Tým ve Škodovce vyjíždí k nehodám vlastních aut a schraňuje data. Chybovost řidičů je obrovská

Eva Srpová Eva Srpová
15. 6. 2018 14:41
Ve Škodovce funguje už deset let tým výzkumu dopravní bezpečnosti, který vyjíždí k nehodám aut s okřídleným šípem. Schraňuje veškeré informace o nehodách, jejich příčině a následcích. Tato data pak pomáhají při vývoji, aby byla auta bezpečnější. Experti se ale shodují, že největším problémem je samotný řidič a jeho chybovost, a apelují na lepší prevenci, třeba ve školách.
Foto: Škoda Auto

"Proč to děláme? Chceme, aby naše auta byla bezpečná. Už deset let všechny nové modely Škody získaly v testech bezpečnosti Euro NCAP plný počet hvězd. A právě informace z našeho týmu celou dobu zprostředkováváme našemu vývojovému oddělení," dodává Petr Kraus.

Zároveň doplňuje, že auta by samozřejmě mohla být bytelnější a odolat nárazu jako tank, ovšem pak by se citelně zvýšila jejich hmotnost. A to je kvůli nárokům na spotřebu a zpřísňujícím se emisním normám nepřípustné.

I proto vidí Petr Kraus největší potenciál v prevenci. Ze statistik nehod zaznamenaných škodováckým týmem je vidět, že z 99 % za ně může chyba buď řidiče, nebo chodce, cyklisty či motorkáře. Zkrátka člověk, který nebyl v dané chvíli dost pozorný.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Hokejisty USA povede na MS v Rize kouč Capuano z Ottawy

Hokejisty Spojených států amerických povede na mistrovství světa v Rize Jack Capuano. Bývalý hlavní kouč New York Islanders je od roku 2019 asistentem v Ottawě.

Čtyřiapadesátiletý Capuano bude působit u americké seniorské reprezentace potřetí a poprvé jako hlavní trenér. V roce 2017 byl asistentem na mistrovství světa a o rok dřív na Světovém poháru.

Další zprávy