Mimořádná zpráva

Co vzkázal k setkání v Toskánku Urban z ČSSD

Domácí Domácí
2. 8. 2009 19:00
Dokument: Přečtěte si prohlášení stínového ministra průmyslu

Dokument - Přečtěte si tiskové prohlášení lídra Středočeské kandidátky ČSSD Milana Urbana, který se rovněž objevil na snímcích z Toskánska.

Tiskové prohlášení

Ve dnech 16.7.2009 až 26.7.2009 jsem pobýval na dovolené v Itálii v oblasti Monte Argentario.

Pobyt jsem si objednal přes cestovní agenturu M&C Immobiliare s.n.c. do apartmánu s kuchyňkou. Cestu jsem absolvoval svým vlastním automobilem a za ubytování jsem zaplatil účet ve výši 1.344 eur (účet je přílohou tohoto mého prohlášení).

V rámci pobytu jsem přijal pozvání na výlet na lodi, jehož délka nepřesáhla několik hodin.

S nikým z politiků ODS jsem se po celou dobu svého pobytu nesetkal a tedy důrazně odmítám jakékoliv mediální spekulace o jakýchkoliv politických jednáních.

Nechal jsem si doporučit místo pro strávení krásné dovolené, na kterou jsem se těšil. V kontextu událostí, jichž jsem se stal něchtěným aktérem, si uvědomuji, že jsem udělal chybu. Mrzí mě, že jsem mohl nechtěně poškodit sociální demokracii a příště se podobného jednání vyvaruji.

Milan Urban, místopředseda ČSSD

Přiložená faktura:

Milan Urban ukázal fakturu k dovolené v Toskánsku
Milan Urban ukázal fakturu k dovolené v Toskánsku | Foto: Repro Aktuálně.cz
Foto: Repro Aktuálně.cz
Foto: Repro Aktuálně.cz
Foto: Repro Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 25 minutami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 46 minutami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy