Nová Fabia, elektrická Dacia i Tesla z Německa. Prohlédněte si auta pro rok 2021

Jan Matoušek Jan Matoušek
1. 1. 2021 6:02
Jakkoliv světovým autosalonům zvoní po loňském roce hrana více než kdy jindy, nových automobilů neubylo. Naopak se představila řada důležitých, v mnoha případech elektrických, modelů. A záplava nových aut se očekává i letos - ať už mluvíme o premiérách, nebo možnosti si některé očekávané vozy konečně koupit. Podívejte se na přehled těch nejzajímavějších aut pro rok 2021.
Foto: Dacia

Dacia Sandero & Logan

Dacia dělá dlouhodobě nejlevnější auta na českém trhu, přičemž o tento primát se přetahují modely Sandero a Logan. Právě ty přijdou hned zkraje letošního roku na trh ve třetí generaci a označovat ji za lacinou (jakkoliv nízká cena zůstane zachována) by byla střelba poměrně výrazně mimo terč. Oba modely dospěly a vůbec poprvé dostávají techniku shodnou s aktuálním Renaultem Clio. To znamená především modulární platformu CMF, která umožní použití moderních asistenčních systémů a teoreticky i elektrifikovaných pohonných jednotek.

Toho prvního se malé Dacie dočkají, druhého alespoň zatím nikoliv. Místo toho budou pod kapotou výhradně benzinové tříválce - bez i s přeplňováním, respektive ve verzi spalující LPG. Novinkou je možnost zvolit si k přeplňovanému tříválci o výkonu 66 kW automat CVT. Vedle techniky výrazně dospěl i design a provedení interiéru. V nabídce bude vedle sedanu Logan a hatchbacku Sandero ještě terénně se tvářící Sandero Stepway, naopak na kombi Logan MCV v nové generaci zapomeňte. Kompletní představení nových Dacií najdete zde, jak jezdí Sandero si můžete přečíst tady.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hasiči likvidovali rozsáhlý požár lesního porostu po pálení klestí u Nezdenic

Hasiči dnes odpoledne bojovali s rozsáhlým požárem lesního porostu po pálení klestí u obce Nezdenice na Uherskohradišťsku. Oheň zasáhl plochu 400 metrů délky a 200 metrů šířky, uvedl mluvčí hasičů Roman Žemlička. Zasahovalo osm jednotek. Hasiči ve Zlínském kraji dnes také odstraňovali několik následků silného větru, nejdříve zejména na Vsetínsku, poté také na Zlínsku.

Další zprávy