Máte v garáži poklad? Na některých autech z Mototechny se dají vydělat až statisíce

Petr Korbel
20. 11. 2018 6:02
Člověk, který si před čtyřiceti lety koupil v Mototechně nový osobní automobil a udržoval jej v perfektním stavu, může mít v garáži hotový poklad. Model, který se zhodnotil nejvíce, by mu na trhu „vydělal“ přes 330 tisíc korun.

(1. díl) Srovnali jsme ceny některých automobilů z Mototechny s očekávanými současnými tržními cenami při výborném technickém stavu. Dnešní předpokládané hodnoty uvedl Petr Vaněček, provozní ředitel AAA Auto.

Nyní vychází první ze dvou dílů, jenž se věnuje zhodnocení aut, která se prodávala v polovině 70. let v Mototechně. Nejlépe se za uplynulých čtyřicet let zhodnotilo sportovní kupé tuzemské, stále existující značky – Škoda 110 R. 

Ne všechno, co je retro, má také investiční potenciál. Ve druhém díle se objeví automobily, které už tak výrazného zhodnocení nedosahují, nebo takové, které zaznamenaly propad.

Foto: Lada

Lada 1500

Původní cena 72 000 Kčs
Dnešní hodnota 130 000 Kč
Zhodnocení 58 000 korun

Lada se zvýšeným výkonem motoru měla oproti základnímu modelu výrazně lepší dynamické vlastnosti. Vůz se vyznačoval působivou chromovanou mřížkou masky a dvěma páry reflektorů. Před řidičem se nacházelo pět kruhových přístrojů včetně otáčkoměru, což byla v té době vzácnost, a uprostřed palubní desky se skvěly hodiny, na něž bylo vidět ze všech sedadel.

 

Právě se děje

Další zprávy