zbraně

Pyrotechnici nevybuchlou munici zneškodnili, přes tisíc evakuovaných z Ostravy-Poruby se může vrátit domů

Pyrotechnici zneškodnili v podvečer v ostravské části Poruba nevybuchlou leteckou pumu z druhé světové války o hmotnosti zhruba 100 kilogramů. Evakuovaní lidé se tak po několika hodinách mohou vracet zpět domů. Okolo 19:00 to řekli mluvčí radnice Martin Otipka a policejní mluvčí René Černohorský.

"V 19:00 policejní pyrotechnici pumu zneškodnili na místě, odstranil z ní iniciační mechanismus. Torzo poté bylo naloženo na speciální vozík a bude odvezeno k totální bezpečné likvidaci. Vše se obešlo bez zranění, lidé se mohou vracet zpět domů," řekl Černohorský.

Leteckou puma o velikosti 60 na 90 centimetrů našli dělníci při kopání plynové přípojky mezi rodinnými domy ve čtvrtek okolo 10:00. Na místě zasahovala jednotka pyrotechniků z Frýdku-Místku i Olomouce, ale pomáhali také hasiči a strážníci. Evakuována musela být více než tisícovka lidí, kteří v okruhu 600 metrů od nálezu pracovali, bydleli či se tam pohybovali. Vyklidit své kanceláře museli také pracovníci Domu sester, kde sídlí ředitelství Fakultní nemocnice Ostrava. V souvislosti s nálezem munice policie uzavřela několik ulic - 17.listopadu, Nábřeží SPB, K Myslivně a Vřesinská, a to pro veškerou dopravu.

Zdroj: ČTK

Česká zbrojovka úspěšně dokončila koupi amerického Coltu

Česká zbrojovka Group SE úspěšně dokončila akvizici stoprocentního podílu v americkém výrobci zbraní Colt Holding Company LLC (Colt). Předcházelo tomu získání všech potřebných regulatorních souhlasů od amerických a kanadských orgánů, sdělila v tiskové zprávě firma.

Zdroj: ČTK

Při střelbě na oslavě v Coloradu zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK

V Rakousku a Německu zadrželi sedm lidí kvůli dodávkám zbraní pro pravicové extremisty

V Rakousku a Německu bylo zadrženo dohromady sedm lidí kvůli dodávkám zbraní pro pravicové extremisty. Úřady v Rakousku v minulých třech dnech zabavily více než 70 automatických a poloautomatických střelných zbraní a munici, informovala dnes agentura APA.

Radikálům přišel na stopu vídeňský zemský kriminální úřad (LKA) v říjnu při vyšetřování dodávek drog z Německa. Podle zástupce šéfa vídeňského LKA Michaela Mimry vyšetřování odhalilo, že zisky z prodeje drog sloužily k nákupu zbraní, které byly určeny pro Německo. Hlavním podezřelým je 53letý už dříve trestaný Rakušan, který společně s několika pachateli obchod organizoval.

Zdroj: ČTK
Pokračovat