Největší outletové centrum v Česku se otevře za rok. Má vypadat jako Staré Město

ČTK Ekonomika ČTK, Ekonomika
8. 9. 2016 15:40
Projekt outletového centra poblíž pražského letiště měl být původně dokončen už v roce 2008. Původní developer však zkrachoval.
Vizualizace plánovaného centra z roku 2014
Vizualizace plánovaného centra z roku 2014 | Foto: The Prague Outlet

Praha – Největší outletové centrum v Česku v blízkosti pražského Letiště Václava Havla se veřejnosti otevře příští rok na podzim pod novým názvem Prague The Style Outlets.

Projekt outletového centra v Tuchoměřicích měl být původně dokončen už v roce 2008. Původní italský developer však zkrachoval, novým investorem se pak stala společnost The Prague Outlet. Ta původně hovořila o otevření na konci roku 2015.

The Prague Outlet
The Prague Outlet | Foto: The Prague Outlet

Pronájem i správu centra bude nově zajišťovat společnost Neinver, přední evropský developer, který tím vstoupil již na osmý evropský trh. Společnosti Neinver a The Prague Outlet to dnes oznámily v tiskové zprávě.

Obě společnosti nyní pracují na designu a přestavbě interiéru a exteriéru centra. Vzhled interiéru má vycházet z tradiční pražské architektury Starého Města.

Stavební práce mají být dokončeny na podzim 2017, kdy Prague The Style Outlets přivítá první zákazníky. Centrum bude mít zhruba 100 obchodů na více než 20 000 metrech čtverečních prodejní plochy. Druhá fáze, dalších až 10 000 metrů čtverečních prodejní plochy, bude uvedena do provozu do dvou až čtyř let.

V České republice jsou nyní dvě velká outletová centra – Freeport Fashion Outlet v Hatích u Znojma a pražské Fashion Arena Outlet Center ve Štěrboholích.

Podle ředitele firmy The Prague Outlet Martina Kubišty se v rámci dohody pražské centrum stane nejnovějším přírůstkem evropské prémiové outletové společnosti. "Víme, že s odbornou znalostí a podporou našeho nového partnera se Prague The Style Outlets stane hlavní nákupní destinací Prahy a okolních regionů, lákající místní návštěvníky i turisty," dodal.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy