Foto: Kyjev zakročil proti vzbouřencům, vojáci přebíhají

Foto: Kyjev zakročil proti vzbouřencům, vojáci přebíhají
Operace ukrajinské armády na východě země začala.
Úkolem vojáků je zastavit proruské separatisty. Kramatorsk, 16. dubna 2014.
S těžkou technikou se ukrajinští vojáci vydali například na vojenské letiště v Kramatorsku.
Proruští demonstranti si u něj vystavěli barikády...
Foto: Reuters
Před spuštěním protiteroristické operace, kterou oznámil prezident Oleksandr Turčynov, měli separatisté pod kontrolou už sedm měst na východě země.

Kyjev - Ukrajinská armáda se na východě země snaží potlačit proruské separatisty.

Před spuštěním "protiteroristické operace", kterou oznámil prozatímní prezident Oleksandr Turčynov, měli ozbrojenci pod kontrolou sedm měst.

Kromě samotného Doněcku také Kramatorsk, Družkivku, Jenakijevo, Makejevku, Horlivku a Slavjansk.

Podívejte se, jak vše probíhá.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Hlídky zachránily 84 migrantů v Lamanšském průlivu

Hlídky vojenského námořnictva a francouzského četnictva zachránily v sobotu u pobřeží severní Francie 84 migrantů, kteří se na palubě čtyř plavidel pokoušeli překonat Lamanšský průliv a doplout do Británie. Ve dvou případech byly mezi trosečníky i ženy a děti.

Aktualizováno před 1 hodinou

AfD připravuje v Drážďanech volební program, v ulicích jsou demonstranti

Německo, ale normální. S takovým sloganem vstupuje Alternativa pro Německo do kampaně před zářijovými parlamentními volbami. 600 delegátů na víkendovém sjezdu v Drážďanech připravuje volební program. Původně měli vybrat i volební lídry, nakonec o nich ale budou hlasovat místo delegátů členové. 

Od rána se v saské metropoli konají proti AfD demonstrace, žádné střety s policií a ani násilnosti zatím hlášeny nejsou. 

Strana se kromě vnitřních třenic potýká s úbytkem příznivců na západě Německa. V březnových zemských volbách v Porýní-Falci a Bádensku-Württembersku strana přišla o třetinu voličů. Na východě Německa, konkrétně v Sasku, Sasku-Anhaltsku a Durynsku, zůstává AfD stále silná, dokonce se jí daří nové příznivce získávat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy