Foto: Doprovod gripenů, na Slovensku veselka, v Brně pivo. Tak vypadal výroční let k 80 letům Ruzyně

Kliknutím nasednete na palubu.
Je to právě osmdesát let, kdy se z největšího českého města začalo pravidelně létat do všech koutů světa. A to si vyžaduje speciální oslavu, usoudilo pražské letiště.
Oslavy 80 let ruzyňského letiště odstartoval historický let Praha-Piešťany.
A tak vypravilo ve spolupráci s ČSA speciální let. Jen namísto tehdejšího dvoumotorového letounu Douglas D-2 vzletěl Airbus A319.
Výročí připomínaly hned u vchodu dobově oděné letušky kontrolující letenky.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
6. 4. 2017 7:09
Letiště Praha slaví 80 let provozu a při té příležitosti vypravilo ve spolupráci s ČSA speciální let na trase Praha–Piešťany a zpět přes Brno. Trasa nebyla vybrána náhodně, stejnou cestou létal i historicky první pravidelný spoj z největšího českého letiště. Podívejte se pohledem cestujícího, jak připomínkový let, který až k slovenským hranicím doprovázely gripeny a na Slovensku byl přivítán zpěvem, vypadal.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy