Tým ve Škodovce vyjíždí k nehodám vlastních aut a schraňuje data. Chybovost řidičů je obrovská

Eva Srpová Eva Srpová
15. 6. 2018 14:41
Ve Škodovce funguje už deset let tým výzkumu dopravní bezpečnosti, který vyjíždí k nehodám aut s okřídleným šípem. Schraňuje veškeré informace o nehodách, jejich příčině a následcích. Tato data pak pomáhají při vývoji, aby byla auta bezpečnější. Experti se ale shodují, že největším problémem je samotný řidič a jeho chybovost, a apelují na lepší prevenci, třeba ve školách.
Foto: Škoda Auto

Z tohoto důvodu se Škoda rozhodla zaměřit svou pozornost na prevenci a ucelený koncept nazývá Bezpečný pátek.

V pátek totiž umírá nejvíce osob v důsledku dopravních nehod. Podle psychologů se lidé už v myšlenkách zaobírají tím, co budou dělat o víkendu, vyjíždí také sváteční řidiči, doprava je celkově mnohem hustší. 

Dopravní prostor je čím dál složitější, aut je mnohem více, kvalita silnic v Česku mnohdy také není nejlepší a různé dopravní uzavírky mohou koncentraci také ovlivnit.

V rámci projektu Bezpečný pátek chce automobilka oslovit rodiny s dětmi a pedagogy ve školách. Nabídne speciální kurzy a workshopy zabývající se dopravní bezpečností.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Němečtí ekologové se odvolali proti rozhodnutí, které povoluje dřívější obnovení stavby Nord Stream 2

Německé ekologické organizace se odvolaly proti rozhodnutí Spolkového úřadu pro lodní dopravu a hydrografii (BSH), které povoluje dřívější obnovení výstavby plynovodu Nord Stream 2 v německých vodách. Toto nové povolení tak prozatím pozbývá platnosti, informovala v pondělí agentura DPA.

Nord Stream 2 má po dně Baltského moře přivádět zemní plyn z Ruska do Německa. BSH v pátek schválil okamžité pokračování výstavby plynovodu v německých vodách, zatímco dřívější povolení připouští pokračování výstavby až od konce května. BSH v pondělí potvrdil, že prostřednictvím elektronické pošty obdržel odvolání od ekologických organizaci Deutschen Umwelthilfe (DUH) a Naturschutzbund Deutschland (Nabu).

Zdroj: ČTK
Další zprávy