reklama
 
 

Topolánka v Toskánsku prý natočil muž z kauzy Savoy

5. 8. 2009 8:10
Podle Mf Dnes za nahrávkou stojí bývalá důstojník tajné služby Petr Bakeš

Praha - Kdo pořídil nahrávky Mirka Topolánka na dovolené v Toskánsku, které jej zachytily v kompromitující společnosti vlivných tuzemských lobbistů?

Podle Mf Dnes stojí za kauzou bývalý důstojník tajné služby Petr Bakeš, muž nepravomocně odsouzený v kauze Savoy.

Z Toskánska dostala média od bývalého šéfa rozvědky Karla Randáka baterii snímků a videa. Randák odmítl říci, kdo mu materiál poskytl, důrazně však popřel jejich autorství.

Mf Dnes se zaměřila na videa, na jejichž pozadí je slyšet diskusi mužů, kteří je natáčeli. Několik bývalých spolupracovníků Bakeše pak indentifikovalo jeho hlas.

Bakeš na otázky redakce nereagoval. Randák nepopřel, že se s Bakešem vídá. "Podle mých informací Bakeš v případu nefiguruje, žádné fotky jsem od něj nedostal," řekl však listu.

Bakeše byl odsouzen letos v červnu za to, že podle soudu vynesl video z hotelu Savoy, které ilustrovalo zákulisí prezidentské volby. Na videu byl vidět salonek hotelu, ve kterém se krátce před volbou hlavy státu scházeli kancléř prezidenta Jiří Weigl s lobbistou s kontakty na špičky ČSSD Miroslavem Šloufem.

Jako první o tom informoval online deník Aktuálně.cz. Následně se rozjelo masivní policejní vyšetřování, které skončilo trestem pro Bakeše a expolicistu Jiřího Dvořáka. Soud trestním příkazem rozhodl, že Bakeš musí zaplatit sto tisíc korun a Dvořák 40 tisíc korun. Podle ČTK Dvořák navíc dostal roční zákaz činnosti u všech složek policie, Bakeš dostal dvouletý zákaz činnosti.

Policisté nejsou jediní, kdo byl potrestán. Pokutu 20 tisíc korun už musela zaplatit novinářka Sabina Slonková, a to za to, že odmítla prozradit zdroj, který jí nahrávku poskytl.

Hotel Savoy zase dostal od Úřadu pro ochranu osobních údajů pokutu ve výši 80 tisíc korun za nezákonné využívání kamerového systému.

autor: Domácí | 5. 8. 2009 8:10

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama