nehoda

Při požáru v domově pro postižené ve Vejprtech zemřelo osm lidí, další jsou zranění

Při požáru v domově pro postižené ve Vejprtech zemřelo osm lidí, další jsou zranění

Oheň byl nahlášen před pátou ranní. Rozšířil se ze společenské místnosti. Policie případ šetří jako obecné ohrožení z nedbalosti.

Dálnici D8 na Mělnicku uzavřela nehoda dvou nákladních aut

Dálnici D8 na Mělnicku uzavřela v sobotu odpoledne nehoda dvou nákladních aut, směr na Prahu je neprůjezdný. Hasiči odstraňují kapaliny vyteklé na vozovku, řekla ČTK mluvčí krajských hasičů Tereza Fliegerová. Podle policejní mluvčí Evy Hašlové se kolize obešla bez zranění.

Událost se stala po 13:30 na 22. kilometru ve směru na Prahu. Nákladní auta podle Fliegerové skončila zhruba 300 metrů od sebe, z jednoho unikly provozní kapaliny.

"Oba jízdní pruhy jsou uzavřeny kvůli vyšetřování dopravní nehody a odčerpávání pohonných hmot," uvedla Hašlová před 14:30. Řidiči havarovaných aut byli cizinci, podle dechové zkoušky před jízdou nepili alkohol.

Zdroj: ČTK

V Ejpovickém tunelu hořel vlak, hasiči evakuovali 35 cestujících

V železničním Ejpovickém tunelu poblíž Plzně hořel v úterý večer vlak. Událost se stala zhruba v polovině tubusu ve směru od Plzně na Prahu a obešla se bez vážnějších zranění. Hasiči evakuovali pěšky ven z tunelu druhým, nezasaženým tubusem 35 cestujících. 

Zdroj: ČTK
Byl jsem v bezvědomí, bránil se řidič kamionu, do kterého v Uhříněvsi naboural vlak
1:58

Byl jsem v bezvědomí, bránil se řidič kamionu, do kterého v Uhříněvsi naboural vlak

Soudkyně upozornila, že se jeho nynější výpověď liší od té, kterou podal na policii po nehodě na přejezdu.
Na silnicích loni zemřelo 547 lidí, meziročně o 18 méně. Nehod ale přibylo

Na silnicích loni zemřelo 547 lidí, meziročně o 18 méně. Nehod ale přibylo

Je to třetí nejnižší počet obětí od roku 1961.

Srážka mikulášských saní s osmiletou dívkou na Břeclavsku je podle policie přestupek

Policie ukončila vyšetřování incidentu ve Velkých Bílovicích na Břeclavsku ze začátku prosince, kdy se splašili koně táhnoucí saně s Mikulášem, čertem a anděly a srazili osmiletou dívku. Věc bude řešit správní orgán pro podezření ze spáchání přestupku.

Incident se stal 4. prosince vpodvečer na akci Zpívání u vánočního stromu. Mikuláš s osádkou na ni přijel na saních taženými koňmi. "Přestože byla silnice uzavřena a žádná vozidla místem neprojížděla, koňské spřežení se splašilo. Koně totiž vylekal ohňostroj, který se u vánočního stromu pořádal," uvedla tehdy mluvčí policie Kamila Haraštová.

Vozka se sice snažil koně ukočírovat, spřežení ale zachytilo dívku, která vešla do silnice. Dívenka podle policie nevnímala situaci, protože telefonovala. "Můžeme mluvit o velkém štěstí, že saně dívku pouze srazily na zem, ale nepřejely ji," uvedla Haraštová. Holčičku si po nehodě převzali rodiče, nemusela ani nikam na ošetření.

"Vyšetřování už bylo ukončeno, věc jsme prošetřili, zdokumentovali a k dalšímu šetření předali správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku. Oznamovali jsme pořadatele slavnosti, a to je obec Velké Bílovice, a to pro podezření, že porušila podmínky, které jsou potřebné pro konání podobných kulturních akcí," uvedl mluvčí policie Petr Zámečník.

Senior na kole brzdil před psem, havaroval a ochrnul. Pejskařka dostala podmínku

Senior na kole brzdil před psem, havaroval a ochrnul. Pejskařka dostala podmínku

Žena má poškozenému také zaplatit 211 tisíc korun. Rozsudek je pravomocný.
Kus ledu z nákladního vozu proletěl jiným autem a zranil jeho řidiče, viník ujel

Kus ledu z nákladního vozu proletěl jiným autem a zranil jeho řidiče, viník ujel

Řidič nákladního vozu pokračoval v jízdě, policie po něm pátrá.
Auto vjelo v Itálii do skupiny turistů, šest lidí zemřelo

Auto vjelo v Itálii do skupiny turistů, šest lidí zemřelo

Oběťmi jsou mladí lidé ve věku 20 až 25 let.

D1 u Holubic ve směru na Vyškov zastavila hromadná nehoda

Dálnici D1 ve čtvrtek večer na víc než tři hodiny zablokovala u Holubic na Vyškovsku ve směru na Vyškov hromadná nehoda. Na 212. kilometru dálnice na namrzlé vozovce bouralo sedm vozů. Vyplývá to z informací mluvčího policie Pavla Švába a Národního dopravního informačního centra (NDIC). Nehoda si vyžádala čtyři lehce zraněné.

"Na místě jsme ošetřili čtyři pacienty, šlo o tři muže a jednu ženu. S lehkými zraněními jsme je převezli do vyškovské nemocnice," uvedla mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

Nehoda se stala kolem 19:30, policisté po ní odkláněli dopravu na 210. kilometru na Holubice, zpět auta najížděla na exitu 216 Rousínov. Bylo také možné sjíždět už u Rohlenky a dál pokračovat po staré silnici na Vyškov.

Kolem 22:45 byl provoz obnoven jedním jízdním pruhem, policie odklon zrušila a nehodu nadále došetřovala, uvedlo NDIC.

Na Tchaj-wanu se zřítil armádní vrtulník, zemřel náčelník generálního štábu

Na Tchaj-wanu se zřítil armádní vrtulník, zemřel náčelník generálního štábu

Nehodu nepřežilo osm lidí.
Převrácené auto zablokovalo dálnici D7 u Prahy. Dva lidé se při nehodě zranili

Převrácené auto zablokovalo dálnici D7 u Prahy. Dva lidé se při nehodě zranili

Doprava byla z dálnice odkloněna na exitu 5 přes Středokluky a Číčovice.
Na železnici zemřelo víc lidí než loni. Přibylo srážek chodců i nehod na přejezdech

Na železnici zemřelo víc lidí než loni. Přibylo srážek chodců i nehod na přejezdech

Při nehodách na železnici už letos zemřelo víc lidí než za celý loňský rok. Ke konci listopadu zahynulo podle Drážní inspekce 219 lidí.

V troskách vrtulníku na Havaji zemřelo nejméně šest lidí

Havajští záchranáři našli na ostrově Kauai trosky vrtulníku a těla šesti ze sedmi osob, které byly na palubě. Vrtulník se pohřešoval od čtvrtečního večera a na palubě mělo být podle informací kromě pilota šest turistů, včetně dvou nezletilých. Oznámily to podle agentur AP a Reuters havajské úřady. Pátrání po vrtulníku zkomplikovalo špatné počasí. Ostrov Kauai je z velké části pokrytý tropickým lesem a pobřeží tvoří většinou vysoké útesy. Místo havárie je v hornaté a obtížně přístupné oblasti, v místě prší a je špatná viditelnost. Podle záchranářů se vrtulník zřítil na vrcholu hory.

Zdroj: ČTK
Při nehodě dvou osobních aut zahynula 17letá dívka, o rok starší řidič dostal smyk

Při nehodě dvou osobních aut zahynula 17letá dívka, o rok starší řidič dostal smyk

Osmnáctiletý řidič jel na Domažlicku nepřiměřenou rychlostí a dostal smyk, zjistila policie.

Ženu na přechodu pro chodce přejely dvě dodávky. Policie shání svědky

Policie shání svědky smrtelné nehody u Makotřas na Kladensku. Při přecházení silnice I/61 spojující dálnici D7 a Buštěhrad srazila dodávka chodkyni. Utrpěla vážné zranění, kterému později podlehla, informovala dnes ČTK mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová.

Nehoda se stala 4. prosince brzy ráno poblíž autobusové zastávky u Makotřas. Ženu, která šla po přechodu pro chodce, srazila nejprve dodávka jedoucí směrem od D7 a poté, co ženu náraz odhodil, do ní narazila ještě druhá dodávka jedoucí od Kladna. V kritickém stavu byla převezena do jedné z pražských nemocnic, kde následující den zemřela.

"Policie především vyzývá řidiče osobního vozidla Škoda Fabia červené nebo vínové barvy, který v tomto úseku projížděl na trase z Kladna, aby se dostavil na službu kriminální policie a vyšetřování v Kladně v Havířské ulici nebo poskytl informace na telefonní linku 974 873 430," uvedla mluvčí.

Policisté žádají i všechny další svědky, aby jim poskytli veškeré informace k okolnostem nehody. Vyšetřování příčiny nehody pokračuje. Policisté apelují na zvýšenou obezřetnost řidičů i chodců, především v podzimních a zimních měsících, kdy je značně snížená viditelnost.

Nehoda dvou aut u Bystřice uzavřela hlavní tah z Prahy na Tábor, pro jednoho z řidičů přiletěl vrtulník

Hlavní silniční tah z Prahy na Tábor uzavřela ve čtvrtek v podvečer mezi Bystřicí a Benešovem nehoda osobního a nákladního auta. Řidič z osobního auta utrpěl zranění, řekla ČTK mluvčí krajských hasičů Vladimíra Kereková. Silnice byla kvůli záchranným pracím a vyšetřování více než dvě hodiny neprůjezdná.

Nehoda byla hlášena kolem 17:00, auta bourala u odbočky na Jírovice. Nákladní vůz podle Kerekové převážel prázdné lahve. Hasiči řidiče osobního auta po vyproštění předali záchranářům, na místo přiletěl vrtulník. Podle policie byla silnice před 20:00 již obousměrně průjezdná

Zdroj: ČTK

Dálnici D5 u Berouna uzavřela hromadná nehoda šesti aut. Dva lidé se zranili

Dálnici D5 u Berouna ve středu ráno uzavřela hromadná nehoda, havarovalo šest aut. Bylo mezi nimi jedno nákladní a jedna dodávka. Dva lidé se zranili, jednoho museli z auta vyprošťovat hasiči. Směr na Plzeň byl zhruba hodinu neprůjezdný, poté se podařilo obnovit provoz jedním jízdním pruhem, řekla policejní mluvčí Marcela Pučelíková.

Událost byla hlášena kolem 6:45 na 17. kilometru ve směru na Plzeň. Podle Pučelíkové bourala čtyři osobní auta, jedna dodávka a jeden nákladní vůz. "Byly to čtyři nehody celkem šesti aut, jednoho člověka vystřihávali z auta hasiči," uvedla mluvčí.

Před místem hromadné nehody se vytvořila kolona, objížďka vedla přes Beroun. Kolem 8:00 auta začala jezdit levým jízdním pruhem, o více než hodinu později i pravým. Na krajnici zůstalo stát jedno havarované vozidlo, které čekalo na odtah. Příčinu nehody policie vyšetřuje. "Dechové zkoušky řidičů byly negativní," dodala Pučelíková.

Zdroj: ČTK
"Už není co zachraňovat." Panelák v Prešově bude po explozi a požáru zbourán celý

"Už není co zachraňovat." Panelák v Prešově bude po explozi a požáru zbourán celý

Česká firma, která začala panelák rozebírat v pondělí s pomocí speciální techniky, chce podle listu Korzár demoliční práce ukončit již ve středu.
V Brně dvě tramvaje mezi sebou skříply osobní vůz, řidič v něm zůstal zaklíněný

V Brně dvě tramvaje mezi sebou skříply osobní vůz, řidič v něm zůstal zaklíněný

Obě tramvaje částečně vykolejily, neměl by v nich být nikdo zraněný. Řidiče auta vyprošťovali hasiči.
Pokračovat