Výjimečná Tatra T600, kterou neměli rádi ve Škodovce. To osud Tatraplanu zpečetilo

Petr Korbel
30. 9. 2018 7:01
Prototyp Tatry 600 se vzduchem chlazeným motorem vzadu představil kopřivnický podnik na pražském autosalonu v říjnu 1947, o rok později, tedy před 70 lety, se zvolna rozebíhala jeho výroba. Tatraplan to ale neměl snadné. Zavzpomínejte na jeho historii.
Foto: Jan Matoušek

Před sedmdesáti roky se začala zvolna rozebíhat výroba automobilů Tatra 600 Tatraplan. Prototyp se vzduchem chlazeným motorem vzadu představil kopřivnický podnik na pražském autosalonu v říjnu 1947 a plán pro rok 1948 počítal s produkcí 2100 automobilů. Celý záměr se však potýkal s potížemi a do konce roku 1948 se podařilo smontovat jen 70 "sériových" Tatraplanů.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Stát může vyplácet další program COVID nájemné, má schválení Evropské komise

Evropská komise udělila notifikaci třetí výzvě programu COVID nájemné. Sdělila to Štěpánka Filipová, mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu (MPO), které program připravilo a díky schválení komise může začít vyplácet dotace. Stát z COVID nájemného III přispívá podnikatelům zasaženým v souvislosti s pandemií 50 procent na komerční nájem za čtvrtý kvartál loňského roku. Zájemci mohou o podporu žádat do 8. dubna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy