škola

Na pozemku bývalé internátní školy v Kanadě se našly ostatky 215 dětí

Na pozemku bývalé církevní internátní školy v Kanadě byly nalezeny ostatky 215 dětí, z nichž některým bylo v době úmrtí jen několik málo let. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Škola v Britské Kolumbii fungovala do roku 1978 a byla součástí systému, který odděloval děti kanadských indiánů od jejich rodičů. Před šesti lety zpráva kanadských úřadů označila tento systém, který fungoval do 90. let, za "kulturní genocidu".

Průzkum pozemku bývalé internátní školy ve městě Kamloops iniciovali zástupci komunity kanadských indiánů. Ti nechali pozemek zmapovat za použití speciálního radaru, který ostatky objevil. Podle zástupkyně komunity Rosanny Casimirové se jedná o nezaznamenaná úmrtí pohřešovaných dětí. "Nyní máme víc otázek než odpovědí," řekla kanadským médiím. Pozemek bude zkoumat také koroner.

Zdroj: ČTK

Anonym opět vyhrožuje útokem na nespecifikovanou školu, policie přijala opatření

Anonym opět vyhrožuje útokem na nespecifikovanou školu. Informace serveru iDnes.cz potvrdil mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej. Podle serveru jsou v ohrožení mateřské a základní školy, policie je varovala před možností útoku během čtvrtka a pátku. Policisté podle Ibeheje přijali preventivní opatření a snaží se vypátrat autora výhrůžky. Podobnou hrozbou se kriminalisté zabývali před 14 dny.

"NCOZ se intenzivně zabývá opětovnou anonymní výhrůžkou o připravovaném útoku, tentokrát na nespecifikovanou školu. Přijali jsme preventivní opatření (veřejná i skrytá) v součinnosti s krajskými ředitelstvími policie. Vyvíjíme maximální úsilí směřující k vypátrání autora výhrůžky," sdělil Ibehej.

Zdroj: ČTK
Pokračovat