Rath má ve vazbě televizi a sepisuje projev o korupci

Radek Nohl Radek Nohl
20. 7. 2012 14:30
Uvězněný poslanec se chce znovu vrátit do sněmovny v doprovodu policistů
David Rath se vrátí do sněmovny.
David Rath se vrátí do sněmovny. | Foto: Jan Langer

Praha - Poslanec David Rath si ve vazbě již připravuje další projev, se kterým bude chtít vystoupit v Poslanecké sněmovně.

Do ní se vrátí již během září a je pravděpodobné, že se znovu opře do svých politických rivalů či policie.

"Klient odmítá jakékoliv obvinění, že by někdy vzal či žádal úplatek v souvislosti se svou veřejnou funkcí. To se týká všech obvinění, dnes již vyvrácených, nově sdělených či v budoucnu opět vznesených," říká Rathův obhájce Roman Jelínek.

Jenže odposlechy zatím mluví proti němu. Navíc exhejtmana Středočeského kraje chtějí nyní vyšetřovatelé vydat kvůli další třem skutkům.

Týkají se nákupu vybavení pro kolínskou nemocnici, domov důchodců a o dodávku přístrojů pro mladoboleslavskou nemocnici. Podle policistů si exhejtman za tyto tři zakázky převzal úplatek devět milionů korun.

Rath dostal do vazby televizi

Rath to popírá a již si v litoměřické vazební věznici, kde má nově k dispozici i televizi, sepisuje svoji obhajobu, se kterou chce vystoupit před poslanci.

"Jednání mandátového a imunitního výboru se doktor Rath určitě zúčastní. K projevu na schůzi poslanecké sněmovny si již opatřuje podklady," uvedl Jelínek.

Středočeský žalobce Petr Jirát, který Rathovu kauzu dozoruje, již ve středu Aktuálně.cz potvrdil, že nebude příjezdu vězněného poslanec do sněmovny jakkoliv bránit.

Obhájce: Je to kvůli volbám

Rathův obhájce však tvrdí, že se policie či státní zastupitelství snaží, aby byl Rath ve vazbě až do podzimních krajských voleb.

"Pokud by tomu tak nebylo, mohla policie vznést obvinění již ve své první žádosti. Případně před měsícem, to měla k dispozici 'kované' důkazy, ale hlavně veškeré odposlechy," dodal Jelínek.

Ze všech devíti obviněných v případu Rath je v současné době na svobodě pouze ředitelka stavební firmy FISA Ivana Salačová a také podnikatel, které ho policisté stíhají teprve několik dní.

Salačová, která začala s policií spolupracovat, podle Jelínka potvrdila, že po ní exhejtman nikdy žádný úplatek nežádal.

Staňte se fanouškem mé stránky na Facebooku a své názory na kauzu Davida Ratha pište zde.

Kauza poslance Davida Ratha baví celý národ, podívejte se:

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Odchovanec Villarrealu Pedrito bude hrát za Zlín

Fotbalisty Zlína posílil španělský záložník Pedro Martínez. Třiadvacetiletý odchovanec Villarrealu přezdívaný Pedrito podle klubového webu podepsal s dvanáctým mužstvem tabulky smlouvu na dva a půl roku.

"Je to mladý, kreativní hráč, který prošel mládežnickou akademií Villarrealu. Slibujeme si od něho, že naší hře přinese myšlenku a tvořivost v útočné fázi," řekl generální manažer Zlína Zdeněk Grygera.

Martínez si za A-tým Villarrealu zahrál pouze jednou v roce 2017 v Evropské lize. Po angažmá v třetiligovém celku UD Logroňés odešel loni v létě na Slovensko. Podzimní část aktuální sezony odehrál za Michalovce.

Po obránci Dominiku Simerském a útočníkovi Davisu Ikaunieksovi je Martínez třetí zimní posilou "Ševců".

Zdroj: ČTK
Další zprávy