Největší outletové centrum v Česku se otevře za rok. Má vypadat jako Staré Město

ČTK Ekonomika ČTK, Ekonomika
8. 9. 2016 15:40
Projekt outletového centra poblíž pražského letiště měl být původně dokončen už v roce 2008. Původní developer však zkrachoval.
Vizualizace plánovaného centra z roku 2014
Vizualizace plánovaného centra z roku 2014 | Foto: The Prague Outlet

Praha – Největší outletové centrum v Česku v blízkosti pražského Letiště Václava Havla se veřejnosti otevře příští rok na podzim pod novým názvem Prague The Style Outlets.

Projekt outletového centra v Tuchoměřicích měl být původně dokončen už v roce 2008. Původní italský developer však zkrachoval, novým investorem se pak stala společnost The Prague Outlet. Ta původně hovořila o otevření na konci roku 2015.

The Prague Outlet
The Prague Outlet | Foto: The Prague Outlet

Pronájem i správu centra bude nově zajišťovat společnost Neinver, přední evropský developer, který tím vstoupil již na osmý evropský trh. Společnosti Neinver a The Prague Outlet to dnes oznámily v tiskové zprávě.

Obě společnosti nyní pracují na designu a přestavbě interiéru a exteriéru centra. Vzhled interiéru má vycházet z tradiční pražské architektury Starého Města.

Stavební práce mají být dokončeny na podzim 2017, kdy Prague The Style Outlets přivítá první zákazníky. Centrum bude mít zhruba 100 obchodů na více než 20 000 metrech čtverečních prodejní plochy. Druhá fáze, dalších až 10 000 metrů čtverečních prodejní plochy, bude uvedena do provozu do dvou až čtyř let.

V České republice jsou nyní dvě velká outletová centra – Freeport Fashion Outlet v Hatích u Znojma a pražské Fashion Arena Outlet Center ve Štěrboholích.

Podle ředitele firmy The Prague Outlet Martina Kubišty se v rámci dohody pražské centrum stane nejnovějším přírůstkem evropské prémiové outletové společnosti. "Víme, že s odbornou znalostí a podporou našeho nového partnera se Prague The Style Outlets stane hlavní nákupní destinací Prahy a okolních regionů, lákající místní návštěvníky i turisty," dodal.

 

Právě se děje

Další zprávy