dopravní nehody

Srážka nákladního vozu s autobusem si v Indii vyžádala 18 mrtvých

Nejméně 18 mrtvých a deset zraněných si ve středu vyžádala dopravní nehoda v severoindickém státě Uttarpradéš. Příliš rychle jedoucí nákladní automobil při ní narazil do přeplněného patrového autobusu, informovala agentura Reuters s odvoláním na místní policii.

Nehoda se stala na dálnici nedaleko města Barabanki. V autobuse jelo asi 150 cestujících, když do něj narazil nákladní vůz. Nejméně deset lidí bylo přepraveno do nemocnic v Lakhnaú, metropoli Uttarpradéše. Podle některých informací se autobus porouchal a nákladní vůz do něj narazil poté, co s ním řidič na dálnici zastavil.

Zdroj: ČTK

Při dopravní nehodě mikrobusu zahynulo v Rusku nejméně pět dětí

Nejméně pět dětí v pátek zahynulo při vážné dopravní nehodě, která se stala na jihu evropské části Ruska. Dalších přinejmenším 16 účastníků srážky vozidel, včetně mikrobusu vezoucího děti, utrpělo zranění. Napsala to agentura TASS s odvoláním na sdělení oblastní dopravní inspekce ministerstva vnitra.

První informace uvádějí, že došlo ke kolizi mikrobusu Mercedes Sprinter, v němž jely děti a čtyřčlenný dospělý doprovod, s nákladním autem Kamaz. Mikrobus vezl děti z Volgogradu na sportovní utkání v Čerkesku. Příčiny neštěstí se zatím zjišťují, nicméně podle předběžné verze se nákladní vůz při manévru na silnici převrátil, přičemž přimáčkl mikrobus.

Původně úřady uvedly, že zemřelo šest dětí, později ale lékaři oznámili, že jedno se jim podařilo oživit. Mezi 16 zraněnými, kteří byli převezeni do nemocnice, je 13 dětí z mikrobusu. Šest hospitalizovaných je na jednotce intenzivní péče, přičemž stav dvou z nich je velmi vážný - všichni jsou mladší 15 let, napsal TASS s odvoláním na pracovníka nemocnice, v níž zraněné přijali.

Zdroj: ČTK

Nejméně 20 mrtvých si v Egyptě vyžádala srážka autobusu s kamionem

Nejméně dvacet lidí přišlo o život a další tři byli zraněni při úterní srážce autobusu s kamionem v jižním Egyptě. Informovala o tom dnes agentura AP. Nehoda se stala v provincii Asijút asi 320 kilometrů jižně od Káhiry. Autobus, který jel z hlavního města, se převrátil při předjíždění kamionu. Následně do něj kamion narazil a obě vozidla vzplanula, uvedla AP s odvoláním na guvernéra.

Při dopravních nehodách v Egyptě každý rok umírají tisíce lidí. Havárie jsou většinou způsobeny překračováním povolené rychlosti, špatnými silnicemi nebo nedostatečným prosazováním bezpečnosti v dopravě.

Zdroj: ČTK

Na dálnici D1 havaroval kamion, vozovka byla kvůli vysypaným plechům neprůjezdná

Na dálnici D1 u Ostravy havaroval v noci na úterý kamion, na dálnici se vysypaly balíky plechu. Směr na Prahu byl několik hodin neprůjezdný, náklad bylo potřeba přeložit. Dálnice byla znovu otevřena před 06:00, informovalo Národní dopravní informační centrum.

Nehoda se stala kolem 02:00 na 345. kilometru D1. Kamion narazil do svodidel. Podle policejního webu byly vysypané balíky s plechem asi šest metrů dlouhé.

Řidiči z D1 sjížděli na 349. kilometru u Klimkovic, zpátky se vraceli na 342. kilometru u Bravantic.

Zdroj: ČTK
Pokračovat