Foto: Doprovod gripenů, na Slovensku veselka, v Brně pivo. Tak vypadal výroční let k 80 letům Ruzyně

Kliknutím nasednete na palubu.
Je to právě osmdesát let, kdy se z největšího českého města začalo pravidelně létat do všech koutů světa. A to si vyžaduje speciální oslavu, usoudilo pražské letiště.
Oslavy 80 let ruzyňského letiště odstartoval historický let Praha-Piešťany.
A tak vypravilo ve spolupráci s ČSA speciální let. Jen namísto tehdejšího dvoumotorového letounu Douglas D-2 vzletěl Airbus A319.
Výročí připomínaly hned u vchodu dobově oděné letušky kontrolující letenky.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
6. 4. 2017 7:09
Letiště Praha slaví 80 let provozu a při té příležitosti vypravilo ve spolupráci s ČSA speciální let na trase Praha–Piešťany a zpět přes Brno. Trasa nebyla vybrána náhodně, stejnou cestou létal i historicky první pravidelný spoj z největšího českého letiště. Podívejte se pohledem cestujícího, jak připomínkový let, který až k slovenským hranicím doprovázely gripeny a na Slovensku byl přivítán zpěvem, vypadal.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 minutami

Afghánské prezidentské volby z loňského roku vyhrál Ašraf Ghaní

Vítězem afghánských prezidentských voleb z loňského září je dosavadní hlava státu Ašraf Ghaní. Oznámila to v úterý ústřední volební komise, podle níž Ghaní získal 50,64 procenta hlasů, a těsně tak porazil svého hlavního soupeře, premiéra Abdulláha Abdulláha. Oznámení konečných výsledků bylo kvůli sporům, technickým obtížím a podezření z podvodů několikrát odloženo. Volební komise vítěze nyní definitivně potvrdila po téměř pěti měsících od hlasování.

Zdroj: ČTK
Další zprávy