Foto: Hrdinové zmizeli beze stopy, díry po kulkách zůstaly. Ruzyňské popraviště je konečně přístupné

Foto: Hrdinové zmizeli beze stopy, díry po kulkách zůstaly. Ruzyňské popraviště je konečně přístupné
Historická část ruzyňských kasáren v Praze.
V jízdárně je sklad.
Před sedmi lety tu našli při natáčení dokumentárního filmu svědectví o 247 popravách vlastenců během druhé světové války.
Stopy po kulkách překryty nápisy nudících se vojáků.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
1. 11. 2017 13:40
Před sedmi lety našli v kasárnách v Ruzyni, v budově jízdárny používané jako sklad, mrazivé svědectví poprav českých vlastenců. Zdi rozstřílené kulkami popravčích čet. Tady začalo nacistické vraždění českých vlastenců.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 49 minutami

Americká vláda se zaměří na platby v kryptoměnách při kyberútocích, uvádí The Wall Street Journal

Americká vláda chce ztížit hackerům možnost využívat kryptoměny k ziskům při kyberútocích. Chystá několik kroků včetně sankcí, píše s odvoláním na zdroje obeznámené se situací deník The Wall Street Journal (WSJ). Platit by tato opatření podle listu mohla začít už příští týden.

Kabinet připravuje nové pokyny ohledně rizik spojených s usnadňováním takových plateb požadovaných jako výkupné při digitálních útocích. V plánu jsou pokuty a další postihy.

před 1 hodinou

Nová albánská vláda, kterou tvoří z většiny ženy, získala důvěru parlamentu

Důvěru parlamentu v pátek dostala nová albánská vláda premiéra Ediho Ramy, jehož Socialistická strana (PS) letos na jaře ve volbách získala absolutní většinu, a může tak vládnout bez koaličního partnera. V kabinetu ženy obsadily 12 ze 17 křesel, čímž se Albánie dostala na přední místa světového žebříčku v zastoupení žen ve vládních pozicích, napsala agentura AP.

V parlamentu pro vládu hlasovalo 77 poslanců, 53 ji nepodpořilo. Rama v dubnových volbách obhájil už třetí, pro postkomunistickou Albánii rekordní, mandát předsedy vlády za sebou. Jeho strana získala v zákonodárném sboru 74 ze 140 křesel. Hlavní opoziční protivník, Demokratická strana (DS), má v Lidovém shromáždění 59 poslanců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy