dopravní nehody

Dálnici D1 u Domašova ve směru na Brno uzavřela na hodinu nehoda pěti aut

Dálnici D1 ve směru z Prahy do Brna uzavřela ve čtvrtek více než na hodinu na 170. kilometru nehoda pěti aut. Řidiči místo objížděli přes sjezd 168 ve směru na Domašov a na dálnici se vraceli u Ostrovačic. Při nehodě dodávky a čtyř osobních aut utrpěli dva lidé lehčí zranění, řekli mluvčí policistů a záchranářů. Krátce před 18:30 byla dálnice znovu otevřena, na místě se ale vytvořily dlouhé kolony.

"Došlo k nehodě pěti automobilů a jednoho vozíku," uvedl krátce po nehodě mluvčí jihomoravských policistů Petr Vala. Mluvčí záchranářů Barbora Truksová Zuchová doplnila, že záchranáři na místě ošetřili dva lidi, kteří utrpěli lehčí zranění. Odvezli je do Fakultní nemocnice Brno.

Zdroj: ČTK

V Praze se srazily nákladní vlaky, škoda je podle Drážní inspekce 5,4 milionu korun

Na trati mezi stanicemi Praha-Vysočany a Horní Počernice se dnes dopoledne srazily dva nákladní vlaky. Jedna z lokomotiv vykolejila. Vlak vezoucí osobní auta podle vyšetřovatelů Drážní inspekce projel návěstidlo zakazující jízdu. Srážka nákladních vlaků v Praze způsobila škodu 5,4 milionu korun. Pražská záchranná služba ošetřila šestapadesátiletého muže, kterého s bolestí zad odvezla do nemocnice. Další tři lidi vyvázli z nehody bez zranění.

Záchranná služba informovala, že na místo srážky vlaků kromě dvou posádek, lékaře a inspektora vyslala také letecké záchranáře, nakonec zraněného muže přepravila do Fakultní nemocnice Bulovka sanitkou. "Další tři osoby byly bez zranění, naši pomoc nepotřebovaly," dodali záchranáři.

Zdroj: ČTK

V úterý zemřelo při dopravních nehodách v Česku pět lidí. Jde o druhý nejtragičtější den od začátku roku

V úterý zemřelo při dopravních nehodách v Česku pět lidí. První březnový den je tak druhým nejtragičtějším od začátku roku. Více životů, šest, vyhaslo na silnicích pouze v pátek 14. ledna. Vyplývá to z průběžných statistik na webu dopravní policie. Od začátku letošního roku do konce února zemřelo při nehodách v Česku 57 lidí, o dva více než loni.

Za celý loňský rok zemřelo při dopravních nehodách 470 lidí, o deset více než v roce 2020. Byl to druhý nejnižší počet mrtvých od roku 1961, odkdy policie ucelené statistiky nehod sestavuje. Statistiku v posledních dvou letech však významně ovlivnila epidemie covidu-19, která snížila intenzitu dopravy. Nejtragičtějších dnů bylo loni šest, v každý z nich zemřelo při dopravních nehodách pět lidí.

Zdroj: ČTK

Pražské tramvaje za minulý rok srazily nejméně chodců za posledních 16 let

Pražský dopravní podnik za loňský rok eviduje 40 případů srážek tramvají s chodci, což je o sedm méně než rok předtím a nejméně za posledních 16 let. Druhý rok po sobě žádná srážka nevedla k úmrtí, těžkých zranění bylo pět. Ve čtvrtek o tom informovala mluvčí podniku Aneta Řehková.

Z celkových 40 nehod loni 11 skončilo bez zranění, 24 s lehkými a pět s těžkým zraněním. Chodci zapojení do nehod byli ve 21 případech muži, v 16 případech ženy a ve třech děti. Nejvíce nehod se stalo na přechodech, celkem 19, v 17 případech pak mimo přechod a ve čtyřech na zastávce. Čtvrtinu účastníků nehod tvořili cizinci.

Srážky s chodci loni podle podniku tvořily asi čtyři procenta z celkového počtu nehod tramvají v metropoli. Počet srážek s automobily loni naopak meziročně vzrostl asi o čtyři procenta na 985. Ve srovnáním s rokem 2019 to nicméně znamenalo pokles o 23 procent. Pražský dopravní podnik chce letos pokračovat v testování různých typů antikolizních systémů, v červnu například ve spolupráci s firmou Bosch.

Zdroj: ČTK

Nákladní auto srazilo na Plzeňsku muže čekajícího na zastávce, zraněním podlehl

Smrtelná zranění utrpěl ve čtvrtek dopoledne osmapadesátiletý muž, kterého u silnice první třídy za Horní Lukavicí u odbočky na Chlumčany na jižním Plzeňsku srazilo nákladní auto. Muž čekal na autobusové zastávce. Těžkým zraněním na místě podlehl, řekla policejní mluvčí Eva Červenková.

Nehoda se stala krátce před 10:00 na silnici první třídy, která je hlavním tahem z Plzně na Klatovy, ve směru na Plzeň. "Podle dosavadního zjištění se pravděpodobně pětašedesátiletý řidič nákladního auta plně nevěnoval řízení a s autem vyjel mimo jízdní pruh a srazil muže, který v prostoru autobusové zastávky čekal na odvoz. I přes poskytnutou péči se muže nepodařilo zachránit a zraněním podlehl," uvedla Červenková.

Andrea Divišová z krajské záchranné služby doplnila, že pětašedesátiletého muže záchranáři převezli se středně těžkým zraněním na urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň.

Veškerými okolnostmi nehody se zabývá policie. U zemřelého muže nařídili vyšetřovatelé soudní pitvu.

Zdroj: ČTK

Žalobce podmíněně odložil případ dopravní nehody diplomatky Hybáškové

Státní zástupce v pátek podmíněně odložil případ srpnové nehody zvláštní zmocněnkyně ministra zahraničí pro podporu Čechů do institucí EU Jany Hybáškové. Ženě stanovil zkušební dobu na rok a půl. Uvedl to mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala. Hybášková se podle něj doznala, složila peníze na pomoc obětem trestné činnosti a zavázala se, že během zkušební doby nebude řídit motorová vozidla.

Hybášková a ředitel odboru států Blízkého východu a severní Afriky ministerstva zahraničí Petr Hladík měli v pražské Bělohorské ulici nehodu na konci srpna. Jejich auto nabouralo do čtyř dalších zaparkovaných vozidel a skončilo převrácené na boku. Oba diplomaté měli podle agentury Aktu.cz při dechové zkoušce přes 1,5 promile alkoholu v krvi. Policisté se nejprve domnívali, že auto řídil Hladík, k řízení se ale přiznala právě Hybášková. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

Ministr zahraničí Jan Kulhánek (ČSSD) dříve řekl, že pokud diplomaté takto nezodpovědně jednali, bude chtít po státním tajemníkovi, pokud to bude právně možné, aby z toho pro ně vyvodil důsledky. Kdyby se ukázalo, že šlo o trestný čin, mohlo by se to podle něj dotknout i jejich prověrek.

Zdroj: ČTK

Dálnice D1 byla na Žďársku uzavřená kvůli hromadné nehodě

Po ranní hromadné nehodě devíti vozidel na D1 na 144. kilometru jedálnice opět plně průjezdná. Dálnice by zcela uzavřena přibližně dvě hodiny. Pět lidí při havárii utrpělo lehčí zranění. Informovala o tom policejní mluvčí z Vysočiny Jana Kroutilová a mluvčí záchranné služby Petr Janáček.

Kroutilová dodala, že nehoda se stala kolem 08:30. Dálnice byla ve směru na Prahu zcela uzavřena do 10:30, následně byl průjezdný jeden pruh a před 11:00 je provoz opět plně obnoven. "U řidičů, kteří v místu přijíždějí, je ale nutné, aby počítali s rozjíždějící se kolonou vozidel a svoji jízdu této situaci přizpůsobili," uvedla Kroutilová.

Policisté vyšetřují příčinu havárie. "Na místo události byly vyslány pozemní posádky z Třebíče a Velké Bíteše a vrtulník letecké záchranné služby z Jihlavy. V péči našich zdravotníků skončilo celkem pět osob se zraněním lehčího charakteru. Jednoho pacienta jsme vrtulníkem transportovali do nemocnice v Jihlavě a čtyři osoby byly pozemní cestou převezeny na urgentní příjem nemocnice Třebíč," uvedl mluvčí záchranné služby na Vysočině Petr Janáček.

Zdroj: ČTK
Pokračovat