nehoda

Dálnici D5 odpoledne blokovala nehoda dodávky s motorkou, motocyklista zemřel

Na dálnici D5 u Prahy ve středu zemřel motocyklista, který ujížděl policii. Při jízdě po dálnici se otočil do protisměru, kde se srazil s dodávkou. Druhý řidič je vážně zraněný, vrtulník ho přepravil do nemocnice. Dálnice byla kvůli nehodě v obou směrech dočasně uzavřena, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Nehoda se stala před 13:00 na pátém kilometru. "Motocyklista ujížděl hlídce, nerespektoval výzvy k zastavení. Policisté z dálničního oddělení Rudná mu naměřili rychlost více než 200 kilometrů v hodině," uvedla Richterová.

Motorkář jel podle ní ve směru na Plzeň a na pátém kilometru se otočil do opačného směru na Prahu, kde se čelně střetl s dodávkou. Policie původně uváděla, že šlo o osobní auto, později informaci upřesnila. Motorkář na místě podlehl zraněním a druhý řidič zůstal v autě zaklíněný. "Hasiči ho vyprostili a předali záchranné službě," řekl mluvčí krajských hasičů Jaroslav Gabriel. Bylo také nutné uhasit motorku, která po nehodě začala hořet. "Motocyklista na místě zemřel, řidiče dodávky vrtulník transportoval s těžkým zraněním do pražské nemocnice," uvedla Richterová.

Policisté zjistili, že motorkář neměl v pořádku řidičský průkaz a správně neměl motorku vůbec řídit. "Měl platnou blokaci řidičského oprávnění. Je možné, že kvůli tomu ujížděl. Byla u něj samozřejmě také nařízena soudní pitva, jestli nebyl ovlivněn návykovou látkou," dodala mluvčí.

D5 byla nejdříve obousměrně uzavřena, kolem 13:45 byl obnoven směr na Prahu oběma jízdními pruhy. Později se podařilo částečně obnovit provoz i v opačném směru na Plzeň, auta tam jezdila odstavným pruhem. Před 17:00 byla dálnice zcela průjezdná.

Zdroj: ČTK

Na Nymbursku přimáčkl traktor muže ke zdi stodoly, na místě zemřel

V Kněžicích na Nymbursku dnes traktor přimáčkl sedmačtyřicetiletého muže ke zdi stodoly. Utrpěl zranění, jimž na místě podlehl. Cizí zavinění kriminalisté předběžně vyloučili, řekla ČTK policejní mluvčí Lucie Nováková.

Událost se stala dopoledne. "Sedmačtyřicetiletého muže nešťastnou souhrou okolností přimáčkl zemědělský stroj ke zdi stodoly. Muž při střetu utrpěl četná zranění, kterým na místě podlehl," uvedla Nováková. Dodala, že další podrobnosti o případu policie nebude s ohledem na pozůstalé sdělovat.

Tragické následky měla také sobotní nehoda bagru v Červené Lhotě na Mělnicku. Stroj se převrátil na kabinu a jeho řidič zahynul.

Zdroj: ČTK

Při dopravní nehodě na Znojemsku v noci na dnešek zemřel řidič

Při dopravní nehodě poblíž Tavíkovic na Znojemsku v noci na dnešek zemřel řidič osobního vozu. Nehoda se stala ve 03:00 na silnici druhé třídy. Letěl k ní i vrtulník, který byl však ještě za letu odvolán. Přivolaní záchranáři pozemní posádky na místě konstatovali, že muž už nežije. Utrpěl mnohačetná poranění, kterým podlehl před jejich příjezdem, řekla ČTK mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková.

Podle mluvčí byl u nehody ještě další účastník, který však neutrpěl vážnější poranění. Na místě zasahovali také hasiči ze stanice Moravský Krumlov a z Vysočiny hasiči ze stanice Hrotovice a jednotka ČEZ z Dukovan. Zabezpečili místo nehody, zajistili vozidlo proti případnému vzniku požáru a osvětlili prostor.

Zdroj: ČTK

Při noční nehodě v Plzni zemřel šofér osobního auta

Smrtelná dopravní nehoda se stala v sobotu večer v Plzni. Čtyřicetiletý řidič osobního auta v Borské ulici narazil s autem do stromu. Utrpěl zranění, kterým na místě podlehl, sdělila ČTK policejní mluvčí Dagmar Brožová. Podle operátora krajské záchranné služby utrpěl při nehodě středně těžká zranění také třiačtyřicetiletý spolujezdec, kterého záchranáři převezli do nemocnice.

Nehoda se stala kolem 21:00. Řidič osobního vozu Fiat Multipla jel ve směru od města po Borské ulici. Pravděpodobně projel světelnou křižovatkou na červenou, nepřizpůsobil rychlost jízdy a vyjel mimo silnici, kde narazil do stromu. Případem se zabývají policisté, dodala policejní mluvčí.

Zdroj: ČTK

Provoz na D11 zastavila nehoda cisterny a srážka čtyř aut, obnovil se večer

Dopravu na dálnici D11 u Chlumce nad Cidlinou ve směru na Hradec Králové dnes od rána komplikovaly nehody. Od 62. kilometru směrem na Hradec se po odklizení havárie cisterny provoz obnovil večer, úsek mezi 50. a 62. kilometrem uzavřený kvůli hromadné nehodě čtyř aut byl zprovozněn po šesti hodinách kolem 22:30. Vyplývá to z informací mluvčí krajské policie Ivy Kormošové a policie na twitteru.

První nehoda se stala ráno na 67. kilometru, cisterna se překlopila na bok do příkopu, nikdo nebyl zraněn. Druhá nehoda se stala odpoledne na 60,5 kilometru před sjezdem z D11, souvisela s kolonou, která se tvořila při výjezdu z dálnice. Při nehodě dvou osobních a dvou nákladních aut utrpěl jeden člověk zranění.

Zdroj: ČTK

Dálnici D1 mezi mezi Hvězdonicemi a Mirošovicemi uzavřela ráno nehoda několika aut

Na dálnici D1 mezi Hvězdonicemi na Benešovsku a Mirošovicemi u Prahy v pátek ráno bourala čtyři auta. Nehoda se stala v zúžení v opravovaném úseku, nikdo nebyl zraněn, řekli mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel a policie Barbora Schneeweissová.

Událost byla hlášena po 8:00 na 26. kilometru ve směru na Prahu. Podle Gabriela havarovala dodávka a tři osobní auta.

"Není to nic dramatického, ale dramaticky to komplikuje dopravu v tom místě, protože je to úsek, který je rekonstruovaný. Směr na Prahu se ucpal, řidiči tam budou mít problémy," dodal mluvčí.

Dálnice již je v zúžení průjezdná, havarovaná auta jsou odstavena mimo dálnici. Řidiči ale musejí počítat s kolonami.

Nehoda pěti aut a kamionu uzavřela zhruba na dvě hodiny dálnici D11 u Chlumce nad Cidlinou

Hromadná nehoda pěti aut a kamionu uzavřela dnes večer zhruba na dvě hodiny dálnici D11 u Chlumce nad Cidlinou ve směru z Prahy na Hradec Králové. Obešla se bez zranění. Krátce před 21:00 byla dálnice v místě nehody zprůjezdněna, vyplývá z informací policie a Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Nehoda se stala na 61. kilometru dálnice na hranicích Středočeského a Královéhradeckého kraje. Policie doporučila řidičům jedoucím na Hradec Králové sjíždět na silnici I/11 již na sjezdu na 42. kilometru u Libice nad Cidlinou.

Zdroj: ČTK

Dálnici D1 u Brna na hodinu uzavřela nehoda kamionu a dodávky

Dálnici D1 na 169. kilometru mezi Devíti kříži a Ostrovačicemi ve směru na Brno brzo ráno uzavřela zhruba na hodinu nehoda kamionu a dodávky. Policisté odkláněli dopravu na silnici 602, informovalo Národní dopravní informační centrum. V místě se vytvořila asi pětikilometrová kolona.

Kolize se stala kolem 05:00 v místě zúžení, kde je kvůli pokračující opravě nejstarší a nejvytíženější dálnice v zemi omezena doprava. Asi po hodině se podařilo následky nehodu odklidit a auta se mohla na dálnici vrátit.

Na D1 se zastavil provoz také v úterý odpoledne na Přerovsku. Zhruba 15 aut havarovalo při několika nehodách mezi Lipníkem nad Bečvou a Hranicemi. Zranilo se při nich osm lidí, sedm bylo převezeno do nemocnice, z toho jeden letecky. Doprava na dálnici ve směru na Ostravu byla plně obnovena až večer. Řidiči zřejmě doplatili na namrzlou vozovku.

Zdroj: ČTK
Pokračovat