Policie si převzala nové BMW i8, opět na půl roku zdarma. Co bude s nabouraným vozem, se stále neví

Eva Srpová Eva Srpová
28. 6. 2017 12:15
Policie ČR si ve středu 28. června převzala zcela nové supersportovní BMW i8, a to za stejných podmínek, které byly dojednány v prvním případě. První vůz, který policie dostala 10. května, měla k užívání pouze dvacet dní, poté měl nehodu. Novou i8 Policii ČR zapůjčil opět na půl roku zdarma přímo český importér automobilky BMW.
Policie dostala v pořadí druhé BMW i8. První nabourala po  dvaceti dnech, kdy ho měla v užívání.
Policie dostala v pořadí druhé BMW i8. První nabourala po dvaceti dnech, kdy ho měla v užívání. | Foto: Eva Srpová

Ve středu 28. června si Policie ČR převzala zcela nové BMW i8, a to neoficiálně, bez přítomnosti tisku. "Podmínky zápůjčky jsou stejné, vůz bude mít policie k dispozici na půl roku nebo do ujetí 20 tisíc kilometrů," řekl redakci tiskový mluvčí českého zastoupení automobilky BMW David Haidinger.

Vůz Policii ČR zajistil přímo importér. Pro připomenutí, první supersport dostala policie 10. května. Už 30. května ale vůz havaroval na Brněnsku. Na místě spolujezdce seděl zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš. 

Havarovaný vůz byl téměř měsíc zkoumán Generální inspekcí bezpečnostních sborů. Nyní se vrátil zpět k českému zastoupení BMW, to sice nechce komentovat výši škody a ani se ještě nerozhodlo, co s nabouranou i8 bude dál, rozhodlo se však policii půjčit nový vůz, a to za stejných podmínek.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA udělí dočasné povolení k pobytu uprchlým Venezuelanům

Nová administrativa amerického prezidenta Joea Bidena udělí dočasné povolení k pobytu Venezuelanům, kteří uprchli do Spojených států. Kvůli "mimořádným" podmínkám ve Venezuele není návrat do této latinskoamerické země v současnosti bezpečný, uvedl podle agentury DPA nejmenovaný vládní představitel. Nárok na přechodný pobyt v USA vznikne podle odhadů zhruba 320 tisícům osobám.

Lidé s "dočasným ochranným statusem", který bude platit zatím jen 18 měsíců, mohou ve Spojených státech získat pracovní povolení. Žadatelé budou muset prokázat, že přišli do USA do dnešního dne. Na později příchozí se nárok na poskytnutí ochrany vztahovat nebude.

Nejmenovaný činitel dále uvedl, že Bidenova administrativa hodlá prověřit sankce, které proti jihoamerické zemi bohaté na ropu uvalil bývalý prezident Donald Trump. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy