V Jihlavě narazil vlak do lokomotivy, oba stroje vykolejily. Škoda je sedm milionů

ČTK ČTK
Aktualizováno 11. 8. 2020 12:33
Na nádraží v Jihlavě se před šestou hodinou ráno srazil nákladní vlak s lokomotivou kvůli nedodržení zákazu jízdy. Oba stroje vykolejily, nikdo se nezranil. Podle Drážní inspekce je škoda 7,3 milionu korun. Provoz na trati Brno - Jihlava byl v úseku Jihlava - Luka nad Jihlavou zastaven, částečně se ho podařilo obnovit v 10:00. Plné zprovoznění dráhy předpokládají večer.
Srážka vlaků v Jihlavě.
Srážka vlaků v Jihlavě. | Foto: Drážní inspekce

"Došlo k nedovolené jízdě nákladního vlaku kolem návěsti zakazující jízdu a následné srážce s odstavenou lokomotivou a vykolejení," popsal mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Nákladní vlak odstavenou lokomotivu sunul 94 metrů, pak obě lokomotivy vykolejily, uvedl. U nehody zasahovali drážní hasiči z Havlíčkova Brodu a Brna.

Škoda na místě mimořádné události podle Drápala činí 7,3 milionu korun, z toho pět milionů na odstavené lokomotivě, dva miliony na nákladním vlaku a 300 tisíc na trati. "Drážní inspekce šetří příčiny a okolnosti mimořádné události," doplnil mluvčí.

Provoz na trati Brno - Jihlava byl po nehodě úplně zastaven, částečně se ho podařilo obnovit v 10:00, řekla mluvčí Českých drah Gabriela Novotná. Obnovení se týkalo jen osobních a spěšných vlaků. Místo rychlíků jezdí dál v úseku mezi Jihlavou a Okříškami na Třebíčsku náhradní autobusová doprava. Novotná původně uvedla, že by provoz mohl být kompletně obnoven okolo 13:00. Podle informací na webu drah se tak zřejmě stane až okolo 18:00.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Španělské státní dráhy Renfe Operadora jednají o převzetí podílu 50 procent ve společnosti Leo Express. Informoval o tom list El País

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze. Podle soudce Edsona Fachina případ nespadal do kompetence soudu ve městě Curitiba, který rozsudek vynesl, napsala agentura Reuters. Soudce proto nařídil, aby se případem znovu zabýval federální soud v Brasílii. Proti rozhodnutí se státní zástupce odvolá. Lula obvinění z úplatkářství dlouhodobě odmítá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy