nehoda

V Ostravě se srazily tramvaje, při nehodě se zranilo sedm lidí

V centru Ostravy se dnes ráno srazily dvě tramvaje. Zranilo se při tom sedm lidí. Příčina nehody zatím není známa, na místě zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému, sdělila policejní mluvčí Eva Michalíková. Dopravní podnik Ostrava (DPO) zavedl náhradní dopravu.

Nehoda se stala před 06:30 na křižovatce ulic 28. října a Nádražní. "Příčina a důvod dopravní nehody bude předmětem šetření," uvedla Michalíková. Dopravní provoz v místě nehody je až na tramvaje plynulý.

DPO na svých internetových stránkách oznámil, že tramvajové linky odklání z centra na Hranečník. Mezi Karolinou a hlavním nádražím jezdí náhradní autobusová doprava, mezi zastávkami Křižíkova a Hlučínská náhradní tramvaje.

Zdroj: ČTK

Nehoda kamionů zastavila provoz na D5 ve směru na Tachovsku

Nehoda dvou nákladních automobilů na 114. kilometru zastavila ve středu ráno dopravu na dálnici D5 na Tachovsku ve směru na Prahu. Informovalo o tom Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Objížďka vede přes sjezd 119 u Benešovic směrem na Stříbro a zpět se vozidla vracejí na dálnici na 107. kilometru u Ostrova u Stříbra, sdělila policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Zdroj: ČTK

Při požáru rodinného domu u Jilemnice zemřel člověk

Při požáru rodinného domu v obci Kruh nedaleko Jilemnice v okrese Semily zemřel v pátek večer muž. Hořelo uhlí a dřevo v kotelně. Příčinou vzplanutí byla zřejmě technická závada, přesná příčina se vyšetřuje. ČTK to dnes řekl Jan Přenovský, zastupující mluvčí krajských hasičů.

K požáru vyjely čtyři jednotky hasičů s výškovou technikou v pátek krátce před 19:00. "Na místě uvnitř objektu nám jedna osoba oznámila, že je tam člověk v bezvědomí. Toho hasiči vytáhli a předali zdravotníkům, osobu vyvedli z domu," uvedl Přenovský. Mluvčí krajské záchranné služby Michael Georgiev řekl, že zemřel muž. "U jedné osoby probíhala resuscitace, lékař však konstatoval smrt. Druhá osoba byla s lehkými zraněními ošetřena na místě," uvedl mluvčí.

Požár hasiči zlikvidovali ve 20:00, poté dům ještě odvětrávali. Předběžná škoda se odhaduje na 50 000 korun.

Zdroj: ČTK

Hasiči likvidovali požár bytu v Havlíčkově Brodě, čtyři lidé se zranili

Hasiči dnes zasahovali u požáru bytu v Havlíčkově Brodě. Při požáru se zranili čtyři lidé. Z domu museli hasiči evakuovat 28 lidí. Příčina požáru ani výše způsobené škody ještě nebyla stanovena. Informovala o tom mluvčí hasičů Petra Musilová. Podle mluvčího krajských záchranářů Petra Janáčka se čtyři lidé, kteří byli převezeni do havlíčkobrodské nemocnice, nadýchali kouře.

Požár bytu ve čtvrtém patře přijely likvidovat tři hasičské jednotky. Podle Musilové se ho podařilo dostat rychle pod kontrolu, na místě ale zůstávaly i hodinu po ohlášení požáru. "Příčinu vzniku požáru zjišťují naši vyšetřovatelé," uvedla Musilová.

Zdroj: ČTK

V Praze havaroval policejní vůz. Převrátil se a začal hořet v tunelu Blanka, tři policisté jsou zranění

V Praze v neděli dopoledne havaroval policejní vůz. Auto se převrátilo na střechu a následně ho zachvátil požár. Dva policisté a jedna policistka, kteří v něm byli, utrpěli středně těžká zranění. Vyplývá to z informací policie, hasičů a záchranářů. Mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová ČTK řekla, že policisté pravděpodobně jeli k případu, ale okolnosti nehody se ještě vyšetřují.

Policejní auto havarovalo kolem 10:00 v tunelu Blanka u výjezdu směrem na Troju. "Vozidlo se po nárazu otočilo na střechu a začalo hořet," uvedla mluvčí policie. Mluvčí pražských hasičů Martin Kavka v tiskové zprávě uvedl, že vůz byl při příjezdu hasičů již plně zasažen požárem.

Pražská zdravotnická záchranná služba na Twitteru uvedla, že na místě byli tři zranění ve věku kolem 30 let, dva muži a jedna žena. Všichni utrpěli středně závažná poranění, především úrazy hlavy.

Zdroj: ČTK

U Hluboké vykolejil vlak s 29 lidmi, nehoda se obešla bez zranění

Nedaleko stanice Hluboká nad Vltavou - Zámostí v sobotu k večeru vykolejil rychlík s 29 lidmi. Mluvčí jihočeské policie Lenka Krausová uvedla, že nikdo neutrpěl zranění.

Provoz na trati bude podle předpokladu Českých drah přerušený do nedělních 9 hodin. Všechny vlaky dálkové dopravy mezi Veselím nad Lužnicí a Českými Budějovice nahradí autobusy.

Rychlík Rožmberk směřující na Jihlavu a Brno vykolejil kolem 18:30 několik stovek metrů od stanice Hluboká nad Vltavou - Zámostí směrem na Chotýčany. Cestující z vlaku pomohli podle ČD dopravit do stanice hasiči. Aktuální informace jsou na webu drah.

U strojvedoucího nebylo podle policejní mluvčí zjištěno, že by před jízdou pil alkohol. Událost bude policie dál vyšetřovat ve spolupráci s drážní inspekcí.

Zdroj: ČTK , Domácí

U Mariánských Lázní usmrtil rychlík člověka, provoz je přerušený

U Mariánských Lázní usmrtil v sobotu odpoledne rychlík člověka v kolejišti. Provoz na hlavní trati z Plzně do Chebu je mezi stanicemi Mariánské Lázně a Valy přerušený zhruba do 19. hodiny. Informaci zveřejnily na svém webu České dráhy.

Náhradní autobusová doprava jezdí mezi stanicemi Planá u Mariánských Lázní a Lázně Kynžvart. Západní expres je v úseku Planá - Lázně Kynžvart i opačném směru nahrazen autobusy.

Patnáctiletý chlapec přežil pád z 19. patra panelového domu v Praze

V Praze na Hájích v pátek odpoledne spadl zřejmě z 19. patra panelového domu patnáctiletý chlapec. Pád přežil, záchranáři ho po uvedení do umělého spánku převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice, řekly mluvčí policie Eva Kropáčová a záchranné služby Jana Poštová.

Událost se stala v Kupeckého ulici po 15:00. "Hasiči na místě osobu vyprostili z přístavby, kam dopadla," řekla Kropáčová. Záchranáři podle Poštové ošetřili na místě patnáctiletého mladíka. "Uvedli jsme ho do umělého spánku, zajistili dýchací cesty, žilní vstup, zajistili podle traumaprotokolu a převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice na traumatologii," uvedla. Policisté nyní zjišťují veškeré okolnosti události a příčinu pádu, dodala Kropáčová.

Zdroj: ČTK

Dvě nehody aut na náledí uzavřely dálnici D4 ve směru na Strakonice

Při dvou nehodách na dálnici D4 poblíž Kytína v sobotu ráno havarovalo celkem devět aut, sedm ve směru na Strakonice a dvě v opačném směru. Dálnice byla uzavřená několik hodin, směr na Strakonice byl zprůjezdněn po 13:00, směr na Prahu zhruba o dvě hodiny dříve. Nikdo se vážně nezranil, řekli policejní mluvčí Pavel Truxa a mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová.

Auta havarovala v úseku mezi Kytínem a Voznicí na pomezí okresů Praha-západ a Příbram. Podle informačního webu Ředitelství silnic a dálnic bylo na vozovce náledí. Záchranná služba ošetřila tři zraněné. "Měli zranění lehčího charakteru, po nezbytné péči na místě byli převezeni do příbramské nemocnice," uvedla Effenbergerová.

Příčiny a okolnosti havárii policisté vyšetřují, podle Truxy řidiči zřejmě nepřizpůsobili jízdu stavu a povaze vozovky.

Dokumentování nehod, odstraňování jejich následků a uklízení vozovky trvalo až do odpoledních hodin. Ve směru na Prahu i na Strakonice se tvořily na dálnici kolony. Na Strakonice se zatím jezdí jedním pruhem.

Zdroj: ČTK

Dálnici D2 ve směru na Brno odpoledne zablokovala nehoda kamionu, úsek je již průjezdný

Nehoda kamionu zablokovala v pátek odpoledne asi na hodinu dálnici D2 ve směru na Brno na 16. kilometru. Nehoda byla bez zranění. Blokovala ale oba jízdní pruhy, vysypal se náklad. ČTK to řekl mluvčí policie Bohumil Malášek.

Nehoda se stala kolem 12:40. Sjíždělo se u Hustopečí, dál se pokračovalo po silnici 425 přes Velké Němčice a Židlochovice. Zpět řidiči najížděli na exitu 11 u Blučiny.

Před sjezdem z dálnici se podle webu Dopravniinfo.cz utvořila asi čtyřkilometrová kolona. Oba jízdní pruhy policie zprůjezdnila kolem 14:20.

Zdroj: ČTK

Čeští policisté havarovali v Německu při stíhání podezřelého. Jsou vážně zranění

Vážná zranění utrpěli ve čtvrtek dva čeští policisté, kteří havarovali při pronásledování podezřelého vozu v saské obci Grossschönau. Informovaly o tom servery listů Mitteldeutsche Zeitung a Sächsische Zeitung. Přesná příčina nehody zatím není jasná, podle médií ale policisté zřejmě z vozovky sjeli po srážce s protijedoucím vozem.

Čeští policisté sledovali podezřelé vozidlo, které přejelo hranici do Německa. V obci Grossschönau, která sousedí s českým Varnsdorfem, sjeli z vozovky a převrátili se. Na fotografiích z místa nehody je vidět, že vozem prorazili zábradlí a narazili do stromu, který se zlomil.

Oba čeští policisté utrpěli vážná zranění. Další osoba utrpěla zranění lehké.

Zdroj: ČTK
Pokračovat