Obrazem: Místo ve třídě v divočině. Lesní školky jsou stále venku a učí děti riziku

Obrazem: Místo ve třídě v divočině. Lesní školky jsou stále venku a učí děti riziku
Na konečné zastávce tramvají Bílá Hora se nachází tak trochu jiná Praha. Kromě pěkných vilek tu najdeme i oboru Hvězda, rozsáhlou přírodní oblast, v některých místech v podstatě "divočinu".
Jejím středobodem je letohrádek Hvězda ze 16. století. Kolem něj se nachází lesopark, který v okrajových částech přechází v přírodní les.
U této obory pořádala 3. května na Den lesních školek jedna z nich s poetickým názvem Hvězdy v lese tzv. "Den otevřených vrátek".
Zároveň se jednalo o první den provozu po uzavření všech mateřských škol včetně těch lesních z důvodu pandemie koronaviru. Ač tam chodí jen 15 dětí a celé dny tráví venku, nepodařilo se jim vyjednat výjimku.
Foto: Zuzana Hronová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
5. 5. 2021 14:42
Svůj původ mají lesní školky v Dánsku v polovině 20. století. V Česku po počáteční nedůvěře ze strany státu i veřejnosti jejich obliba stále roste, pandemie zájem o ně ještě zvýšila. Každoročně 3. května slaví Den lesních školek, během nějž tato zařízení představují veřejnosti svou činnost a ukazují, že i malé děti mohou pracovat s ohněm, nožem nebo lézt po stromech.
 

Právě se děje

Další zprávy