nehoda

Dálnice D3 u Českých Budějovic je po nehodě kamionu ve směru z Prahy zavřená

Dálnice D3 je na 122. kilometru mezi Borkem a Ševětínem na Českobudějovicku ve směru z Prahy neprůjezdná. Havaroval tam kamion. Při nehodě se nikdo nezranil. Dálnice bude zavřená asi do 12:00. Směr na Prahu je průjezdný bez omezení, provoz je minimální. Informovali o tom mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů a krajský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Policie odklání dopravu na výjezdu 118 Ševětín. "Nákladní auto narazilo do svodidel," uvedl Matzner. Nyní se auto odtahuje a dálnice se uklízí. Když se odtahová služba snažila kamion vyprostit, prorazila se nádrž nákladního auta. Na vozovku pak unikly pohonné hmoty, na místě tak zasahují i hasiči.

Zdroj: ČTK

Na silnici 35 na Svitavsku havaroval kamion, provoz řídí policie

Na silnici I/3 u Koclířova na Svitavsku ve čtyři hodiny ráno havaroval kamion. Řidička nákladního auta jedoucí ve směru z Litomyšle na Moravskou Třebovou vjela do protisměru, kde se střetla s osobním autem.

Řidička je zraněná, alkohol byl u ní vyloučen, řekla policejní mluvčí Eva Maturová. Silnice je částečně průjezdná, provoz řídí policie.

Silnice I/35 je hlavním severním silničním tahem mezi Čechami a Moravou. V místě nehody se tvoří v obou směrech kolony.

Zdroj: ČTK

Na dálnici D1 u Bohumína narazil kamion do kolony vozidel, úsek je uzavřený

Dálnice D1 je u Bohumína na 368. kilometru ve směru do Polska od noci uzavřená kvůli vážné nehodě. Kamion tam hodinu po půlnoci narazil do stojící kolony, poškodil více vozidel. K nehodě letěl vrtulník. Podle informací Národního dopravního informačního centra se havarovaná vozidla nadále odstraňují. Policie odklání osobní auta na exitu 365 Vrbice, pro nákladní vozidla zřídila odklon na exitu 354 Rudná.

Před hraničním přechodem s Polskem v Bohumíně se tvořily i v pondělí několikakilometrové kolony v souvislosti s opatřeními v boji s šířením nemoci Covid-19. 

Zdroj: ČTK

Senior na přechodu na Letné srazil čtyři lidi včetně dvou dětí, dospělí mají vážná zranění

Řidič osobního auta v pátek srazil v pražské Korunovační ulici čtyři chodce, včetně dvou dětí. Muž a žena byli při nehodě vážně zraněni, zranění dětí ve věku pět a šest let byla středně vážná a lehká. Všechny zraněné převezla záchranka při vědomí do motolské nemocnice.

Nehoda se podle mluvčího policie Jana Daňka stala na přechodu pro chodce krátce před 13:00. Co bylo její příčinou, policisté zjišťují. Řidiče, ročník 1935, zadrželi.

Řidič v Brně nedal přednost trolejbusu, na místě zemřel

Řidič v Brně nedal přednost trolejbusu, na místě zemřel

V trolejbusu cestovali dva lidé, nikdo z nich se nezranil.
Přišel o část lebky. Z 22 milionů odškodného dostane jen 15 tisíc měsíčně, řekl soud

Přišel o část lebky. Z 22 milionů odškodného dostane jen 15 tisíc měsíčně, řekl soud

V 17 letech přišel kvůli dopravní nehodě o část lebky. Ani ve svých 20 letech se odškodného nedočkal. Rodina se kvůli rehabilitacím i zadlužila.

V pražské Michli zemřel chodec po srážce s nákladním autem, policie hledá svědky

V Chodovské ulici v pražské Michli zemřel v pondělí před 7. hodinou chodec, kterého srazilo nákladní auto. Neštěstí se stalo poblíž tramvajové zastávky Teplárna Michle. "Policisté v této souvislosti žádají očité svědky dopravní nehody, aby se přihlásili na linku 158," vyzvala mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
Při dvou střetech vlaku s kamionem na Příbramsku a Nymbursku se zranilo několik lidí

Při dvou střetech vlaku s kamionem na Příbramsku a Nymbursku se zranilo několik lidí

Obě nehody se staly na železničních přejezdech zabezpečených pouze výstražným křížem. V obou případech vlak vykolejil.
Při nehodě auta a kamionu u Slavkova zemřel jeden muž, tři se těžce zranili

Při nehodě auta a kamionu u Slavkova zemřel jeden muž, tři se těžce zranili

Nehoda zastavila asi na pět hodin provoz na hlavním tahu I/50 z Brna na Slovensko.

Dálnice D8 u Ústí se po 13 hodinách otevřela, při nehodě dvou kamionů zemřel řidič

Dálnice D8 u Ústí nad Labem byla v úterý zhruba 13 hodin uzavřená kvůli nehodě dvou kamionů, při níž jeden z řidičů zemřel a druhý byl zraněn. Nehoda se stala kolem 4:00 ráno přibližně na 77. kilometru dálnice ve směru na Prahu. Provoz na dálnici byl plně obnoven až po 17. hodině.

V Brně se srazily dvě tramvaje, deset lidí se zranilo

Při ranní srážce dvou tramvají v Brně v Křížové ulici se zranilo více než deset lidí. Dva zraněné záchranná služba ošetřila na místě, tři odvezla do nemocnice a další cestující vyhledali lékařskou pomoc sami. Fakultní nemocnice u sv. Anny v této souvislosti ošetřila deset pacientů. Ulice byla dopoledne uzavřená, omezení se dotklo šesti linek městské hromadné dopravy.

Nehoda se stala v 8:25, kdy jedna z tramvají zezadu narazila do druhé. V obou tramvajích cestovalo dohromady 200 lidí, řekl provozní ředitel brněnského dopravního podniku Jan Seitl. Dopravní podnik obnovil provoz linek krátce před 10:00. Podnik bude teprve zjišťovat, co přesně se stalo. Seitl uvedl, že z vozů vyjmuli záznamová média, karty i kamery, i to by mohlo pomoci zjistit příčiny nehody. Mluvčí policie řekl, že klíčové budou i výpovědi obou řidičů.

Po noční nehodě před Prahou zůstali dva mrtví

Dva lidé zemřeli v noci z pátku na sobotu při dopravní nehodě na dálnici D10 před Prahou. Osobní auto se na pátém kilometru ve směru na hlavní město srazilo s kamionem. Dálnice byla asi čtyři hodiny uzavřena, řekl mluvčí středočeských policistů Zdeněk Chalupa.

"Z dosud nezjištěných příčin řidič osobním vozidlem narazil do zadní části nákladního vozidla. Při nehodě dvě osoby cestující v osobním vozidle utrpěly zranění neslučitelná se životem," sdělil Chalupa. Provoz na dálnici se obnovil kolem 6:30 bez omezení.

Zdroj: Domácí , ČTK
Policie navrhla obžalovat řidiče kvůli nehodě v Hostivaři, při které zemřeli dva lidé
0:58

Policie navrhla obžalovat řidiče kvůli nehodě v Hostivaři, při které zemřeli dva lidé

Podle policie muž porušil zákon o bezpečnosti dopravy a viní ho z usmrcení z nedbalosti a těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

D1 byla za Humpolcem směrem na Brno tři hodiny neprůjezdná, v noci tam havarovala dvě nákladní vozidla

Dálnice D1 z Prahy na Brno byla za Humpolcem tři hodiny neprůjezdná. Na 103. kilometru havarovala v noci dvě nákladní vozidla, nehoda si vyžádala jedno zranění. Řekla to policejní mluvčí Jana Kroutilová. Nehoda se stala před 3:00, kolem 6:00 byl obnoven provoz jedním jízdním pruhem.

V době úplného uzavření dálnice policie dopravu odkláněla na výjezdu 90 na Humpolec, zpět na dálnici se řidiči dostali na exitu 104. V místě se tvořily kolony.

Uprchlý Rus, který loni v Praze zabil chodkyni, podal dovolání

Uprchlý Rus Oleg Gubin, který si má odpykat devět let vězení za smrtelnou nehodu v centru Prahy, podal dovolání. Případem se tak bude ještě zabývat Nejvyšší soud.

Muž v noci na 1. ledna 2018 řídil opilý, alkohol předtím zkombinoval s antidepresivy, navíc byl podrážděný po hádce s manželkou. Mezi davy slavícími Silvestra se pohyboval rychlostí 116 až 129 kilometrů za hodinu. Svým mercedesem vjel do skupinky turistů, kteří přecházeli po přechodu ve Spálené ulici. Šestadvacetiletá architektka z Kolumbie nestihla před jeho vozem uskočit a na místě zemřela.

Při lyžování v rakouských Alpách se těžce zranila Češka, srazila se se snowboardistou

Sedmačtyřicetiletá žena z Česka utrpěla v sobotu v lyžařském středisku Katschberg/Aineck v rakouské spolkové zemi Salcbursko těžké zranění po srážce se snowboardistou. Informuje o tom agentura APA. Muž, který podle ní kolizi způsobil, ujel.

Internetový portál regionews.at uvedl, že zraněnou lyžařku záchranáři převezli do nemocnice v městečku Tamsweg.

APA napsala, že v sobotu panovalo v horách v Salcbursku krásné počasí, které na sjezdovky přilákalo velké množství milovníků zimních sportů a v areálech se stalo vícero úrazů, z toho několik těžkých.

V Opavě zabil vlak muže, skočil před něj sám. Provoz na trati byl zhruba 2,5 hodiny přerušen

V Opavě-Komárově ráno po 07:00 srazil vlak muže, který na místě zemřel. Kvůli neštěstí byl provoz na trati zhruba na dvě a půl hodiny přerušen a mezi Štítinou a Opavou jezdily místo vlaků náhradní autobusy.

Policejní mluvčí Pavla Jiroušková řekla, že muž skočil bezprostředně před projíždějící vlak. Strojvedoucí použil rychlobrzdu, avšak střetu nemohl zabránit. Ve vlaku cestovalo 14 lidí, nikdo z nich se nezranil. "Příčiny a okolnosti tragické události prověřují opavští kriminalisté," řekla Jiroušková.

Na Mladoboleslavsku spadl strom na auto, jeden člověk zemřel

Na Mladoboleslavsku ráno spadl strom na projíždějící auto, jeden člověk nehodu nepřežil. Utrpěl vážné zranění hlavy, kterému podlehl. Záchranářům zkomplikoval cestu k nehodě další spadlý strom na jiném místě.

Událost byla hlášena před 7:00. Podle mluvčí se zřítil strom na vozidlo, jež místem zrovna projíždělo. K nehodě zamířila posádka rychlé zdravotnické pomoci z Mladé Boleslavi a lékař ve vozidle systému rendez-vous.

"Cestu k nehodě posádkám zkomplikoval necelý kilometr před nehodou další spadlý strom, který blokoval silnici. Záchranáři museli kvůli překážce využít jinou trasu," uvedla mluvčí středočeské záchranné služby Petra Effenbergerová.

Po vyproštění z vozidla předali hasiči zraněného muže záchranářům, kteří zahájili intenzivní péči. "Bohužel muž utrpěl velmi vážné poranění hlavy, kterému i přes snahu záchranářů na místě podlehl," dodala mluvčí.

Provoz na dálnici D8 před Prahou zablokovala nehoda čtyř vozidel, řidiči projedou jedním pruhem

Dálnici D8 ve směru do Prahy uzavřela dnes ráno zhruba na hodinu a půl hromadná nehoda čtyř vozidel na třetím kilometru. Při kolizi byl jeden člověk lehce zraněn.

Nehoda se stala kolem 6:30 na úrovni čerpacích stanic. Podle mluvčího krajských hasičů Jaroslava Gabriela havarovaly dvě dodávky a dvě osobní auta. Policie dopravu odkláněla na devátém kilometru na Úžice, v místě nehody se vytvořila dlouhá kolona. Před 8:00 se podařilo obnovit provoz jedním jízdním pruhem.

"Hasiči řešili drobný únik provozních kapalin a odtáhli vozidla do odstavného pruhu," dodal Gabriel. Příčinu nehody policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Pokračovat