Ruzyně

Cizinec se pokusil propašovat ve svých útrobách do Prahy 124 kapslí kokainu

Více než 120 kapslí s kokainem pašoval ve svých útrobách cizinec, kterého minulý týden v úterý zadrželi celníci na letišti v Praze-Ruzyni. Pětatřicetiletý muž do Česka přiletěl z Madridu. Zda byla droga určena na český trh, nebo k distribuci v jiné zemi, je předmětem dalšího šetření, uvedla dnes tisková mluvčí ruzyňských celníků Šárka Miškovská.

Muž vytipovaný celníky ke kontrole měl pozitivní kontrolní stěr z rukou. Osobní prohlídka ani kontrola zavazadel ale žádné drogy neodhalila. Cizinec byl proto převezen do nemocnice na tomografické vyšetření, které odhalilo, že drogy jsou v jeho břiše.

Postupně z těla pašeráka vyšlo 124 kapslí naplněných bílým práškem o celkové váze přes 1,4 kilogramu. Test obsah balíčků určil jako kokain. "Určení vlastní hmotnosti a druhu zajištěné drogy je předmětem další odborné expertizy. Podle zkušeností celníků se s největší pravděpodobností jedná o velmi koncentrovaný kokain," uvedla Miškovská.

Zadržený byl předán protidrogové policii s návrhem na zahájení trestního stíhání pro podezření ze spáchání trestného činu nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Zdroj: ČTK
Pokračovat