vlak

Porucha trakčního vedení zastavila provoz vlaků u Poříčan na Kolínsku

Kvůli poruše trakčního vedení je zastavený provoz vlaků u Poříčan na Kolínsku. Informovala o tom Správa železnic (SŽ), podle níž oprava potrvá asi tři hodiny. Za poničení troleje může nesprávná jízda vlakem, bližší podrobnosti SŽ prošetřuje. Vzhledem k místu poškození se vlaky nemohou zastavenému úseku vyhnout odklonem. V místě jezdí náhradní autobusová doprava.

Zdroj: Domácí

Na Rychnovsku se střetl na železničním přejezdu vlak s dodávkou, na místě je jeden mrtvý

V Kostelci nad Orlicí na Rychnovsku se v pondělí dopoledne střetl na nechráněném železničním přejezdu osobní vlak s dodávkou, na místě zemřel řidič auta. Vyplývá to z informací policie a hasičů. Provoz na trati v úseku Doudleby nad Orlicí - Kostelec nad Orlicí je podle webu Českých drah přerušený, v úseku Častolovice - Doudleby nad Orlicí jezdí náhradní autobusová doprava.

Podle mluvčí krajských hasičů Martiny Götzové se ve vlaku nikdo nezranil. Hasiči z vlaku evakuovali 19 lidí, včetně dvou pracovníků drah. "Řidiče jsme z auta vyprostili bez techniky a předali zdravotnické záchranné službě. Na místě zasahoval vrtulník," řekla Götzová.

Na místě zasahovaly sanity i vrtulník letecké záchranné služby. "Muž za volantem utrpěl velmi vážná zranění. Přestože resuscitace trvala téměř 30 minut, tak jsme byli nuceni konstatovat, že zranění jsou neslučitelná se životem a pacient v průběhu naší péče zemřel," řekl mluvčí krajské záchranky Ivo Novák.

Příčiny tragické nehody vyšetřuje policie ve spolupráci s Drážní inspekcí. Vlak jel od Doudleb nad Orlicí směrem do Kostelce nad Orlicí. Železniční přejezd je za vlakovým nádražím. "Dodávka se čtyřiapadesátiletým řidičem jela směrem na Kostelec přes železniční přejezd, kde je světelné značení, nicméně nejsou tady závory," řekla mluvčí policie Eliška Majerová.

Provoz na železniční trati by měl být podle webu Českých drah obnoven okolo 16:00.

Zdroj: ČTK
Pokračovat