DOKUMENT: Prohlášení Mirka Topolánka k jeho dovolené

31. 7. 2009 19:37
Přečtěte si, co řekl šéf ODS po návratu z Toskánska

1. Na dovolené v Toskánsku jsem pobýval ve dnech 10. - 31. července 2009. Tato moje soukromá dovolená byla zneužita politickými protivníky k nepodloženým, křivým a lživým nařčením a obviněním. Proti mně, ale také proti mé rodině, malému i většímu synovi, a také proti mým přátelům byly použity estébácké a neoestébácké metody. Není to poprvé, tento stav trvá již delší dobu. Jsem permanentně sledován, natáčen a následně dehonestován. Zásadním způsobem je porušováno právo na soukromí mé rodiny.

2. Na tomto místě musím poděkovat Mladé frontě Dnes za to, že našla odvahu zveřejnit jméno dodavatele špiclovských fotografií. Na rozdíl od kauzy Savoy nyní všichni od začátku vědí, že za těmito estébáckými metodami stojí Karel Randák, který se angažoval v kauze Savoy. Připomínám, že v tomto případu jsou již dva lidé odsouzení. Je obecně známo, že Karel Randák je v úzkém spojení s poradcem Jiřího Paroubka a šéfem marketingu ČSSD Petrem Dimunem a dalšími blízkými spolupracovníky Jiřího Paroubka.

3. Proto Vás, Jiří Paroubku, osobně vyzývám: přestaňte s objednáváním a využíváním takových metod. Nepatří do demokratické politiky dvacet let po pádu komunistické totality. Jde o opakované zneužívání estébáckých a fízlovských metod v demokratickém soupeření politických stran. Prosím všechny, kteří dosud nepochopili hloubku a vážnost tohoto problému, všechny, kterým nestačila randákovsko-dimunovská manipulace prezidentské volby v kauze Savoy, aby tyto metody jasně odsoudili. Vyzývám vážně a veřejně Jiřího Paroubka a sociální demokracii, aby tyto estébácké a fízlovské metody přestala používat.

4. Připomínám Vám, Jiří Paroubku, že právě letos slaví naše země 20 let od doby, kdy tyto estébácké praktiky přestaly být využívány ke skandalizaci a kriminalizaci občanů. Věřím, že se novináři nespokojí pouze s odhalením vykonavatelů této špinavé práce, ale že usvědčí také zadavatele.

5. Na dovolené v Toskánsku jsem pobýval v pronajatém domě, kde jsem měl k dispozici pokoj pro sebe, svoji partnerku a své syny. Tento dům byl pronajat na celý měsíc, celkově se v něm vystřídalo asi 20 osob, všechny osoby byly buď mí přátelé a příbuzní nebo přátelé a příbuzní Marka Dalíka. Žádná z těchto osob není politicky činná, ani veřejně známá a není ani v přímém, natož nepřímém střetu zájmů s mojí politickou činností. Jednalo se o čistě privátní, rodinnou dovolenou.

6. Pronájem domu na celý měsíc byl uhrazen již v měsíci červnu. Každý z nás hradil alikvotní část celkové částky, dle počtu osob a nocí strávených v domě. Pro mě a moji rodinu tato částka činí 3 300 Euro.

7. Několikrát jsem také využil pozvání na projížďku lodí. Tato loď, registrovaná v České republice, je majetkem zavedené a známé společnosti zabývající se prodejem a pronájmem lodí. Pronájem lodi bude vyúčtován všem účastníkům v nejbližších dnech, dle počtu hodin skutečně na ní strávených. Odhaduji, že částka připadající na mě a moji rodinu nepřevýší 30 000 Kč.

8. Částka, kterou jsem se se svojí partnerkou a rodinou rozhodl vynaložit na naši dovolenou, není jistě malá. Odpovídá však bezpochyby našim příjmům a možnostem a byla použita na první takovou dovolenou po mnoha letech. Toto je mé první a zároveň poslední takto detailní vyjádření k mé dovolené a necítím potřebu cokoli k tomu teď, ani v budoucnu dodávat.

Mirek Topolánek, předseda ODS

 

Právě se děje

Aktualizováno před 22 minutami

Inter vede italskou ligu o čtyři body, AC Milán vyhrál v Římě

Fotbalisté Interu Milán ve 24. kole italské ligy porazili doma FC Janov hladce 3:0 a vedou tabulku o čtyři body před městským rivalem AC. "Rossoneri" vyhráli na stadionu AS Řím 2:1 a v Serii A zabrali po dvou porážkách za sebou bez vstřeleného gólu.

Inter nakročil k pátému ligovému vítězství za sebou už ve 32. sekundě, kdy otevřel skóre Romelu Lukaku. Belgický útočník v 69. minutě připravil druhý gól pro Mattea Darmiana a chvíli nato Lukakuovu střelu dorazil hlavou střídající Alexis Sánchez. Janovský tým v italské lize prohrál po sedmi kolech a je třináctý.

AC Milán dal v úvodní desetiminutovce dva góly, ale ani jeden neplatil kvůli ofsajdu. Na druhé straně zase nebyla uznána trefa Henrika Mchitarjana. První regulérní branku tak vstřelil ve 43. minutě Franck Kessié z penalty. Římský tým dobře vstoupil do druhé půle a brzy srovnal Jordan Veretout přesnou střelou. Hostům ale rychle vrátil vedení v 58. minutě Ante Rebič po otočce a přesné střele. Domácí už podruhé neodpověděli a zůstali pátí.

Bergamo zvítězilo 2:0 na hřišti Sampdorie Janov, za kterou nastoupil v základní sestavě český reprezentační záložník Jakub Jankto. Atalanta se posunula na čtvrté místo neúplné tabulky.

Jankto měl v 10. minutě jednu z prvních šancí utkání, ale jeho střelu zpoza šestnáctky zlikvidoval brankář Marco Sportiello. Bergamo poslal do vedení krátce před pauzou Ruslan Malinovskij povedenou ranou do horního růžku. V 70. minutě přidal pojistku Robin Gosens. Hosté v Serii A zvítězili potřetí za sebou, desátá Sampdoria podruhé v řadě nebodovala a neskórovala.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Syrská armáda zasáhla proti izraelským střelám nad Damaškem

Syrská protivzdušná obrana zasáhla proti izraelskému raketovému útoku mířícímu na jižní okraj Damašku. V neděli o tom informovala syrská televize a další média, na něž se odvolala agentura Reuters. Sýrie zatím neohlásila žádné oběti. Mluvčí izraelské armády odmítl informaci o útoku komentovat.

Syrská armáda tvrdí, že protivzdušná obrana většinu izraelských střel zlikvidovala dřív, než dopadly na cíl. "Naše protivzdušná obrana nad Damaškem zneškodnila nepřátelské rakety," oznámila syrská agentura SANA.

Izrael podniká v Sýrii útoky hlavně na íránské oddíly a jejich spojence z libanonského Hizballáhu. Jeho snahou je zabránit Íránu Hizballáh vyzbrojovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy