Tým ve Škodovce vyjíždí k nehodám vlastních aut a schraňuje data. Chybovost řidičů je obrovská

Eva Srpová Eva Srpová
15. 6. 2018 14:41
Ve Škodovce funguje už deset let tým výzkumu dopravní bezpečnosti, který vyjíždí k nehodám aut s okřídleným šípem. Schraňuje veškeré informace o nehodách, jejich příčině a následcích. Tato data pak pomáhají při vývoji, aby byla auta bezpečnější. Experti se ale shodují, že největším problémem je samotný řidič a jeho chybovost, a apelují na lepší prevenci, třeba ve školách.
Foto: Škoda Auto

"Proč to děláme? Chceme, aby naše auta byla bezpečná. Už deset let všechny nové modely Škody získaly v testech bezpečnosti Euro NCAP plný počet hvězd. A právě informace z našeho týmu celou dobu zprostředkováváme našemu vývojovému oddělení," dodává Petr Kraus.

Zároveň doplňuje, že auta by samozřejmě mohla být bytelnější a odolat nárazu jako tank, ovšem pak by se citelně zvýšila jejich hmotnost. A to je kvůli nárokům na spotřebu a zpřísňujícím se emisním normám nepřípustné.

I proto vidí Petr Kraus největší potenciál v prevenci. Ze statistik nehod zaznamenaných škodováckým týmem je vidět, že z 99 % za ně může chyba buď řidiče, nebo chodce, cyklisty či motorkáře. Zkrátka člověk, který nebyl v dané chvíli dost pozorný.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy