Kruliš si o jízdu v BMW sám řekl, předpisy nikdo neporušil. Nový supervůz dají policii příští týden

Fotogalerie: Hasiči po měsíci zveřejnili fotky z nehody policejního supervozu s Krulišem
Hasiči zveřejnili část fotografií z nehody policejního BMW i8, ke které došlo na konci května na Brněnsku.
Při nehodě byl zraněn i hradní protokolář Vladimír Kruliš.
Snímky přímo z místa nehody ale hasiči stále zveřejnit nesmí.
Nepovolila jim to Generální inspekce bezpečnostních sborů.
Foto: HZS ČR
Domácí Domácí
Aktualizováno 23. 6. 2017 16:13
Policie ukončila vyšetřování jízdy hradního protokoláře Vladimíra Kruliše ve služebním supervoze BMW. Zjistila, že Kruliš neřídil a jako civilista seděl v autě oprávněně, protože vyjížďku povolil šéf jihomoravské policie Leoš Tržil. Nikdo tak předpisy neporušil, informovalo policejní prezídium. "Kruliš v průběhu prezentace techniky projevil zájem o praktickou ukázku vozidla BMW i8. Ředitel krajského ředitelství Jihomoravského kraje Leoš Tržil s praktickou ukázkou souhlasil," stojí v policejní zprávě. Okolnosti samotné havárie, po níž byl hospitalizován policejní řidič i Kruliš, nadále vyšetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Praha - Hradní protokolář Vladimír Kruliš neřídil policejní BMW i8, které před pár týdny havarovalo. V autě se těžce zranil jak Kruliš, tak policista, který řídil. Policie uzavřela vyšetřování s tím, že protokolář jako civilista seděl v autě oprávněně, protože vyjížďku povolil šéf jihomoravské policie Leoš Tržil. Nikdo tak předpisy neporušil a nikdo nebude potrestán, informovalo policejní prezídium.

"Kruliš v průběhu prezentace techniky projevil zájem o praktickou ukázku vozidla BMW i8. Ředitel krajského ředitelství Jihomoravského kraje Leoš Tržil s praktickou ukázkou souhlasil," napsala v policejní zprávě mluvčí prezídia Iveta Skupien.

Policie tak neporušila nařízení ministerstva vnitra, v němž přitom stojí, že v policejních autech "mohou být přepravováni jen příslušníci bezpečnostních sborů, zaměstnanci ministerstva a policie nebo osoby, jejichž přeprava souvisí s plněním služebních nebo pracovních úkolů".

Policie argumentuje tím, že plnění úkolů je značně široký pojem. "A policie při něm využívá prostředků represivního i preventivního charakteru, včetně prezentace techniky," vysvětluje Skupien. Dodává, že policie předvádí svou techniku běžně "v případě, že je tato možnost na veřejné prezentační akci možná s ohledem na konkrétní podmínky dané akce a možnosti prezentujících policistů".

Za jízdu s Krulišem tak nebude nikdo potrestán. "Je patrné, že nedošlo ani k porušení smluvních podmínek se soukromou společností, neboť vozidlo bylo zapůjčeno k plnění služebních úkolů a řidičem byla oprávněná osoba," uzavírá mluvčí. Příští týden převezme policie od automobilky BMW nový vůz i8.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy