SUV jako Ferrari. 19 modelů, které se v budoucnu mohou stát vyhledávanou klasikou

Jan Matoušek Jan Matoušek
9. 11. 2019 7:08
SUV jsou dnes nejpopulárnějším automobilovým segmentem napříč Evropou. U jednotlivých výrobců se přitom objevují již přes 20 let, řada z nich tak má šanci stát se v budoucnosti klasikami a sběratelsky vyhledávanými kousky. Třeba jako dnes Ferrari či Porsche. Britský magazín Autocar proto vybral 19 SUV a terénních automobilů, které by si brzy mohly vysloužit status klasického vozu.
Foto: Výrobci

Toyota Land Cruiser 80

V hledání budoucí klasiky mezi SUV a off-roady samozřejmě nesmí chybět Toyota Land Cruiser. Jde však o variantu z generace označované číslovkou 80, o niž zatím mezi lidmi není až takový zájem jako o předchůdce. To znamená, že se ceny drží na relativně přijatelné úrovni, i tak je ale řeč spíše o nižších stovkách tisíc korun. Navíc lze často narazit na kousek, který byl upravený pro off-roadové ježdění.

Podobně jako další nositelé jména Land Cruiser ani tato generace se neztratí v terénu a vydrží toho hodně (proto lze očekávat vyšší kilometrové průběhy, které by ale neměly být překážkou, pokud je auto mechanicky či v interiéru bez problémů). Autocar doporučuje hledat modely s 4,5litrovým benzinovým šestiválcem. Ten sice není až tolik ekonomický, měl by ale být spolehlivý. Častěji nicméně nejspíše narazíte na 4,2litrový naftový šestiválec.

 

Právě se děje

Další zprávy