Foto: Prohlédněte si auta, se kterými se jezdilo za socialismu. Strnadické muzeum rozšířilo sbírku

Foto: Prohlédněte si auta, se kterými se jezdilo za socialismu. Strnadické muzeum rozšířilo sbírku
Výstava začíná u nejstarších modelů Aero Minor a Škoda Tudor.
GAZ Poběda ze Sovětského svazu.
Jednou z novinek je tento zachovalý Velorex.
V pěkném stavu je také vzácná Škoda 1000 MBX. Má hezký interiér.
Foto: Jan Markovič
Jan Markovič Jan Markovič
21. 4. 2016 16:10
Automobilové muzeum ve středočeských Strnadicích vstupuje do druhé sezony. Svou sbírku rozšířilo o zhruba 30 nových aut z dob socialismu. Novinkami je přehlídka téměř kompletní řady vozů Tatra nebo aut, které bylo možné pořídit v Tuzexu. Nechybí ani unikáty jako ukrajinský IŽ nebo britský Austin A40.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Kandidátem na prezidenta francouzských Republikánů bude Ciotti či Pécresseová

Francouzská pravicová strana Republikáni (LR) si v prvním kole hlasování vybrala jako své dva kandidáty pro dubnové prezidentské volby Valérii Pécresseovou a Érica Ciottiho, uvedl list Le Monde. Druhé kolo hlasování, z nějž vzejde hlavní kandidát pravice, se uskuteční v pátek a v sobotu. Vedení strany plánuje vítěze vyhlásit v sobotu odpoledne. O pozici usilovalo celkem pět osobností, v primárkách nyní neuspěl například bývalý evropský vyjednavač pro brexit Michel Barnier.

Předseda strany Christian Jacob ve čtvrtek oznámil, že do závěrečného hlasování se probojovala prezidentka pařížského regionu Valérie Pécresseová, která získala 25 procent stranických hlasů a šéf regionální rady departementu Alpes-Maritimes na francouzské riviéře Éric Ciotti, který v prvním kole zvítězil s 25,59 procenta hlasů.

Prezidentské volby ve Francii se uskuteční v dubnu příštího roku. Průzkumy veřejného mínění favorizují současného prezidenta Emmanuela Macrona. Za jeho vyzývatelku je považovaná šéfka krajně pravicového Národního sdružení (RN) Marine Le Penová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy