Taxík do pěti minut a wifi uvnitř. Soutěž na přepravu z letiště zná vítěze

ČTK ČTK
31. 8. 2016 17:10
Dostupnost WiFi zdarma, zajištění dostupnosti vozů do pěti minut od projevení zájmu cestujícího v režimu 24 hodin denně nebo maximální stáří vozu tři roky. I to byla - vedle ceny za nájem míst před letištěm - kritéria pro úspěch v soutěži požádané pražským letištěm. Vyhrály společnosti Taxi Praha a Fix.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Praha - Cestující na pražské Letiště Václava Havla budou od začátku roku 2017 vozit společnosti Taxi Praha a Fix, která služby pro letiště zajišťuje už nyní. Firmy pro pětiletý provoz vybralo Letiště Praha v dnešní elektronické aukci, která byla druhým kolem výběrového řízení pořádaného letištěm.

Za nájem míst před letištními terminály obě společnosti nabídly částky převyšující čtyři miliony korun měsíčně.

"Cílem výběrového řízení Letiště Praha bylo zvýšit kvalitu služby koncovým zákazníkům. Mezi ně patří dostupnost WiFi zdarma, zajištění dostupnosti vozů do pěti minut od projevení zájmu cestujícího v režimu 24 hodin denně nebo maximální stáří vozu tři roky. Součástí je také jazyková vybavenost řidičů, vstřícné vystupování, udržování čistoty vozu i reprezentativní oblečení řidičů," uvedl Jiří Petržilka, člen představenstva Letiště Praha.

Obě společnosti budou mít přístup do prostor přímo před letištní terminály, ostatní taxislužby nicméně budou moci i nadále nabírat zákazníky v ostatních prostorách letiště. Kromě vítězů tendru se do soutěže přihlásily rovněž společnosti Tic Tac Radima Jančury, Sedop Taxi, Modrý anděl a Halo Taxi. Nepřihlásil se naopak druhý ze současných poskytovatelů, společnost AAA radiotaxi.

Ta se naopak pokusila výběrové řízení pořádané letištěm zastavit prostřednictvím petice šoférů adresovanou ministru financí Andreji Babišovi (ANO). V ní si šoféři jezdící pro dispečink AAA stěžovali na výši pokut za nepřistavení vozu do uvedených pěti minut nebo na kvalifikační požadavky letiště a označili tendr za netransparentní a prokorupční. Naopak Jančura, který dnes se svojí taxislužbou Tick Tack neuspěl, podmínky soutěže označil za transparentní a soutěž za profesionálně připravenou.

 

Právě se děje

Další zprávy