SPD

Lídrem kandidátky SPD v hlavním městě bude člen Rady Českého rozhlasu a spolupracovník kardinála Duky Nerušil

Podle informací serveru Seznam Zprávy by měl jako lídr kandidátky strany SPD do podzimních voleb vystoupit Josef Nerušil. Ten přitom jako radní Českého rozhlasu v minulosti několikrát odmítl, že by stranil SPD. Sám ale radě v minulosti předložil vlastní analýzy, které měly dokazovat, že SPD má ve veřejnoprávních médiích menší prostor než politické strany se stejným volebním ziskem.

Nerušil zároveň spravuje sociální sítě kardinála Dominika Duky a má na starosti i sociální sítě Pražského arcibiskupství. Jak na kandidaturu svého zaměstnance pohlíží Duka, v současnosti nejde zjistit. Mluvčí arcibiskupství řekl, že kardinál čerpá dovolenou.

Zdroj: Domácí

Okamura vyzývá vládu k demisi. Po dohodě se Zemanem by mohli vládnout úředníci

Vláda by měla požádat o důvěru, jinak budou poslanci hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) hledat podporu pro vyslovení nedůvěry kabinetu. Na tiskové konferenci před schůzí sněmovny to řekl předseda SPD Tomio Okamura. Řešením je podle něj rychlý vznik nadstranické vlády odborníků po dohodě s prezidentem Milošem Zemanem. Kabinet ANO a ČSSD podle Okamury ztratil důvěru veřejnosti.

"Vyzýváme, aby si vláda požádala znova o důvěru. Pakliže to tak neudělá, tak si myslím, že bychom měli sesbírat v Poslanecké sněmovně 50 podpisů, které jsou potřeba k vyvolání hlasování o nedůvěře vládě," řekl Okamura.

Kvůli manažerské a komunikační neschopnosti podle něj kabinet ztratil důvěru veřejnosti. Opatřeními, které vešly v účinnost v pondělí, pohár trpělivosti občanů dosáhl pomyslného vrcholu, řekl Okamura. Vláda podle něj nemá strategii, nerespektuje názory odborníků a hrozí jen represemi ze strany policie za porušování opatření.

Zdroj: ČTK

Bývalý poslanec ČSSD Foldyna se stal členem hnutí SPD

Bývalý poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna se stal členem hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), do jehož poslaneckého klubu vstoupil v dubnu. Na dnešní tiskové konferenci před schůzí Sněmovny to řekl předseda hnutí Tomio Okamura. Od sociálních demokratů Foldyna odešel na konci února. Za SPD také kandiduje v blížících se krajských volbách v Ústeckém kraji, je na třetím místě listiny.

Zdroj: ČTK

Foldyna bude ve volbách kandidovat za SPD v Ústeckém kraji, bude trojkou na kandidátce

Poslanec Jaroslav Foldyna, který v únoru vystoupil z vládní ČSSD, bude v letošních krajských volbách trojkou na kandidátce hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) v Ústeckém kraji, informovala mluvčí SPD Barbora Zeťová. Na návrh krajské členské konference schválilo ústeckou kandidátku předsednictvo hnutí, dodala Zeťová. Foldyna bude na kandidátce figurovat jako nezávislý.

Zdroj: ČTK

Semín opět kandiduje do Rady ČTK, poslanci budou hlasovat koncem září

Na dvě volná místa v Radě České tiskové kanceláře opět kandidují David Soukup (za ANO) a Michal Semín (za SPD). Piráti navrhli někdejší novinářku Angeliku Bazalovou. První kolo tajné volby se podle předsedy sněmovní volební komise Martina Kolovratníka (ANO) uskuteční ve středu 25. září. Zastupitel ANO v Praze 3 Soukup a místopředseda spolku Akce D.O.S.T Semín se už o místo v radě ucházeli, sněmovna ale v minulé volbě nikoho nevybrala. Pozornost tehdy budila Semínova kandidatura, Federace židovských obcí ho viní z protižidovského vystupování.

Zdroj: Domácí
Pokračovat