V Jihlavě narazil vlak do lokomotivy, oba stroje vykolejily. Škoda je sedm milionů

ČTK ČTK
Aktualizováno 11. 8. 2020 12:33
Na nádraží v Jihlavě se před šestou hodinou ráno srazil nákladní vlak s lokomotivou kvůli nedodržení zákazu jízdy. Oba stroje vykolejily, nikdo se nezranil. Podle Drážní inspekce je škoda 7,3 milionu korun. Provoz na trati Brno - Jihlava byl v úseku Jihlava - Luka nad Jihlavou zastaven, částečně se ho podařilo obnovit v 10:00. Plné zprovoznění dráhy předpokládají večer.
Srážka vlaků v Jihlavě.
Srážka vlaků v Jihlavě. | Foto: Drážní inspekce

"Došlo k nedovolené jízdě nákladního vlaku kolem návěsti zakazující jízdu a následné srážce s odstavenou lokomotivou a vykolejení," popsal mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Nákladní vlak odstavenou lokomotivu sunul 94 metrů, pak obě lokomotivy vykolejily, uvedl. U nehody zasahovali drážní hasiči z Havlíčkova Brodu a Brna.

Škoda na místě mimořádné události podle Drápala činí 7,3 milionu korun, z toho pět milionů na odstavené lokomotivě, dva miliony na nákladním vlaku a 300 tisíc na trati. "Drážní inspekce šetří příčiny a okolnosti mimořádné události," doplnil mluvčí.

Provoz na trati Brno - Jihlava byl po nehodě úplně zastaven, částečně se ho podařilo obnovit v 10:00, řekla mluvčí Českých drah Gabriela Novotná. Obnovení se týkalo jen osobních a spěšných vlaků. Místo rychlíků jezdí dál v úseku mezi Jihlavou a Okříškami na Třebíčsku náhradní autobusová doprava. Novotná původně uvedla, že by provoz mohl být kompletně obnoven okolo 13:00. Podle informací na webu drah se tak zřejmě stane až okolo 18:00.

 

Právě se děje

před 21 minutami

EU chce dohodu s Británií, čas se krátí, řekla šéfka Evropské komise

Sporná témata ve vyjednávání Evropské unie s Británií by měla být řešitelná a unie je připravena "být kreativní" při hledání kompromisu. Nehodlá však ohrozit fungování svého jednotného trhu a v případě krachu rozhovorů je připravena na neřízený rozchod se svým bývalým členem. Europoslancům to ve středu řekla předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, podle níž o osudu případné dohody rozhodnou následující dny.

Británie opustila po 47 letech evropský blok letos v lednu a od té doby se obě strany dohadují na podobě budoucích vztahů. V posledních týdnech již dopracovaly společné formulace značné části mnohasetstránkového textu společné smlouvy. Trojice hlavních sporných témat - rybolov, pravidla hospodářské soutěže a dohled nad řešením sporů - však stále zůstává otevřená. Přechodné období, po něž se na Británii vztahují unijní předpisy, potrvá přitom jen do konce tohoto roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy