Policie si převzala nové BMW i8, opět na půl roku zdarma. Co bude s nabouraným vozem, se stále neví

Eva Srpová Eva Srpová
28. 6. 2017 12:15
Policie ČR si ve středu 28. června převzala zcela nové supersportovní BMW i8, a to za stejných podmínek, které byly dojednány v prvním případě. První vůz, který policie dostala 10. května, měla k užívání pouze dvacet dní, poté měl nehodu. Novou i8 Policii ČR zapůjčil opět na půl roku zdarma přímo český importér automobilky BMW.
Policie dostala v pořadí druhé BMW i8. První nabourala po  dvaceti dnech, kdy ho měla v užívání.
Policie dostala v pořadí druhé BMW i8. První nabourala po dvaceti dnech, kdy ho měla v užívání. | Foto: Eva Srpová

Ve středu 28. června si Policie ČR převzala zcela nové BMW i8, a to neoficiálně, bez přítomnosti tisku. "Podmínky zápůjčky jsou stejné, vůz bude mít policie k dispozici na půl roku nebo do ujetí 20 tisíc kilometrů," řekl redakci tiskový mluvčí českého zastoupení automobilky BMW David Haidinger.

Vůz Policii ČR zajistil přímo importér. Pro připomenutí, první supersport dostala policie 10. května. Už 30. května ale vůz havaroval na Brněnsku. Na místě spolujezdce seděl zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš. 

Havarovaný vůz byl téměř měsíc zkoumán Generální inspekcí bezpečnostních sborů. Nyní se vrátil zpět k českému zastoupení BMW, to sice nechce komentovat výši škody a ani se ještě nerozhodlo, co s nabouranou i8 bude dál, rozhodlo se však policii půjčit nový vůz, a to za stejných podmínek.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

České házenkářky na úvod Eura prohrály se Švédskem

České házenkářky vstoupily do mistrovství Evropy v Dánsku porážkou 23:27 s favorizovaným Švédskem. Svěřenkyně trenéra Jana Bašného v úvodním utkání základní skupiny B v Herningu dlouho držely krok, na startu druhého poločasu dokonce vedly o tři branky, ale závěr patřil Seveřankám.

V dalším duelu se český tým v sobotu utká s Ruskem a v pondělí zakončí skupinu proti Španělsku. Do další fáze turnaje, kterou budou dvě šestičlenné skupiny, postoupí první tři celky.

Švédsko a Česko se měly utkat už v březnu v kvalifikaci, kvůli koronaviru ale byly oba zápasy zrušeny a na šampionát se dostaly stejné týmy jako předloni. Kvůli přetrvávající pandemii se celý turnaj hraje bez diváků.

Zatímco český tým kvůli koronaviru nehrál zápas více než rok, Švédky stihly před šampionátem čtyři přípravná utkání. Svěřenkyně kouče Bašného se ale favoritek, s nimiž se jim v posledních letech nedařilo, nezalekly a od úvodu držely krok.

Seveřanky, šestý tým z předloňského Eura, sice v prvním poločase většinu času vedly, ale maximálně o dva góly. Mezi tyčemi v české brance se dařilo Kudláčkové, která působí ve švédském Kristianstadu, a i díky jejím zákrokům držel outsider v poločase nadějnou remízu 13:13.

Vstup do druhého dějství vyšel českému celku ještě lépe. Národní tým dal úvodní tři branky a chvíli měl překvapivý třígólový náskok. Pak přišla rozhodující fáze utkání.

Švédky po sérii čtyř branek otočily stav a ve 42. minutě vedly 19:18. Seveřanky se uklidnily a postupně navyšovaly náskok. V 56. minutě upravila Strömbergová už na 27:21 a bylo rozhodnuto.

Utkání skupiny B mistrovství Evropy házenkářek v Dánsku:

Švédsko - Česko 27:23 (13:13)

Sestava a branky Česka: Kudláčková, Novotná - Knedlíková 2, Konečná, Maňáková, Kvášová 2, Kordovská 2, Mikulášková, Hurychová 2, Šustková, Marčíková 3, Stříšková, Zachová, Kovářová, Jeřábková 8, Malá 4.

Nejvíce branek Švédska: Blohmová 5. Rozhodčí: Antičová, Jakovljevičová (obě Srb.). Sedmimetrové hody: 10/5 - 6/4. Vyloučení: 7:4. Bez diváků.

Rusko - Španělsko 31:22 (13:11)

Skupina D:

Německo - Rumunsko 22:19 (13:10), Norsko - Polsko 35:22 (17:13).

Zdroj: ČTK
Další zprávy