státní zastupitelství

Státní zastupitelství obžalovalo Savova a dalších deset lidí z krácení daní, škoda je až 653 milionů

Státní zastupitelství obžalovalo 11 lidí v daňové kauze, u které vyčíslilo způsobenou škodu na zhruba 653 milionů korun. Ve čtvrtek to uvedl mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala. Z dřívějších informací vyplývá, že jedním z obžalovaných je podnikatel František Savov, kterého policie stíhá jako uprchlého.

Savov už dříve vzkázal, že veškerá obvinění považuje za absurdní a vykonstruovaná. Muž žije a podniká v Británii. Tamní soudy v minulosti opakovaně rozhodly o jeho vydání do vlasti, podle dřívějšího vyjádření státního zastupitelství ale v zemi požádal o azyl.

"Přes veškerou snahu tuzemských orgánů činných v trestním řízení i přes skutečnost, že zdejšímu státnímu zastupitelství bylo doručeno pravomocné rozhodnutí o přípustnosti vydání obviněného, nebylo toto vydání do dnešního dne ze strany cizího státu realizováno. Z přípravného řízení je patrné, že se tento obviněný snaží vyhnout trestnímu řízení," uvedl k tomu ve čtvrtek Cimbala.

Zdroj: ČTK

Státní zástupkyně obžalovala žáka stíhaného za vraždu učitele mačetou

Státní zástupkyně podala obžalobu v případu vraždy učitele středního odborného učiliště v pražské Michli. Obviněný mladík, kterému bylo v době útoku 19 let, zůstává ve vazbě. V tiskové zprávě to v pondělí uvedl mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala. Doplnil, že až do přečtení obžaloby při hlavním líčení nebude ve věci poskytovat žádné další informace.

Za vraždu spáchanou s předchozím uvážením hrozí pachateli 12 až 20 let vězení.

Čtyřiasedmdesátiletý pedagog zemřel letos 31. března ve svém kabinetu v budově školy v Ohradní ulici po útoku mačetou. Policie a ministerstvo školství tehdy uvedly, že podezřelým je žák, který řešil studijní neúspěch. Policisté následně mladíka zatkli v Dolních Břežanech, v té době nebyl pod vlivem alkoholu ani drog.

Zdroj: ČTK
Pokračovat