Máte v garáži poklad? Na některých autech z Mototechny se dají vydělat až statisíce

Petr Korbel
20. 11. 2018 6:02
Člověk, který si před čtyřiceti lety koupil v Mototechně nový osobní automobil a udržoval jej v perfektním stavu, může mít v garáži hotový poklad. Model, který se zhodnotil nejvíce, by mu na trhu „vydělal“ přes 330 tisíc korun.

(1. díl) Srovnali jsme ceny některých automobilů z Mototechny s očekávanými současnými tržními cenami při výborném technickém stavu. Dnešní předpokládané hodnoty uvedl Petr Vaněček, provozní ředitel AAA Auto.

Nyní vychází první ze dvou dílů, jenž se věnuje zhodnocení aut, která se prodávala v polovině 70. let v Mototechně. Nejlépe se za uplynulých čtyřicet let zhodnotilo sportovní kupé tuzemské, stále existující značky – Škoda 110 R. 

Ne všechno, co je retro, má také investiční potenciál. Ve druhém díle se objeví automobily, které už tak výrazného zhodnocení nedosahují, nebo takové, které zaznamenaly propad.

Foto: Škoda Auto

Škoda 110 R

Vozy Škoda 110 R Coupé jsou vzácné už proto, že se jich vyrobilo jen 57 tisíc, zatímco sedanů řady 100/110 hodně přes milion. Zvláště v prvních letech výroby šla navíc většina kupé na export.

V roce 1980 bylo v celém Československu registrováno jen 16 tisíc vozů Škoda 110 R. Dnes jde o vzácný sběratelský automobil. Exempláře, na nichž se zub času silně podepsal, atakují hranici 100 tisíc korun. Dokonalé by se daly prodat za 400 tisíc. V inzerci lze najít i požadavek prodávajícího na 600 tisíc korun.

 

Právě se děje

Další zprávy