děti

Pětitisícový příspěvek dostalo téměř půl milionu dětí, další rodiny na peníze čekají

Jednorázový příspěvek pět tisíc korun dostalo zatím 476 800 dětí. Stát na dávku dosud vydal 2,38 miliardy korun, oznámil na Twitteru ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL). Rodiny, které na peníze čekají, požádal o strpení. Na pětitisícovou podporu má podle údajů ministerstva práce nárok asi 1,6 milionu dětí z rodin s loňským hrubým příjmem do milionu korun. Automaticky příspěvek dostalo asi 240 tisíc dětí z domácností, které pobírají dětské přídavky. Ostatní rodiny musí o podporu požádat. Žádosti je možné podávat od 15. srpna.

"Celkem jsme k dnešnímu dni rodičům vyplatili 2 384 140 000 korun. Každý den intenzivně zpracováváme a vyplácíme další žádosti. Ty, na které se ještě nedostalo, prosíme o strpení, děláme na tom," uvedl ve čtvrtek Jurečka. Počet zpracovávaných žádostí neupřesnil.

Šéf poslaneckého klubu vládních lidovců Marek Výborný na tiskové konferenci řekl, že se "počet podpořených dětí blíží milionu". Zahrnuje tak děti, které získaly dávku automaticky, kterým stát žádost už vyřídil a peníze poslal či které na vyřízení žádosti teprve čekají.

Zdroj: ČTK
Pokračovat