SUV jako Ferrari. 19 modelů, které se v budoucnu mohou stát vyhledávanou klasikou

Jan Matoušek Jan Matoušek
9. 11. 2019 7:08
SUV jsou dnes nejpopulárnějším automobilovým segmentem napříč Evropou. U jednotlivých výrobců se přitom objevují již přes 20 let, řada z nich tak má šanci stát se v budoucnosti klasikami a sběratelsky vyhledávanými kousky. Třeba jako dnes Ferrari či Porsche. Britský magazín Autocar proto vybral 19 SUV a terénních automobilů, které by si brzy mohly vysloužit status klasického vozu.
Foto: Výrobci

Nissan Patrol 160

U terénních automobilů v 80. letech jde ve velké míře o hledání alternativy k Toyotě Land Cruiser. Její ceny už se totiž stačily vyšplhat docela vysoko, tím spíše za model ve výborném stavu. Existují nicméně i jiná auta, která zvládnou v terénu podobné kousky, ale nebudou stát celé jmění. Jedním z nich je podle Britů Nissan Patrol třetí generace s kódovým označením 160. Ten se poprvé představil už v roce 1980 a vznikal v několika karosářských verzích.

Nejčastěji se setkáte s tří- nebo pětidveřovou karoserií, kratší model přitom mohl mít pevnou i plátěnou střechu. Pod kapotu Nissan montoval benzinové i naftové agregáty se šesti válci. Pozdější varianty dostaly komfortnější interiér, problémy může způsobit koroze podvozku. Jinak jde ale o tradiční off-road s pohonem všech kol či redukcí. Problémem může být nabídka ojetin, kde narazíte často na novější generace Patrolu. 

 

Právě se děje

před 19 minutami

Zákaz nošení masek v Hongkongu zase platí, povolil to soud

Hongkongský nejvyšší soud v pátek pozastavil platnost svého pondělního rozhodnutí, podle něhož je zákaz zakrývání tváře při demonstracích neústavní. Na základě nového výroku soudu může hongkongská policie vymáhat dodržování zákazu nošení masek po dobu dalšího týdne, ve kterém se budou konat ostře sledované místní volby. Informovala o tom agentura AP.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Odvolejte Dostála ze všech funkcí, žádá ODS přerovská opozice kvůli sexuálnímu nátlaku

Přerovská opozice vyzvala místní ODS, aby zbavila Marka Dostála odsouzeného za sexuální nátlak všech funkcí, do kterých byl zvolen. Dostál tento týden oznámil, že ukončil kvůli své kauze členství v ODS, i nadále si však rozhodl ponechat mandát zastupitele. Výzvu opozičních zastupitelů nechtěl šéf místní ODS a zároveň krajský předseda strany Michal Zácha komentovat. Opozice složená z pirátů a sdružení Společně pro Přerov chce případ otevřít na prosincovém zastupitelstvu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy