nehoda

Při neštěstí v čínském dole zemřelo 16 lidí

Při neštěstí v uhelném dole blízko několikamilionové metropole Čchung-čchingu na jihozápadě Číny zahynulo 16 lidí, kteří se nadýchali oxidu uhelnatého. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na čínské úřady a státní média.

Podle tiskové agentury Nová Čína začal v dole hořet dopravní pás, což způsobilo vysokou koncentraci jedovatého plynu. Celkem v dole uvázlo 17 lidí, jeden z nich nehodu přežil a byl převezen do nemocnice.

Čínské doly jsou považovány za jedny z nejnebezpečnějších na světě; podle nepotvrzených odhadů v nich každoročně přijdou o život tisíce horníků, píše agentura DPA. Častou příčinou nehod jsou špatná bezpečnostní a kontrolní opatření nebo nedostatečné vybavení. Kritizuje se také to, že mnoho nehod úřady tají.

Zdroj: ČTK

Při nehodě dvou vozidel na Chrudimsku se zranilo osm lidí, mezi nimi i děti

Při čelním střetu dvou vozidel v Nasavrkách na Chrudimsku na silnici I/17 se v sobotu dopoledne zranilo osm lidí včetně dětí. Zraněné záchranáři odvezli do nemocnice. Řekla to mluvčí policie Lenka Vilímková.

Vůz Citroën jel od Chrudimi, od Trhové Kamenice vozidlo BMW, které začalo předjíždět. Vozy se následně v blízkosti čerpací stanice čelně střetly. V každém voze cestovali čtyři lidé, podle informací policie v BMW byly dvě děti.

Zdroj: ČTK

Rozsudek o neštěstí ve Studénce je nezákonný, tvrdí žalobce a žádá nové projednání

Žalobce v kauze železničního neštěstí ve Studénce Pavel Šára žádá odvolací senát Krajského soudu v Ostravě, aby rozsudek, kterým prvoinstanční soud loni v listopadu podruhé zprostil viny všech deset obžalovaných, zrušil a případ vrátil Okresnímu soudu v Novém Jičíně. "Rozsudek Okresního soudu v Novém Jičíně je nezákonný. Navrhujeme jeho zrušení a vrácení, aby Okresní soud v Novém Jičíně případ znovu projednal a rozhodl," řekl Šára v závěrečné řeči.

Případ se ke krajskému soudu dostal, když se loni na podzim odvolal státní zástupce. Novojičínský okresní soud tehdy už podruhé zprostil deset obžalovaných viny. Obžalobě čelí hlavně lidé ze stavebních firem, které se podílely na opravě mostu. Státní zástupce zopakoval, že s osvobozením obžalovaných, převážně lidí ze stavebních firem, nesouhlasí.

Nehodu v srpnu 2008 nepřežilo osm lidí. Vlak EuroCity Comenius jedoucí z Krakova do Prahy tehdy narazil do konstrukce silničního mostu, která se zřítila na trať.

Zdroj: ČTK

Při pádu malého letadla poblíž dálnice D5 na Rokycansku se zranili dva muži

Poblíž dálnice D5 ve směru na Prahu havarovalo odpoledne malé letadlo. Zranili se dva muži, jeden z nich vážně, uvedla mluvčí záchranné služby Mária Svobodová. Druhý muž, který letadlo pilotoval, se zranil lehce a byl při vědomí. Podle svědků leží převrácené letadlo na střeše v zoraném poli.

"Záchranná služba z místa transportuje muže, ročník 1938, po kardiopulmonální resuscitaci se zajištěnými dýchacími cestami ve velmi vážném stavu," uvedla Svobodová. Muže odvezl do nemocnice vrtulník.

Letadlo spadlo na úrovni čerpací stanice Shell, která je v opačném směru zhruba na 59. kilometru dálnice. Na místo vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému včetně vrtulníku letecké záchranné služby, doplnila Svobodová.

Jiroušková doplnila, že kolem 14:25 se malé sportovní letadlo pokoušelo nouzově přistát. Při přistávacím manévru se převrátilo na kabinu. Stroj pilotoval 77letý pilot. Dechová zkouška vyloučila požití alkoholu. Případem se zabývají rokycanští kriminalisté, na místo jede soudní znalec a odborníci z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.

Zdroj: ČTK

Na Mladoboleslavsku spadlo malé letadlo na zahradu, pilot nehodu nepřežil

U Bukovna na Mladoboleslavsku v pátek odpoledne spadlo malé sportovní letadlo, pilot nehodu nepřežil. Stroj se zřítil na zahradu, její majitel utrpěl zranění, řekla mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.

Událost byla hlášena kolem 17:00. "Letadlo spadlo na zahradu a došlo ke zranění majitele," uvedla mluvčí. Příčinu a okolnosti nehody budou zjišťovat odborníci z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.

Zdroj: ČTK

Na D1 v Bohumíně přišel o život člověk, kterého srazilo auto

Na dálnici D1 v katastru Bohumína na Karvinsku dnes ráno přišel o život člověk, kterého srazilo auto. Průjezd dálnicí ve směru na Polsko je v místě nehody omezen. Řekla to policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Podle mluvčí zatím není možné uvést, zda je usmrceným chodcem muž, nebo žena. "Policisté dokumentují a prověřují okolnosti nehody. Z hlediska dopravy upozorňuji, že průjezd místem je v této chvíli omezen, je neprůjezdný levý jízdní pruh. Kolony se prozatím netvoří," uvedla Štetínská. Vyzvala řidiče, aby dbali zvýšené opatrnosti i pokynů policistů, kteří na místě dopravu usměrňují.

Zdroj: ČTK

Vážná nehoda uzavřela dálnici D2 u Hustopečí

Nehoda uzavřela v úterý ráno asi na tři hodiny dálnici D2 ve směru z Brna do Bratislavy u Hustopečí. Policie na twitteru uvedla, že havarovala dvě auta. Při nehodě se dva lidé zranili, řekla mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

Nehoda se stala před 5:00. Mluvčí uvedla, že záchranná služba ošetřila dva pacienty. Ženu středního věku převezla s podezřením na těžké poranění do brněnské fakultní nemocnice, muže ve středním věku se středně těžkým poraněním do nemocnice v Břeclavi.

Řidiči museli úsek kolem 31. kilometru objíždět po staré silnici II/425 přes Starovičky, zpátky na dálnici se vraceli na exitu Podivín. Policie dálnici plně zprůjezdnila před 8:00.

Zdroj: ČTK

Při srážce autobusu s osobním autem v Liberci se zranilo pět lidí

Při srážce autobusu s osobním autem v Liberci se v pondělí ráno zranilo pět lidí. Jeden utrpěl středně těžké zranění, ostatní lehká, řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Michael Georgiev. Nehoda se stala v Kunratické ulici, která kvůli tomu zůstane celé dopoledne uzavřená.

V Liberci od rána intenzivně prší, a tak to v pondělí není jediná nehoda, která zkomplikovala dopravu ve stotisícovém městě. Další autobus se srazil s osobním autem v Jizerské ulici, nehodu dvou osobních aut řeší policie také na křižovatce ulic Tanvaldské a Pivovarské. Obě se obešly bez zranění.

Zdroj: ČTK

Při noční nehodě dodávky a nákladního auta na Havlíčkobrodsku zemřeli dva lidé

Dva lidé zemřeli při noční nehodě dodávky a nákladního auta na obchvatu Golčova Jeníkova. Sedm lidí je zraněno. V dodávce cestovalo osm cizinců. Sdělila to mluvčí policie Dana Čírtková. Silnice je stále neprůjezdná.

Nehoda se stala asi v 01:15 na silnici číslo 38. Auta se střetla čelně. Osmačtyřicetiletý řidič nákladního auta jedoucího směrem na Havlíčkův Brod byl ve voze sám. V opačném směru jela plně obsazená dodávka, podle prvních zjištění policie vjela do protisměru.

Zdroj: ČTK

Dálnice D1 byla na Jihlavsku tři hodiny neprůjezdná, na místě se převrátil kamion

Přibližně tři hodiny byla ve středu neprůjezdná dálnice D1 ve směru na Brno kvůli nehodě nákladního vozu na 125. kilometru u Věžnice na Jihlavsku. Autu se za jízdy uvolnil a převrátil vlek a zablokoval oba jízdní pruhy. Nikdo se nezranil, řekla mluvčí policie Dana Čírtková. Provoz jedním pruhem byl obnovený v 11:40.

Nehoda se stala asi v 7:40 v místě, které je kvůli rekonstrukci úseku Velký Beranov - Měřín zúžené. Odtahová služba se podle Čírtkové k převrácenému vleku dostala před 10:00. V době uzavření dálnice mohli řidiči sjíždět na exitu 119 Velký Beranov.

Opravy mezi Velkým Beranovem a Měřínem mají skončit v listopadu 2021. Zakázku za 1,888 miliardy korun bez DPH mají podle údajů ŘSD na starosti firmy Strabag, Metrostav a Eurovia.

Zdroj: ČTK
Pokračovat