motocykl

Na Znojemsku zemřel po nárazu do stromu mladý motorkář, neměl helmu ani řidičský průkaz

Čtyřiadvacetiletý motocyklista zemřel v noci na sobotu poblíž obce Dyjákovice na Znojemsku, kde narazil do stromu. Neměl přilbu a nevlastnil řidičské oprávnění, uvedl v tiskové zprávě mluvčí policie Bohumil Malášek.

Nehoda se stala krátce po půlnoci. "Řidič nezvládl řízení a vjel do příkopu, kde narazil do stromu. Na místě svým zraněním podlehl," uvedl Malášek.

Podle něj policisté zjistili, že řidič neměl přilbu, nevlastnil řidičské oprávnění a motocykl neměl přidělenou registrační značku. "Nefungovalo na něm ani osvětlení," dodal Malášek. Policisté se nehodou nadále zabývají.

Zdroj: ČTK

Na Jičínsku se srazil motocyklista s traktorem, na místě jsou dva mrtví

U obce Jičíněves na Jičínsku se v pátek srazil motocykl s traktorem. Na místě zahynul řidič motocyklu a spolujezdec. Nehoda se stala na hlavní silnici I/32, řekla mluvčí krajské policie v Hradci Králové Šárka Pižlová. Podle informací na policejním Twitteru je v místě nehody dopravní omezení, řidiči by měli projíždět se zvýšenou opatrností a dbát pokynů policistů.

Podle předběžných informací policie traktor s návěsem vjel z vedlejší silnice na hlavní v momentě, když po hlavní silnici jel motocykl. "Dechová zkouška na alkohol je u traktoristy negativní. Příčiny dopravní nehody budou předmětem dalšího šetření," uvedla Pižlová.

Na místě zasahovaly všechny složky IZS. Nehoda byla nahlášena kolem 18:30.

Zdroj: ČTK
Pokračovat