Přehledně: Anabáze toskánské vily expremiéra Topolánka

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
23. 8. 2009 10:21
Propojení politiky a lobbingu je úzké, ukazuje dovolená šéfa ODS
Foto: Aktuálně.cz

Speciál - Tradiční předvolební boj pomocí vytahování špíny na politické soupeře začal před letošními parlamentními volbami velmi brzy. Podezření z korupčních praktik a úzkého napojení na svět vrcholného lobbingu se sneslo na expreiéra a šéfa ODS Mirka Topolánka.

Rozbuškou se staly fotky z jeho luxusní dovolené v Toskánsku, kde se setkal mimo jiné s šéfem energetického gigantu ČEZ Martinem Romanem, lobbistou stejné firmy Vladimírem Johanesem nebo také s plzeňským podnikatelem Petrem Šikošem, který ovládá údaje o českých dlužnících.

Deník Aktuálně.cz vám v uplynulých dnech a týdnech přinášel nová odhalení ukazující na větší propojení aktérů takzvané Toskánské aféry. Zejména pak se zaměřil na odkrývání totžnosti muže, který se podepsal po pronájem luxusní vily. Dosud neznámý Lichtenštejnec Markus Hasler, jímž se zaštítil Topolánkův přítel Dalík, je totiž na český byznys napojen více, než by se dalo čekat.

Odhalení Aktuálně.cz v kauze Topolánkovy dovolené

Prohlášení a dokumenty v Toskánské aféře

Rozhovory o Toskánské anabázi

 • Řebíček hostil lobbistu Janouška, strávil u něj noc
 • Topolánka v Toskánsku prý natočil muž z kauzy Savoy
 • Toskánská aféra šéfa ODS: Stále chybí klíčové odpovědi
 • Politiky na dovolené špehovali lidé exšéfa rozvědky
 • Topolánek si dovolenou platí sám, odmítá ODS spekulace
 •  

  Právě se děje

  před 6 hodinami

  Maďarská opozice míří k vítězství v Budapešti, ve volbách zřejmě porazila Orbánovu stranu

  V nedělních volbách starosty maďarské metropole Budapešti podle předběžných výsledků míří za vítězstvím kandidát sjednocené opozice Gergely Karácsony. S lehce nadpolovičním ziskem hlasů (50,1 procenta) poráží po sečtení bezmála tří čtvrtin hlasů kandidáta vládní strany Fidesz Istvána Tarlóse, jemuž vyjádřilo podporu 44,8 procenta budapešťských voličů. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž by se jednalo o největší vítězství maďarské opozice za posledních deset let.

  Zdroj: ČTK
  Další zprávy