reklama
 
 

Kruliš si o jízdu v BMW sám řekl, předpisy nikdo neporušil. Nový supervůz dají policii příští týden

Aktualizováno 23. 6. 2017 16:13
Policie ukončila vyšetřování jízdy hradního protokoláře Vladimíra Kruliše ve služebním supervoze BMW. Zjistila, že Kruliš neřídil a jako civilista seděl v autě oprávněně, protože vyjížďku povolil šéf jihomoravské policie Leoš Tržil. Nikdo tak předpisy neporušil, informovalo policejní prezídium. "Kruliš v průběhu prezentace techniky projevil zájem o praktickou ukázku vozidla BMW i8. Ředitel krajského ředitelství Jihomoravského kraje Leoš Tržil s praktickou ukázkou souhlasil," stojí v policejní zprávě. Okolnosti samotné havárie, po níž byl hospitalizován policejní řidič i Kruliš, nadále vyšetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Praha - Hradní protokolář Vladimír Kruliš neřídil policejní BMW i8, které před pár týdny havarovalo. V autě se těžce zranil jak Kruliš, tak policista, který řídil. Policie uzavřela vyšetřování s tím, že protokolář jako civilista seděl v autě oprávněně, protože vyjížďku povolil šéf jihomoravské policie Leoš Tržil. Nikdo tak předpisy neporušil a nikdo nebude potrestán, informovalo policejní prezídium.

"Kruliš v průběhu prezentace techniky projevil zájem o praktickou ukázku vozidla BMW i8. Ředitel krajského ředitelství Jihomoravského kraje Leoš Tržil s praktickou ukázkou souhlasil," napsala v policejní zprávě mluvčí prezídia Iveta Skupien.

Policie tak neporušila nařízení ministerstva vnitra, v němž přitom stojí, že v policejních autech "mohou být přepravováni jen příslušníci bezpečnostních sborů, zaměstnanci ministerstva a policie nebo osoby, jejichž přeprava souvisí s plněním služebních nebo pracovních úkolů".

Policie argumentuje tím, že plnění úkolů je značně široký pojem. "A policie při něm využívá prostředků represivního i preventivního charakteru, včetně prezentace techniky," vysvětluje Skupien. Dodává, že policie předvádí svou techniku běžně "v případě, že je tato možnost na veřejné prezentační akci možná s ohledem na konkrétní podmínky dané akce a možnosti prezentujících policistů".

Za jízdu s Krulišem tak nebude nikdo potrestán. "Je patrné, že nedošlo ani k porušení smluvních podmínek se soukromou společností, neboť vozidlo bylo zapůjčeno k plnění služebních úkolů a řidičem byla oprávněná osoba," uzavírá mluvčí. Příští týden převezme policie od automobilky BMW nový vůz i8.

autor: Domácí | 23. 6. 2017 15:27

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama