Most

Po střelbě v mosteckém bytě zemřel muž, policie případ vyšetřuje

V jednom z mosteckých bytů v pátek zemřel na střelné zranění muž. Policie případ vyšetřuje, nevyloučila zatím vraždu, sebevraždu ani nešťastnou náhodu, řekla bez dalších podrobností mluvčí policie Alena Bartošová.

"Vrtulník ráno letěl k vážnému úrazu, ke střelnému poranění. Muž utrpěl zranění neslučitelná se životem," řekl mluvčí záchranářů Prokop Voleníku s tím, že nemůže sdělovat bližší informace.

Zdroj: ČTK

Další hromadný úhyn ryb. V nádrži na Mostecku se zřejmě propadlo dno

V nádrži Farského v Horním Jiřetíně na Mostecku hromadně uhynuly stovky až tisíce kilogramů ryb. V nádrži se zřejmě propadlo dno do bývalé podzemní šachty po těžbě uhlí. Hladina klesla o několik centimetrů, voda je zakalená došeda až dobíla a je silně cítit po sirovodíku. Na místě platí dočasný zákaz rybolovu.

"Dneska tam pracují pánové a stále se snaží zachránit část ryb a zbytek se likviduje, bude se muset odvézt do kafilerie," uvedl Jan Skalský, mluvčí Českého rybářského svazu, Severočeského územního svazu. Škody zatím nelze vyčíslit, uhynulé ryby jsou pravděpodobně i na dně nádrže.

Zdroj: ČTK

Most přes Novomlýnské nádrže se do prosince uzavře, staví se nový

Most na silnici z Brna do Vídně přes Novomlýnské nádrže je od středy zavřený, aby mohli silničáři postavit nový. Po něm se má začít jezdit v polovině prosince. Řidiči musejí neprůjezdný úsek po silnici první třídy objet po silnicích nižších tříd. Pro každý směr je stanovena jiná objížďka.

Most je nutné nahradit novým kvůli tomu, že byl v havarijním stavu. Jeho součástí bude i samostatná cyklostezka. Loni silničáři na most nasunuli mostní provizorium, po kterém se mohlo jezdit jen omezenou rychlostí. Podobná provizoria jsou i v Drnholci a Brodě nad Dyjí na objízdných trasách, může se na nich jet nejvýše 20 kilometrů za hodinu.

Po pádu mostu na Tchaj-wanu už záchranáři našli čtyři mrtvé, další lidé se pohřešují

Čtyři mrtvé našli zatím záchranáři po zřícení mostu na severovýchodě Tchaj-wanu. U obětí se jedná o zahraniční pracovníky z Indonésie a Filipín, informovala dnes agentura AP. Most se v úterý zřítil na několik rybářských lodí. Kromě mrtvých si neštěstí vyžádalo také deset zraněných. Jeho příčina zatím není jasná.

Všechny čtyři mrtvé záchranáři nalezli v lodích, které zasáhly trosky padajícího mostu a cisterna, která po něm právě projížděla. Dva lidé se stále pohřešují. "Pátrání na místě neštěstí pokračuje," uvedl tchajwanský ministr dopravy Lin Ťia-lung. Neštěstí se odehrálo několik hodin poté, co se přes Tchaj-wan přehnal tajfun Mitag.

Pokračovat