SUV jako Ferrari. 19 modelů, které se v budoucnu mohou stát vyhledávanou klasikou

Jan Matoušek Jan Matoušek
9. 11. 2019 7:08
SUV jsou dnes nejpopulárnějším automobilovým segmentem napříč Evropou. U jednotlivých výrobců se přitom objevují již přes 20 let, řada z nich tak má šanci stát se v budoucnosti klasikami a sběratelsky vyhledávanými kousky. Třeba jako dnes Ferrari či Porsche. Britský magazín Autocar proto vybral 19 SUV a terénních automobilů, které by si brzy mohly vysloužit status klasického vozu.
Foto: Wikimedia Commons - IFCAR (CC BY-SA)

Isuzu Trooper

Další z alternativ k Toyotě Land Cruiser. Isuzu Trooper je v Česku ještě méně známé než Nissan Patrol. Podobně jako řada dobových konkurentů, i tento japonský model se dodával s tří- nebo pětidveřovou karoserií. Ještě více než u Patrolu ale u něj platí, že jde především o klasický off-road, který si leckdo při troše šikovnosti opraví sám a který zvládne v terénu skutečně hodně. Problémem může být opět velmi chudá nabídka ojetin, takže není moc z čeho vybírat. Trooper se dělal i ve druhé generaci, která se ale mnohem více přiblížila světu SUV. V Evropě je pak toto druhé vydání známější jako Opel Monterey.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Maďarský parlament přijal zákon posilující kontrolu nad kulturou

Maďarský parlament ve středu přes odpor opozice schválil kontroverzní zákon, který posiluje vládní kontrolu nad kulturou. V pondělí proti chystanému právnímu předpisu demonstrovalo v centru Budapešti několik tisíc lidí a protestní internetová petice získala kolem 50.000 podpisů, napsala agentura DPA.

Zákon počítá se vznikem Národní kulturní rady, která by měla vládě umožnit "strategicky řídit sektor kultury". Kromě toho při jmenování ředitelů městských divadel a dalších institucí dotovaných státem musí být zajištěn souhlas ministra kultury. Dosud o tom, kdo řídí divadla, rozhodovaly městské úřady samostatně.

Část opozičních zákonodárců při hlasování na znamení nesouhlasu vstala a dala si před obličej černé divadelní masky. Informoval o tom portál 444.hu na základě videa, které na facebooku zveřejnil liberální poslanec Tordai Bence.

Zdroj: ČTK
Další zprávy