16:46
Dvacet jedna úseků silnic zahrnuje nová mapa organizace EuroRAP upozorňující na místa, kde je největší pravděpodobnost dopravních nehod s vážnými nebo smrtelnými následky. Seznam zahrnuje jen dálnice a silnice první třídy, vychází z porovnání počtu těchto nehod s intenzitou dopravy na daném úseku a jde o průměr z posledních tří let – nyní tedy 2012 až 2014.
 

Právě se děje

před 5 minutami

Amazon dostal od Evropské unie pokutu 746 milionů eur za slabou ochranu osobních údajů

Americký internetový prodejce Amazon dostal od Evropské unie pokutu 746 milionů eur (19 miliard korun) za předávání osobních údajů v rozporu s pravidly pro jejich ochranu, známými pod zkratkou GDPR. Společnost to uvedla v podrobné zprávě o hospodaření, kterou veřejně obchodované firmy ve Spojených státech musejí povinně předkládat Komisi pro cenné papíry (SEC).

Lucemburský úřad pro ochranu osobních údajů CNPD uložil pokutu firmě Amazon Europe Core v rozhodnutí ze dne 16. července. O hrozící pokutě v červnu s odvoláním na zdroje obeznámené se situací informoval americký ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ). Ten ale uváděl, že částka bude činit zhruba polovinu, konkrétně přes 425 milionů dolarů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy